Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Filharmonici zvou na Českou mši vánoční

12.12.2013

V neděli 15. prosince pořádá Komorní filharmonie Pardubice tradiční Vánoční koncert, v jehož první polovině uvede společně se známým vokálním souborem Linha Singers vánoční program včetně známých pastorel a koled. V druhé půli pak zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Spoluúčinkovat bude čtveřice sólistů a Vysokoškolský umělecký soubor společně se Smíšeným sborem Jitro. Dirigovat bude Tomáš Židek.

Hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

11.12.2013

„Daruj krev s pardubickými hokejisty“ – to je název akce, jejímž hlavním cílem je nábor nových dárců krve. Uskuteční se ve čtvrtek 12. 12. a v pátek 13. 12. 2013 vždy od 7 do 11 hodin na transfuzním oddělení Pardubické krajské nemocnice a koná se s podporou extraligového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Vloni měla tato akce premiéru. V průběhu dvou dnů přišlo nejcennější tekutinu darovat celkem 150 lidí, z toho 39 úplných nováčků. „Budeme rádi, když navážeme na tyto počty dárců a zejména prvodárců,“ řekla Jitka Horská, primářka transfuzního oddělení. Podobně jako při loňské premiéře se pardubický hokejový klub rozhodl veřejnost motivovat k účasti na této akci. Všichni prvodárci od něho obdrží dvě vstupenky k sezení na jedno domácí extraligové utkání. A každý dárce si odnese klubový suvenýr jako symbolické poděkování lidem za to, že se rozhodli podpořit ušlechtilou myšlenku.

Současné Pardubice na fotografiích

10.12.2013

S další knihou o Pardubicích přichází nakladatelství Helios. Její autor Jiří Razskazov se tentokrát rozhodl vydat cestou živých fotografií mapujících život a dění ve městě. Vedle snímků zachycujících kulturní i společenské dění v kulisách města je kniha Pardubice ve 21. století opatřena zajímavými leteckými snímky, pořízenými i v okrajových částech Pardubic.

Konsolidace HC

9.12.2013

Pardubické zastupitelstvo dnes schválilo soubor opatření, která by měla přispět ke stabilizaci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a.s. Ten se v minulé sezoně dostal do zhruba dvacetimilionové ztráty. Návrh vznikl jako kompromis mezi představami majoritního vlastníka klubu Romana Šmidberského a města, které drží 34,8 procenta akcií klubu. Nová akcionářská smlouva počítá například s pětimilionovým navýšením základního kapitálu klubu všemi akcionáři, snížením nájemného za hokejovou halu a další finanční podporou města, ale také posílením pozice města v dozorčí radě společnosti.

Přihlásit se do E-aukce můžete také v sobotu

5.12.2013

Až do středy 11. prosince se můžete přihlásit do E-aukce energií, kterou pro své občany připravilo město Pardubice, ve spolupráci se společností A-TENDER. Přihlásit se můžete na kontaktním místě, které najdete na Třídě Míru 450. V pátek je otevřeno tradičně od 8 do 16 a další pracovní dny pak od 8 do 18. Vzhledem k velkému zájmu občanů bude mimořádně otevřeno také tuto sobotu od 9 do 14 hodin. Více informací k E-aukci naleznete zde http://1url.cz/4B5A.

Medaili města získaly tři osobnosti

2.12.2013

Medaile města Pardubic letos převezmou tři výrazné osobnosti. Ocenění za svoji celoživotní práci obdrží zakladatelka a sbormistryně dětského pěveckého sboru Carmina Ivana Bednářová, ikona pardubické kanoistiky Stanislav Prokop a lékař-mamolog Karel Šťastný. O udělení medailí rozhodli zastupitelé na svém listopadovém jednání. Slavnostně budou předány 8. prosince ve Východočeském divadle v Pardubicích u příležitosti premiéry hry Umberta Eca a Clause J. Frankla Jméno růže. Už nyní můžete navrhnout osobnosti pro příští rok, do konce března 2014 pište na adresu Katerina.Snopkova@mmp.cz

Sbírka šatstva pro potřeby sociálně slabých

28.11.2013

Sbírka pořádaná Oblastní charitou Pardubice ve spolupráci s Diakonií Broumov se uskuteční 29. – 30. 11. mezi 9 – 17 hodinou na 1. prodlouženém nástupišti Hlavního nádraží v Pardubicích. Více informací na www.pardubice.charita.cz.

