Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Poplatek za odpad zůstává stejný

9.1.2014

Výše místního poplatku za likvidaci komunálního odpadu se v roce 2014 nezmění, jeho výše zůstává 500 Kč. Od poplatku by podle nové vyhlášky měli být osvobozeni cizinci, kteří mají na území Pardubic jiný než trvalý pobyt (tj. cizinci, kterým byl povolen přechodný pobyt na více než 90 dnů; cizinci, kteří zde pobývají přechodně po dobu delší než 3 měsíců; azylanti). Cílem této úpravy je snaha o snížení administrativního i finančního zatížení, k němuž dochází v důsledku obtížné dohledatelnosti těchto osob. Místní poplatek je splatný jednorázově do 30. dubna 2014, číslo účtu / variabilní symbol zůstávají stejné jako v předešlých letech.

Prodejcům lihovin

8.1.2014

Podnikatelé, kteří byli k 17. 10. 2013 oprávněni prodávat líh a lihoviny a hodlají je prodávat i nadále, jsou povinni požádat živnostenský úřad o udělení koncese, a to do 17. 4. 1014! Po této lhůtě jim oprávnění k prodeji lihu a lihovin zaniká. K získání koncese v částečném rozsahu, tj. pro prodej uvedených komodit, nejsou vyžadovány žádné kvalifikační předpoklady a žádost nepodléhá správnímu poplatku.

Komorní filharmonie má novou ředitelku

7.1.2014

Novou ředitelkou Komorní filharmonie Pardubice se stala Jarmila Zbořilová. Ta byla téměř tři roky zastupující ředitelkou po odstoupivším Vojtěchem Stříteským. Zbořilová vyhrála výběrové řízení, které město vyhlásilo na podzim loňského roku.

První miminko roku

1.1.2014

Prvním miminkem letošního roku narozeným v Pardubicích je Pavlík Šlingr. Mamince Babetě se narodil dnes v 15:27. Při váze 2860 gramů měří 46 centimetrů. Gratulujeme!

Omezení pouze na Silvestra

20.12.2013

Úřední hodiny pracovníků Magistrátu města Pardubic budou v závěru roku podle standardních provozních hodin. Například v pondělí 23. 12. tedy můžete vyřídit potřebné záležitosti do 17 hodin, o nový řidičský průkaz nebo o výměnu toho stávajícího pak můžete požádat dokonce až do 18 hodin. K omezení dojde pouze poslední den v roce. V úterý 31. 12. budou uzavřené všechny pokladny magistrátu, úřední hodiny pak na Silvestra končí ve 12 hodin.

Vánoční trhy na Pernštýnském náměstí prodlouženy!

16.12.2013

Pernštýnské náměstí žilo v uplynulém týdnu ruchem velkého vánočního trhu s bohatým kulturním programem. Protože se akce setkala s velkým zájmem ze strany návštěvníků i řemeslníků a prodejců, rozhodl se Magistrát města Pardubic akci prodloužit až do čtvrté adventní neděle 22. 12. 2013. Po celý příští týden ještě můžete nakupovat a prožívat předvánoční radovánky na Pernštýnském náměstí v Pardubicích vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Více informací se dočtete zde: http://1url.cz/Opu2

Filharmonici zvou na Českou mši vánoční

12.12.2013

V neděli 15. prosince pořádá Komorní filharmonie Pardubice tradiční Vánoční koncert, v jehož první polovině uvede společně se známým vokálním souborem Linha Singers vánoční program včetně známých pastorel a koled. V druhé půli pak zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Spoluúčinkovat bude čtveřice sólistů a Vysokoškolský umělecký soubor společně se Smíšeným sborem Jitro. Dirigovat bude Tomáš Židek.

Hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

11.12.2013

„Daruj krev s pardubickými hokejisty“ – to je název akce, jejímž hlavním cílem je nábor nových dárců krve. Uskuteční se ve čtvrtek 12. 12. a v pátek 13. 12. 2013 vždy od 7 do 11 hodin na transfuzním oddělení Pardubické krajské nemocnice a koná se s podporou extraligového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Vloni měla tato akce premiéru. V průběhu dvou dnů přišlo nejcennější tekutinu darovat celkem 150 lidí, z toho 39 úplných nováčků. „Budeme rádi, když navážeme na tyto počty dárců a zejména prvodárců,“ řekla Jitka Horská, primářka transfuzního oddělení. Podobně jako při loňské premiéře se pardubický hokejový klub rozhodl veřejnost motivovat k účasti na této akci. Všichni prvodárci od něho obdrží dvě vstupenky k sezení na jedno domácí extraligové utkání. A každý dárce si odnese klubový suvenýr jako symbolické poděkování lidem za to, že se rozhodli podpořit ušlechtilou myšlenku.

Současné Pardubice na fotografiích

10.12.2013

S další knihou o Pardubicích přichází nakladatelství Helios. Její autor Jiří Razskazov se tentokrát rozhodl vydat cestou živých fotografií mapujících život a dění ve městě. Vedle snímků zachycujících kulturní i společenské dění v kulisách města je kniha Pardubice ve 21. století opatřena zajímavými leteckými snímky, pořízenými i v okrajových částech Pardubic.

Konsolidace HC

9.12.2013

Pardubické zastupitelstvo dnes schválilo soubor opatření, která by měla přispět ke stabilizaci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a.s. Ten se v minulé sezoně dostal do zhruba dvacetimilionové ztráty. Návrh vznikl jako kompromis mezi představami majoritního vlastníka klubu Romana Šmidberského a města, které drží 34,8 procenta akcií klubu. Nová akcionářská smlouva počítá například s pětimilionovým navýšením základního kapitálu klubu všemi akcionáři, snížením nájemného za hokejovou halu a další finanční podporou města, ale také posílením pozice města v dozorčí radě společnosti.

1 9 18 19 20 21 22 23 24 25 26 34