Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Fotografie Pardubic pomohou domácí hospicové péči

25.11.2013

Ve středu 27. 11. se v Rytířských sálech pardubického zámku uskuteční slavnostní křest kalendáře PARDUBICE 2014 s fotografiemi známého českého fotografa Petra Kurečky. Akci spojenou s kulturním programem, výstavou a dražbou dalších velkoformátových fotografií města zaštiťuje a realizuje firma SENSO DESIGN s.r.o., která výtěžek z dražby společně s částkou 10,- Kč za každý prodaný kalendář věnuje na službu domácí hospicové péče Oblastní charity Pardubice. Kmotrou kalendáře se stane herečka Květa Fialová.

Zámek plný knih

18.11.2013

Východočeské muzeum v Pardubicích zve na III. ročník malého knižního veletrhu nejen odborné literatury, který se opět uskuteční na pardubickém zámku 22. listopadu. Jako v uplynulých ročnících se v prostorách rytířských sálů budete moct seznámit s knižní produkcí prestižních českých a moravských kulturních institucí a malých nakladatelství specializovaných na odbornou a regionální literaturu. Díky tomu budete mít jedinečnou příležitost prohlédnout si a koupit tituly, které obvykle na pultech knihkupců nenajdete.Jedná se především o knihy s uměleckou, historickou, archeologickou a vlastivědnou tematikou. Na své si přijdou jak studenti středních a vysokých škol zejména humanitních oborů, tak široká veřejnost se zájmem o historii a příbuzné vědy. Není bez zajímavosti, že mnoho knih bude k prodeji za snížené ceny, proto si k nám přijďte vybrat pěkný vánoční dárek. Letošní ročník potěší i numismatiky! V 16 hodin představíme Kladské tolary Jana z Pernštejna - repliky pernštejnské mince ražené Českou mincovnou v patronaci Východočeského muzea. A nezapomněli jsme ani na milovníky starých fotografií. Veletrh zakončí beseda s paní Kateřinou Tučkovou (18 hodin), jejíž součástí bude i autorské čtení z bestselleru Žítkovské bohyně. Rezervace nutná na emailu tetrevova@vcm.cz. Renáta Tetřevová, VČM

Koncert patronky hudby

18.11.2013

Pěvecký sbor Cantus Amici srdečně zve na koncert St. Cecilia Mass. Cherles Gounod zkomponoval tuto skladbu k poctě sv. Cecilie - patronce hudby. Koncert se koná 21. 11. v 18 hodin v chrámu sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Kalendář i výstava k sokolskému jubileu

10.11.2013

Pardubický Sokol oslavil v letošním roce 150 let od svého založení. Rok plný oslav si můžete připomenout díky kalendáři pro rok 2014, jehož autorem je známý pardubický fotograf Tomáš Kubelka. A také díky rozsáhlé publikaci, kterou Sokol připravil ve spolupráci s Klubem přátel Pardubicka. Kalendář i publikaci můžete zakoupit v Turistickém informačním centru. Až do konce listopadu můžete také navštívit výstavu ve Státním okresním archivu, která je otevřená v pondělí a ve středu od 9 do 18, v úterý a ve čtvrtek od 13 do 15 a v pátek od 9 do 15 hodin.

Tradice Evropy slaví 15. výročí

8.11.2013

Myšlenka založit mezinárodní dětský folklorní festival TRADICE EVROPY vznikla v roce 1998 jako iniciativa vedoucích dětských folklorních souborů VČ kraje. I letos se mohou diváci těšit na mladé interprety lidového tance a zpěvu z nejrůznějších koutů Evropy. Kromě souborů ze Slovenska, Polska, Rumunska, Bulharska a Estonska přijal pozvání na letošní jubilejní 15. ročník festivalu poprvé také soubor z asijského kontinentu Nrutyeshwar z Indie. Během dopoledních koncertů se budou účinkující setkávat s diváky školního věku. V podvečer se hlediště otevírají široké veřejnosti. Galakoncert proběhne v pátek 8. 11. od 17.30 v ABC Klubu v Pardubicích na Olšinkách.

Filharmonie oslaví významná výročí

7.11.2013

V listopadu čeká Komorní filharmonii a její posluchače výjimečný program. V letošním roce oslavil kulaté životní jubileum první šéfdirigent orchestru, umělec světového jména Libor Pešek, čestný občan města Pardubic. Na slavnostním koncertu, který se koná 7. 11. v Sukově síni, zazní za řízení tohoto mistra taktovky skladby Josefa Suka, George Gershwina a Antonína Dvořáka. Koncert také připomene výročí dvou významných pardubických hudebních institucí – 45 let od založení KFP a 35 let trvání Konzervatoře Pardubice. Další významnou listopadovou akcí bude tradiční slavnostní koncert ke Dni boje za svobodu a demokracii na Univerzitě Pardubice, který se uskuteční v pátek 15. 11. v Aule Arnošta z Pardubic v univerzitním kampusu v Pardubicích. Listopadové abonentní koncerty (25. – 27. 11.) jsou věnovány letošním velkým skladatelským životním jubileím – 200. výročí narození Richarda Wagnera a Giuseppe Verdiho.

Festival dětských pěveckých sborů

7.11.2013

V Pardubicích se bude 8. a 9. 11. konat již 24. ročník Mezinárodního festivalu dětských a mládežnických pěveckých sborů. Cílem festivalu je porovnání úrovně našich špičkových sborů se zahraničními, vzájemná výměna zkušeností, navazování kontaktů a sociálních vazeb mezi dětmi a především propagace české sborové literatury a reprezentace České republiky a města Pardubic v zahraničí.

28. říjen

25.10.2013

V pondělí 28. října se ve 14:00 u sochy prvního prezidenta osvoboditele T. G. Masaryka na náměstí Čs. legií v Pardubicích uskuteční oslava 95. výročí vzniku ČSR. Slavnostní akt bude doprovázet PKS Cantus amici pod vedením sbormistra Jana Jiráčka. K účast zvou pořadatelé statutární město Pardubice a Masarykova společnost Pardubice.

Volby 2013

23.10.2013

Po dobu konání předčasných parlamentních voleb bude pro mimořádné případy v provozu evidence obyvatel i pracoviště občanských průkazů na náměstí Republiky. Pro případ, že by některý z voličů nebyl zapsán ve volebním seznamu v místě trvalého bydliště, bude po dobu voleb (v pátek 25. října do 22:00 a v sobotu 26. října od 8:00 do 14:00) v provozu evidence obyvatel. Pracoviště občanských průkazů bude v pátek otevřeno do 18:00. Do 22:00 a také v sobotu od 08:00 do 14:00 budou pracovnice tohoto oddělení připraveny v případě potřeby zajistit vydání náhradního dokladu.

Ocenění studentů

17.10.2013

Představitelé města v pátek 18. října předají ve Společenském sále pardubické radnice ocenění nejlepším studentům pardubických středních škol a žákům základních škol. Město každoročně oceňuje nejen své nejlepší pedagogy, ale také jejich svěřence, kteří Pardubice dobře reprezentují v nejrůznějších vědomostních a uměleckých soutěžích doma i v zahraničí.

1 9 16 18 19 20 21 22 23 24 31