Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Dětský parlament v Senátu

29.4.2014

Členy Dětského parlamentu a zástupce Rady seniorů čeká nevšední exkurze. Na základě pozvání pardubické senátorky Miluše Horské zítra navštíví budovu horní komory Parlamentu ČR. Senátorka je provede Valdštejnským palácem, bude také odpovídat na jejich dotazy. Zážitek z exkurze zintenzivní i způsob dopravy. Dopravní podnik města Pardubic pro ně vypraví autobus, kterým jezdí pardubičtí hokejisté na zápasy.

Parkovací zóny

28.3.2014

Od dubna budou v Pardubicích fungovat místo současných šesti pouze tři rezidenční zóny placeného stání. Budou co do počtu parkovacích míst srovnatelné, spojení zón však přinese motoristům větší komfort parkování. Zároveň bude sjednocena cena parkovacích karet rezidentů na 1200,- Kč u fyzických osob a budou sníženy ceny za parkovací karty u právnických osob. Vyhláška, kterou rada schválila, také upravuje ceny parkování pro návštěvníky centra města.

OHA vs. městské bydlení

28.3.2014

31. března od 17 hodin proběhne v Divadle 29 další z cyklu diskusních večerů OHA vs., tentokrát na téma městské bydlení. V návaznosti na připravovaný územní plán a jeho motto „návrat do města“ představí odbor hlavního architekta svůj názor na to, proč žít v Pardubicích a jaké výhody přináší život ve městě. Pokusí se ukázat své představy o možnostech bydlení v rodinných i bytových domech v různých lokalitách Pardubic.

Nábřeží Labe podle studentů

23.3.2014

Odbor hlavního architekta zve na výstavu prací studentů ateliéru Zdeňka Rychtaříka a Tomáše Meda z ČVUT Fakulty stavební, oboru Architektura a stavitelství. Studenti představí semestrální práce na téma Nábřeží Labe mezi Wonkovým mostem a zdymadlem v Pardubicích. Vernisáž výstavy s prezentací studentů se uskuteční 25. 3. od 17 hodin. Práce budou v Machoňově pasáži vystaveny týden.

Vlajka pro Tibet

8.3.2014

Město Pardubice se 10. března vyvěšením tibetské vlajky po dvanácté připojí k celosvětové kampani Vlajka pro Tibet, kterou si svět již 55 let připomíná povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Revitalizace slepého ramene Labe

7.3.2014

Povodí Labe začalo s revitalizací slepého ramene Labe. Po potřebných pěstebních zásazích proběhne pyrotechnický průzkum této oblasti kvůli možnému výskytu munice z dob 2. světové války. Následně je v plánu těžení bahna a nakonec zprůtočnění ramene. Hotovo by mělo být v září 2015. Detailní informace jsou k dispozici na webu Povodí Labe, konkrétně na http://www.pla.cz/info/Zakladni_ popis_akce.pdf. Informace podá také úřad Městského obvodu II, na jehož území slepé rameno leží.

Revitalizace slepého ramene

26.2.2014

Povodí Labe začalo s revitalizací slepého ramene Labe. Po potřebných pěstebních zásazích proběhne pyrotechnický průzkum této oblasti kvůli možnému výskytu munice z dob 2. světové války. Následně je v plánu těžení bahna a nakonec zprůtočnění ramene. Hotovo by mělo být v září 2015. Detailní informace jsou k dispozici na webu Povodí Labě, konkrétně na http://www.pla.cz/info/Zakladni_popis_akce.pdf Informace podá také úřad Městského obvodu II, na jehož území slepé rameno leží.

Pozvánka na prohlídku Pardubic

20.2.2014

Tak jako každý rok i letos různé organizace na konci února organizují bezplatné prohlídky měst na celém světě. Pardubická sekce Asociace průvodců ČR se také přidává a zve všechny zájemce o komentovanou prohlídku města Pardubic v sobotu 22. 2. 2014 od 14.00 hodin. Sraz účastníků je jako obvykle na náměstí Republiky. Průvodci provádějící po historické části města a průvodkyně, která má připravenou speciální trasu se zaměřením na báje a pověsti Pardubicka, budou čekat před Zelenou bránou. Sraz na prohlídku nazvanou „Pardubice po roce 1845“ je ve stejný čas před kostelem Sv. Bartoloměje. Zváni jsou jak zájemci z Pardubic a nejbližšího okolí, tak i návštěvníci města. Martin Adámek, Asociace průvodců ČR

Sběr bioodpadu

18.2.2014

Vzhledem ke zvýšenému zájmu občanů o sběr bioodpadů, který je pravděpodobně daný příznivým počasím a možnosti práce na zahradách, si Odbor životního prostředí pardubického magistrátu dovoluje připomenout občanů, že jeho pravidelný svoz je v únoru a březnu vždy poslední pátek v měsíci, tedy 28.2. a 28. 3. Více informací k organizaci sběru bioodpadu v letošním roce naleznete zde http://1url.cz/Llkw.

Kurzy počítačové gramotnosti pro seniory

16.2.2014

Městský obvod Pardubice I a Základní škola Pardubice, Štefánikova 448 pořádají Kurz počítačové gramotnosti pro seniory. V 10 hodinových lekcích se naučíte základům práce s počítačem – psaní textů, tvorbě základních tabulek, práci s e-mailem a internetem. První lekce se koná v prostorách Základní školy Štefánikova dne 18. 2. 2014 a poté každý týden v úterý, vždy od 14.30 do 15.30 hodin. Kurzy jsou zcela zdarma. Základní škola Štefánikova laskavě zapůjčila prostory, techniku a lektory. K úspěšnému absolvování kurzu Vám tedy stačí jen tužka, papír a chuť naučit se něčemu novému. Přihlásit se můžete do pondělí 10. 2. 2013 do 17 hodin na Úřadě MO Pardubice I, U Divadla 828, Martina Tomanová, přízemí vpravo, dveře č. 3.

1 10 19 20 21 22 23 24 25 27 36