Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Národní cyklokonference v Pardubicích

14.9.2013

V pardubické univerzitní aule se 15. a 16. září uskuteční cyklistická událost roku. Na Národní cyklokonferenci, která má letos podtitul „VIZE 25 – řešení pro města“, vystoupí experti v oblasti městského plánování z Nizozemí, Rakouska, Maďarska a samozřejmě z České republiky. Řeč bude o budoucnosti městské dopravy. Základní otázkou, na kterou si budou snažit odpovědět zástupci měst z celé ČR je jak zmenšit objemy automobilové dopravy ve městech a přiblížit se tak cíli VIZE 25. Tím je dosažení rovnováhy a vyrovnaného podílu mezi pěší, cyklistickou, veřejnou a automobilovou dopravou.

Pondělní odpoledne bude ve znamení bruslařů

13.9.2013

V pondělí 16. září 2013 dojde k částečnému omezení dopravy z důvodu konání akce Pardubice na bruslích. Během vyjížďky bruslařů v ulicích města bude od 18 hodin do 18:45 omezen provoz na trase bruslení. Start trasy je u OC Albert Pardubice směrem kpt. Bartoše - kruhový objezd u Kauflandu - Bělehradská - Hradecká - Masarykovo náměstí - třída Míru - náměstí Republiky - Jahnova - Bubeníkova - Štrossova - Dašická - kpt. Jaroše - Hlaváčova - nám. J. Pernera - cíl (OC Albert Pardubice). Další informace podá Tomáš Cabrnoch na e-mailu Tomas.Cabrnoch@mmp.cz

„Íčko“ se představí v novém hávu

9.9.2013

Turistické informační centrum v Pardubicích procházelo během letních prázdnin celkovou rekonstrukcí. Už v pátek 13. září je ale plánováno představení jeho nové podoby veřejnosti. To slibuje návštěvníkům příjemnější zázemí i rozšíření svých služeb. Od září si zde budete moci v klidu nad kávou prostudovat propagační materiály, v interiéru budou naistalovány obrazovky k využití prezentace kulturních a sportovních akcí, rovněž bude k dispozici větší množství počítačů s internetem. Postupně se rozšíří sortiment suvenýrů i prodej tradičních výrobků z Pardubicka.

Živnostenský úřad on-line

4.9.2013

Komfortnější odbavení klientů nabízí klientům obecní živnostenský úřad. Vyvolávací systém je po vyzvednutí lístku „zařadí do fronty“ a vyvolá, když na ně přijde řada. Objednávkový systém pak klientům umožňuje objednat s k jednání na určitý den a hodinu přes internetovou adresu http://www.pardubice.eu/urad/radnice/on-line-rezervace/

EIA terminál

3.9.2013

Stanovisko k posouzení vlivů na životní prostředí projektu „Přemístění odbavení cestujících do nového Terminálu Jana Kašpara“ je od 4. do 19. září 2013 k nahlédnutí na odboru životního prostředí pardubického magistrátu ve Štrossově ulici. Do stanoviska lze nahlédnout v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00 a v ostatní pracovní dny od 8:00 do 14:00.

Katalog pro volný čas dětí a mládeže

30.8.2013

Se začátkem školního roku by se rodičům mohl hodit Katalog pro volný čas dětí a mládeže. Je zveřejněn na webových stránkách města (http://www.pardubice.eu/o-pardubicich/katalog-pro-volny-cas-deti-a-mladeze/). Katalog nabízí přehled sportovních, tanečních, hudebních, výtvarných, jazykových a dalších kroužků, které jsou pardubickými organizacemi realizovány pro děti a mládež během školního roku. Je členěn do jednotlivých sekcí dle druhu činnosti a poskytuje základní informace o nabízených kroužcích. Organizace, které dosud v katalogu nejsou zařazeny, mohou zasílat informace ke zveřejnění o svých volnočasových aktivitách na adresu martina.myslilova@mmp.cz.

Pardubická juniorka 2013

13.8.2013

Ve dnech 11.-16. srpna se v areálu tenisového klubu LTC Pardubice koná 86. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu v tenisu. Pardubická juniorka je nejstarším juniorským turnajem v Evropě a každoročně zde startuje absolutní špička českého tenisového dorostu. O titul, který v minulosti vyhráli velcí hráči a hráčky jako např. Jan Kodeš, Martina Navrátilová, Ivan Lendl, bude bojovat 48 chlapců a stejný počet dívek. Finále Pardubické juniorky se uskuteční v pátek 16. srpna. Od 11 hod hrají své finále dívky a od 13 hod nastupují chlapci. Dlouhodobým partnerem Pardubické juniorky je město Pardubice.

Pardubice na bruslích

8.8.2013

V pondělí 19. srpna dojde k částečnému omezení dopravy z důvodu konání akce Pardubice na bruslích. Během vyjížďky bruslařů v ulicích města bude od 18 hodin do 18:45 omezen provoz na trase bruslení. Start (ČEZ Arena) – směrem nám. Republiky – Karla IV. – rychlodráha (Kapitána Jaroše) – Na Drážce - kruhový objezd věznice (u restaurace Steak station) - Husova - Sukova – cíl (ČEZ Arena).

Czech Open 2013

29.7.2013

V Pardubicích se včera uzavřel 24. ročník mezinárodního festivalu šachu a her. Vítězem hlavního velmistrovského turnaje Pardubice Open se stal rumunský velmistr Liviu -Dieter Nisipeanu. "Hrál jsem dobře a měl jsem i potřebnou dávku štěstí, protože bez toho to nejde. Pokud hrajete dobře a kliku nemáte, umístíte se vepředu, ale není možné vyhrát. Myslím, že po tomto vítězství se ze mě stane pravidelný návštěvník festivalu," uvedl Nisipeanu. S celkovým součtem 7,5 bodu z devíti partií předstihl na pomocné hodnocení druhého Ukrajince Oleksijenka. Sedm bodů pak získali Indové Shyam a Lalith i pátý Petr.

Projednávání terminálu

10.7.2013

Ve čtvrtek 11. července se v ABC klubu ve Štolbově ulici na Olšinkách koná veřejné projednávání posudku a dokumentace záměru Přemístění odbavení cestujících do nového Terminálu Jana Kašpara společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT a. s.. Začátek je ve 14:30.

1 9 16 19 20 21 22 23 24 25 31