Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Živnostenský úřad on-line

4.9.2013

Komfortnější odbavení klientů nabízí klientům obecní živnostenský úřad. Vyvolávací systém je po vyzvednutí lístku „zařadí do fronty“ a vyvolá, když na ně přijde řada. Objednávkový systém pak klientům umožňuje objednat s k jednání na určitý den a hodinu přes internetovou adresu http://www.pardubice.eu/urad/radnice/on-line-rezervace/

EIA terminál

3.9.2013

Stanovisko k posouzení vlivů na životní prostředí projektu „Přemístění odbavení cestujících do nového Terminálu Jana Kašpara“ je od 4. do 19. září 2013 k nahlédnutí na odboru životního prostředí pardubického magistrátu ve Štrossově ulici. Do stanoviska lze nahlédnout v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00 a v ostatní pracovní dny od 8:00 do 14:00.

Katalog pro volný čas dětí a mládeže

30.8.2013

Se začátkem školního roku by se rodičům mohl hodit Katalog pro volný čas dětí a mládeže. Je zveřejněn na webových stránkách města (http://www.pardubice.eu/o-pardubicich/katalog-pro-volny-cas-deti-a-mladeze/). Katalog nabízí přehled sportovních, tanečních, hudebních, výtvarných, jazykových a dalších kroužků, které jsou pardubickými organizacemi realizovány pro děti a mládež během školního roku. Je členěn do jednotlivých sekcí dle druhu činnosti a poskytuje základní informace o nabízených kroužcích. Organizace, které dosud v katalogu nejsou zařazeny, mohou zasílat informace ke zveřejnění o svých volnočasových aktivitách na adresu martina.myslilova@mmp.cz.

Pardubická juniorka 2013

13.8.2013

Ve dnech 11.-16. srpna se v areálu tenisového klubu LTC Pardubice koná 86. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu v tenisu. Pardubická juniorka je nejstarším juniorským turnajem v Evropě a každoročně zde startuje absolutní špička českého tenisového dorostu. O titul, který v minulosti vyhráli velcí hráči a hráčky jako např. Jan Kodeš, Martina Navrátilová, Ivan Lendl, bude bojovat 48 chlapců a stejný počet dívek. Finále Pardubické juniorky se uskuteční v pátek 16. srpna. Od 11 hod hrají své finále dívky a od 13 hod nastupují chlapci. Dlouhodobým partnerem Pardubické juniorky je město Pardubice.

Pardubice na bruslích

8.8.2013

V pondělí 19. srpna dojde k částečnému omezení dopravy z důvodu konání akce Pardubice na bruslích. Během vyjížďky bruslařů v ulicích města bude od 18 hodin do 18:45 omezen provoz na trase bruslení. Start (ČEZ Arena) – směrem nám. Republiky – Karla IV. – rychlodráha (Kapitána Jaroše) – Na Drážce - kruhový objezd věznice (u restaurace Steak station) - Husova - Sukova – cíl (ČEZ Arena).

Czech Open 2013

29.7.2013

V Pardubicích se včera uzavřel 24. ročník mezinárodního festivalu šachu a her. Vítězem hlavního velmistrovského turnaje Pardubice Open se stal rumunský velmistr Liviu -Dieter Nisipeanu. "Hrál jsem dobře a měl jsem i potřebnou dávku štěstí, protože bez toho to nejde. Pokud hrajete dobře a kliku nemáte, umístíte se vepředu, ale není možné vyhrát. Myslím, že po tomto vítězství se ze mě stane pravidelný návštěvník festivalu," uvedl Nisipeanu. S celkovým součtem 7,5 bodu z devíti partií předstihl na pomocné hodnocení druhého Ukrajince Oleksijenka. Sedm bodů pak získali Indové Shyam a Lalith i pátý Petr.

Projednávání terminálu

10.7.2013

Ve čtvrtek 11. července se v ABC klubu ve Štolbově ulici na Olšinkách koná veřejné projednávání posudku a dokumentace záměru Přemístění odbavení cestujících do nového Terminálu Jana Kašpara společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT a. s.. Začátek je ve 14:30.

Změny otevíracích hodin ma pokladnách

27.6.2013

Přes prázdniny budou otevírací doby na magistrátních pokladnách upravené. Z důvodu dovolených se zavádí polední pauzy, které budou uzpůsobené tak, aby klienti mohli v případě nutnosti navštívit alespoň jednu pokladnu a nebyly zavřené obě dvě najednou. Ve Štrossově ulici bude polední pauza od 11 do 12 hodin, na nám. Republiky bude pokladna uzavřena od 12 do 13 hodin.

Pardubice budou v Bruselu lákat na perník a medovinu

11.6.2013

Perníkem, pivem, medovinou a dalšími regionálními potravinami se již tento pátek budou Pardubice prezentovat na Czech Street Party 2013 v Bruselu. I přes to, že se tato akce koná již po sedmé, Pardubice tam letos jedou prvně. Dříve totiž účast a tím i prezentaci celého regionu zajišťoval kraj.

Labe - Němčice

3.6.2013

Labe v Němčicích dosáhlo v noci na pondělí 2. stupně povodňové aktivity, kulminaci tu hydrometeorologové očekávají zhruba dnes v poledne. Průtoky na horním toku Labe mají klesající tendenci, pod Hradcem Králové Labe již kulminuje. Vzhledem k počasí lze očekávat táhlou kulminaci.

1 9 16 19 20 21 22 23 24 25 31