Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Pro řidičáky již bez tištěného formuláře

19.9.2014

V nejbližší době dojde ke změně žádostí o vydání řidičského průkazu. Staré formuláře, vyplňované ručně, budou po vyčerpání zásob nahrazeny žádostí o vydání řidičského průkazu, která se bude tisknout přímo z registru řidičů a žadatel ji po kontrole údajů na místě podepíše. Tyto žádosti se již používají u řidičů, kterým je vydáván první řidičský průkaz. V praxi to znamená, že podat žádost bude muset každý osobně, neboť kvůli podpisu na místě ji nelze podat v zastoupení. Odbor dopravy pardubického magistrátu má k dispozici ještě několik desítek starých formulářů, po vyčerpání zásob bude používat pouze uvedené nové žádosti.

Uzavírka 17. listopadu

26.8.2014

Od pondělí 1. září bude kvůli rekonstrukci výpadovky na Chrudim až do 2. listopadu částečně uzavřena ulice 17. listopadu od podjezdu po křižovatku s Palackého ulicí. Projíždět budou moci automobily ve směru od Chrudimi, v opačném směru zůstane zachován pouze provoz městské hromadné dopravy.

Uzavírka křižovatek

26.8.2014

V sobotu 30. a v neděli 31. srpna budou silničáři pokládat živičný povrch na křižovatce ulic Teplého a Jana Palacha, v podjezdu na třídě 17. listopadu a na křižovatce ulic 17. listopadu, Palackého a třída Míru. V tomto úseku proto bude zcela vyloučena veškerá doprava, včetně městské hromadné. Informaci o změnách v MHD na www.dpmp.cz.

Stěhování odboru majetku a investic

5.8.2014

Ve dnech 7. a 8. srpna 2014 se přestěhuje odbor majetku a investic (tj. oddělení investic a technické správy a ekonomické oddělení z budovy radnice a oddělení pozemků a převodu nemovitostí z budovy Štrossova) do prostor U Divadla 828. V uvedeném období omluvte, prosím, případnou ztíženou dosažitelnost našich pracovníků.

160 let pardubické legendy Artura Krause

31.7.2014

V sobotu 2. srpna od 10:00 hodin se uskuteční vzpomínkové setkání u hrobky barona Artura Krause. Bude tomu přesně na den 160 roků, co se v Pardubicích narodil jeden z nejzajímavějších rodáků tohoto města, zakladatel první lidové hvězdárny v Čechách a propagátor techniky a sportu - baron Artur Kraus. Na programu je návštěva hrobky Artura Krase, slavnostní vydání bibliografie v Krajské knihovně nebo mimořádné pozorování oblohy z pardubické hvězdárny. Více na www.rokarturakrause.cz.

Nový velitel

11.7.2014

Správa letiště Pardubice má nového velitele. Podplukovníka Janatku, který odchází na jinou funkci v rámci Armády ČR, vystřídal mjr. Ivo Šťastný. Na pardubickém letišti působil od roku 1990 do konce roku 2003, kdy přešel k 21. základně taktického letectva do Čáslavi. Před rokem nastoupil na post zástupce velitele Správy letiště Pardubice.

Fotbalisty-turnaj

30.6.2014

Fotbalistky ze základní školy v Ohrazenici zvítězily ve školském turnaji Coca Cola Cup 2014. V turnaji pro žákyně a žáky druhých stupňů základních škol a osmiletých gymnázií startovalo 828 českých a 640 slovenských školních týmů. Pardubické fotbalistky vyhrály nejen České finále, ale triumfovaly i v Česko-slovenském superfinále. Dívky získaly nejen vítězný pohár, ale také účast v tréninkovém kempu v Římě, který se uskuteční pod vedením brazilských trenérů.

Smlouva hokej

30.6.2014

Generálním partnerem pardubického hokeje bude i v nové sezoně ČSOB Pojišťovna. Smlouvu na další rok podepsali majoritní majitel klubu Roman Šmidberský a generální manažer Ondřej Šebek, za pojišťovnu předseda představenstva Jeroen van Leeuwen spolu s ředitelem divize financí a řízení rizik Markem Nezvedou. Peníze od pojišťovny nejsou určeny pouze na provoz extraligového týmu, ale i na mládežnický hokej.

Arnošt z Pardubic

20.6.2014

Pardubice si 30. června připomenou 650. výročí úmrtí Arnošta z Pardubic, patrona našeho města. Vzpomínkové akce se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje a u zvonice kostela, která se díky aktivitě pardubického divadla dočká schodů.

Otevření autokempu

20.6.2014

V pondělí 23. června bude po rekonstrukci slavnostně otevřen pardubický autokemp u koupaliště. Kvůli špatnému technickému stavu byl tři roky zavřený. Po rekonstrukci zde stanaři či majitelé karavanů najdou nové sociální zázemí, k dispozici je i 42 lůžek v chatičkách a dvou zcela nových mobilních bungalovech.

1 10 17 18 19 20 21 22 23 27 35