Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Omezení provozu magistrátu v ulici Štrossova

5.8.2020

Upozorňujeme obyvatele města a případné klienty, že v úterý 18. srpna bude z technických důvodů pro veřejnost uzavřena budova Magistrátu města Pardubic ve Štrossově ulici č.p. 44. Úřad bude opět v provozu od středy 19. srpna. Děkujeme za pochopení.

Koronavirus a opatření

24.7.2020

V souvislosti se zhoršující se situací způsobenou opětovným šířením COVID-19 Vláda přistoupila k dalším opatřením. Od soboty 25. července 2020 je tak obnovena povinnost nošení roušek či jiné ochrany dýchacích cest při akcích ve vnitřních prostorech, kterých se účastní 100 a více lidí, od pondělí 27. července platí zákaz pořádání akcí ve vnitřních prostorech pro více jak 500 lidí.

Pohotovost

8.7.2020

Lékařská pohotovost pro dospělé v Pardubicích sídlí nově v areálu pardubické nemocnice, v budově číslo 8. Je to budova sousedící při vjezdu spodní branou s geriatrií, při příchodu hlavní branou ji najdete „pod“ budovou dětského oddělením a dětské pohotovosti. Plně vybavená ordinace slouží od 1. července pro akutní pacienty ve všední dny od 17.00 do 22.00 hodin a o víkendech a svátcích od 10.00 do 22.00 hodin.

Dočasné uzavření separačního dvora Hůrka

3.7.2020

V termínu od 20.7. do 14.8. 2020 bude z technických důvodů uzavřen SEPARAČNÍ DVŮR HŮRKA. Provoz ostatních 8 separačních dvorů na území města Pardubic zůstává bez omezení!

Rekonstrukce Dělnická

19.6.2020

Stavební práce na rekonstrukci Dělnické ulice pokročily do další etapy. Stavaři dokončili rekonstrukci levé strany ulice (ve směru od Pardubic) a přesunuli se na druhou část. Dělnická ulice je tak v současné době jednosměrně průjezdná ve směru od Holandské ulice do Pardubic. Rekonstrukce celé ulice by měla skončit během října tohoto roku.

Zastupitelé se vrací na radnici

8.6.2020

Zastupitelé města Pardubic se v rámci svých jednání opět přesouvají na radnici. Zítřejší mimořádné zasedání Zastupitelstva města Pardubic, které začíná v 15:00 hodin, se tak již nebude konat v prostorách enteria areny, ale opět ve Společenském sále radnice (Pernštýnské náměstí 1), a to za dodržení upraveného zasedacího pořádku. Stejně tak tomu bude také v případě jednání ZmP, které se uskuteční ve čtvrtek 18. června.

Omezení provozu radnice

8.6.2020

Upozorňujeme veřejnost, že agendy sídlící v budově Magistrátu města Pardubic na Pernštýnském náměstí 1 budou ve čtvrtek 11. června nedostupné. Děkujeme za pochopení.

Noční lety

30.4.2020

Od pondělí 4. května do středy 6. května bude na pardubickém letišti probíhat noční provoz letounů Centra leteckého výcviku. Lety by měly být ukončeny vždy do 23:00. Město o tom informovala Správa letiště Pardubice.

Znovuotevření separačních dvorů

31.3.2020

Od středy 1. dubna budou opět otevřeny separační dvory, kromě separačních dvorů v Dražkovicích a Na Staré poště. S ohledem na mimořádné okolnosti však prosíme obyvatele Pardubic, aby tyto dvory užívali pouze v nezbytně nutné míře a při jejich návštěvě dodržovali opatření, jejichž cílem je zamezit šíření nemoci COVID-19. Jedná se například o ochranu dýchacích cest či dodržování bezpečné vzdálenosti. Do odvolání je upravena také otevírací doba jednotlivých separačních dvorů, jak provozní čas, tak seznam opatření jsou k dispozici na webu http://www.smp-pce.cz/articles/.

Distribuce ochranných pomůcek

26.3.2020

Do ČR dorazila další várka osobních ochranných pomůcek pro speciální zdravotnická a obdobná zařízení. Pardubický kraj však na závoz pomůcek stále čeká, k jejich dodání by mělo dojít během dnešního dne, až poté budou rozdělovány mezi zdravotníky. Důvodem je skutečnost, že pomůcky, které do ČR dorazily na palubě letounu Antonov, putovaly nejprve do nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR.

1 2 3 4 5 9 18 26 34