Mikulášské a vánoční trhy na náměstí

27.11.2013

Tradičně se v době adventu do Pardubic sjíždějí řemeslníci z celé země, aby nabídli své výrobky návštěvníkům mikulášských a vánočních trhů na Pernštýnském náměstí. Historické tržiště i letos provází bohatý kulturní program. O prvním adventním víkendu 30. 11. a 1. 12. se konají tradiční mikulášské trhy. Stánky lidových řemeslníků doplní také nabídka staročeských jídel a nápojů. V rámci Dne pro dětskou knihu proběhne i sbírka knih pro děti z dětských domovů a azylových domů. Městská knihovna bude mít ve svých prostorách pro děti připravený po celou sobotu program s výtvarnou dílnou. V neděli 1. 12. v 16.15 bude za zvuku trubačů na Pernštýnském náměstí slavnostně rozsvícen vánoční strom. Pod ním budou hrát a zpívat dětské i dospělé sbory. K vidění bude betlém s živými zvířátky a malým Ježíškem, srdce dětí jistě potěší vánoční pohádka. Týden od 9. do 15. prosince pak bude patřit trhům vánočním.

Fotografie Pardubic pomohou domácí hospicové péči

25.11.2013

Ve středu 27. 11. se v Rytířských sálech pardubického zámku uskuteční slavnostní křest kalendáře PARDUBICE 2014 s fotografiemi známého českého fotografa Petra Kurečky. Akci spojenou s kulturním programem, výstavou a dražbou dalších velkoformátových fotografií města zaštiťuje a realizuje firma SENSO DESIGN s.r.o., která výtěžek z dražby společně s částkou 10,- Kč za každý prodaný kalendář věnuje na službu domácí hospicové péče Oblastní charity Pardubice. Kmotrou kalendáře se stane herečka Květa Fialová.

Zámek plný knih

18.11.2013

Východočeské muzeum v Pardubicích zve na III. ročník malého knižního veletrhu nejen odborné literatury, který se opět uskuteční na pardubickém zámku 22. listopadu. Jako v uplynulých ročnících se v prostorách rytířských sálů budete moct seznámit s knižní produkcí prestižních českých a moravských kulturních institucí a malých nakladatelství specializovaných na odbornou a regionální literaturu. Díky tomu budete mít jedinečnou příležitost prohlédnout si a koupit tituly, které obvykle na pultech knihkupců nenajdete.Jedná se především o knihy s uměleckou, historickou, archeologickou a vlastivědnou tematikou. Na své si přijdou jak studenti středních a vysokých škol zejména humanitních oborů, tak široká veřejnost se zájmem o historii a příbuzné vědy. Není bez zajímavosti, že mnoho knih bude k prodeji za snížené ceny, proto si k nám přijďte vybrat pěkný vánoční dárek. Letošní ročník potěší i numismatiky! V 16 hodin představíme Kladské tolary Jana z Pernštejna - repliky pernštejnské mince ražené Českou mincovnou v patronaci Východočeského muzea. A nezapomněli jsme ani na milovníky starých fotografií. Veletrh zakončí beseda s paní Kateřinou Tučkovou (18 hodin), jejíž součástí bude i autorské čtení z bestselleru Žítkovské bohyně. Rezervace nutná na emailu tetrevova@vcm.cz. Renáta Tetřevová, VČM

1 9 17 18 19 20 21 22 23 24 32