Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Pozvánka na veřejnou prezentaci k rekonstrukci Zelené brány

6.9.2021

V pondělí 20. září proběhne od 17:30 hodin v Kulturním domě Hronovická veřejná prezentace možných způsobů rekonstrukce Zelené brány. Prezentace se zúčastní Ing. Petr Rohlíček ze společnosti pro rekonstrukci památek INRECO, dále doc. Jakub Ďoubal, vedoucí ateliéru restaurování kamene a Ing. Karol Bayer, vedoucí katedry chemické technologie Fakulty restaurování Univerzity Pardubice. Moderuje Oldřich Tamáš, moderátor televize V1. Vstup zdarma. Prosíme o dodržování platných hygienických opatření.

Těžba Dukla

17.8.2021

V lesoparku Dukla začalo odstraňování vývratů a zhruba 75 souší. Práce budou probíhat v pracovní dny od 8 do 14 hodin a potrvají asi 14 dní. Budou postupovat od jihu k severu tedy k ulici Teplého. Z důvodu zajištění bezpečnosti žádáme občany, aby respektovali zákazy vstupu v místech probíhajícího kácení stromů a manipulace se dřevem. V případě zájmu o dřevní hmotu nebo potěžební zbytky mohou občané kontaktovat odbor životního prostředí na tel. 466 859 301. Vytěžená dřevní hmota včetně klestu bude odstraněna do konání plánované Pohádkové cesty dne 11. září.

Chodník slávy

9.8.2021

Ve středu 12. srpna v 15:00 budou před Enteria arénou slavnostně odhaleny další dvě pamětní dlaždice v Chodníku slávy pardubických sportovců. Do galerie sportovních legend přibude jméno basketbalového trenéra Jana Procházky a bývalého hokejového reprezentanta a útočníka Tesly Pardubice Jiřího Nováka.

Vítání občánků

25.5.2021

Město Pardubice pro letošní rok, kvůli neuspokojivé epidemiologické situaci, ruší pořádání slavnostního aktu vítání nových pardubických občánků. O obnovení této tradice bude rodiče novorozenců včas informovat prostřednictvím médií a na webu města. Prvořadé ale pro něj je zajištění bezpečného prostředí jak pro malé děti, tak pro jejich rodiny.

Změna úředních hodin

30.4.2021

Od 3. května se pardubický magistrát vrací ke svému standardnímu režimu. Provozní hodiny úřadu budou, stejné jako před koronavirovou pandémií, od pondělí do pátku, přičemž budou zaměstnanci klientům k dispozici od 8:00 do 11:00 a od 12:00 v pondělí a ve středu do 17:00, a v úterý a ve čtvrtek do 15:30. V pátek budou agendy fungovat od 8:00 do 11:00 a od 12:00 do 14:30, ale vždy po předchozí domluvě. Živnostenský úřad, matrika a registr vozidel v Černé za Bory budou v pátek uzavřeny. Podrobnosti na https://www.pardubice.eu/kontakty/

Sčítání lidu

14.4.2021

Již necelý měsíc mají občané na to, aby se zapojili do letošního sčítání lidu. Využít mohou nejen listinnou formu, ale nově také on-line verzi formuláře. Elektronický sčítací formulář je k dispozici na webu www.scitani.cz nebo v mobilní aplikaci Sčítání21, která je dostupná v Google Play i App Store. Online formulář lze jednoduše a bezpečně vyplnit z pohodlí domova i za ostatní členy domácnosti, ať už se jedná o rodinné příslušníky nebo o starší příbuzné. Občané, kteří nevyužijí on-line verzi, mají zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář, který získají od sčítacích komisařů nebo na některém z kontaktních míst. Vyplněné formuláře pak bude možné zdarma odeslat v odpovědní obálce prostřednictvím schránek České pošty nebo odevzdat na kontaktních místech. Mezi kontaktní místa patří zhruba 800 vybraných poboček České pošty a všechny krajské správy Českého statistického úřadu. Veškeré informace o sčítání naleznete na webu www.scitani.cz. Informace k vyplnění sčítacího formuláře jsou dostupné v sekci „Jak se sečíst“. Odpovědi na nejčastější dotazy naleznete v sekci „Časté dotazy“.

Výluka

24.3.2021

S úplnou výlukou na trati Pardubice hlavní nádraží - Hradec Králové hlavní nádraží musí počítat cestující od pondělí 29. března do neděle 4. dubna. Všechny vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukového jízdního řádu. Výluka bude ve stejném období také na trati Hradec Králové hlavní nádraží - Chlumec nad Cidlinou - Velký Osek - Poděbrady, Chlumec nad Cidlinou - Nový Bydžov.

Most M 401

24.3.2021

Most M 401 v ulici Národních hrdinů v Pardubičkách je opět otevřen. Pro motorová vozidla byl most kvůli havarijnímu stavu od roku 2019 uzavřen a prošel celkovou rekonstrukcí. Most přes železniční vlečku je dnes tvořen novou ocelovou příhradovou konstrukcí a opět jej mohou využívat nejen pěší a cyklisté, ale i vozidla, jejichž šíře nepřesahuje dva metry, nebo hmotnost 3,5t tuny.

Dočasné zrušení zastávky

3.3.2021

V návaznosti na uzavírku místní komunikace v podchodu pod ulicí Hlaváčova ("myší díra" mezi ulicemi Sladkovského a Rokycanova) bude od 7. března 2021 zrušena zastávka linkových autobusů a městské hromadné dopravy (linka č. 26) z centra města směrem na Holice. Uzavřena bude do konce září.

Omezení provozu na oddělení vodního hospodářství

25.2.2021

Z důvodu nemoci je uzavřen provoz oddělení vodního hospodářství odboru životního prostředí. Došlé žádosti (např. na stavební povolení studní, kanalizací, vodovodů či čistíren odpadních vod, k odběru vody, schvalování manipulačních či havarijních řádů, o vydání závazného stanoviska pro obecný stavební úřad) budou na podatelně odboru životního prostředí zaevidovány, vyřizovány budou postupně po návratu pracovníků oddělení do práce. Děkujeme za pochopení.

1 2 3 4 5 10 19 27 36