Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Sčítání lidu

14.4.2021

Již necelý měsíc mají občané na to, aby se zapojili do letošního sčítání lidu. Využít mohou nejen listinnou formu, ale nově také on-line verzi formuláře. Elektronický sčítací formulář je k dispozici na webu www.scitani.cz nebo v mobilní aplikaci Sčítání21, která je dostupná v Google Play i App Store. Online formulář lze jednoduše a bezpečně vyplnit z pohodlí domova i za ostatní členy domácnosti, ať už se jedná o rodinné příslušníky nebo o starší příbuzné. Občané, kteří nevyužijí on-line verzi, mají zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář, který získají od sčítacích komisařů nebo na některém z kontaktních míst. Vyplněné formuláře pak bude možné zdarma odeslat v odpovědní obálce prostřednictvím schránek České pošty nebo odevzdat na kontaktních místech. Mezi kontaktní místa patří zhruba 800 vybraných poboček České pošty a všechny krajské správy Českého statistického úřadu. Veškeré informace o sčítání naleznete na webu www.scitani.cz. Informace k vyplnění sčítacího formuláře jsou dostupné v sekci „Jak se sečíst“. Odpovědi na nejčastější dotazy naleznete v sekci „Časté dotazy“.

Výluka

24.3.2021

S úplnou výlukou na trati Pardubice hlavní nádraží - Hradec Králové hlavní nádraží musí počítat cestující od pondělí 29. března do neděle 4. dubna. Všechny vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukového jízdního řádu. Výluka bude ve stejném období také na trati Hradec Králové hlavní nádraží - Chlumec nad Cidlinou - Velký Osek - Poděbrady, Chlumec nad Cidlinou - Nový Bydžov.

Most M 401

24.3.2021

Most M 401 v ulici Národních hrdinů v Pardubičkách je opět otevřen. Pro motorová vozidla byl most kvůli havarijnímu stavu od roku 2019 uzavřen a prošel celkovou rekonstrukcí. Most přes železniční vlečku je dnes tvořen novou ocelovou příhradovou konstrukcí a opět jej mohou využívat nejen pěší a cyklisté, ale i vozidla, jejichž šíře nepřesahuje dva metry, nebo hmotnost 3,5t tuny.

Dočasné zrušení zastávky

3.3.2021

V návaznosti na uzavírku místní komunikace v podchodu pod ulicí Hlaváčova ("myší díra" mezi ulicemi Sladkovského a Rokycanova) bude od 7. března 2021 zrušena zastávka linkových autobusů a městské hromadné dopravy (linka č. 26) z centra města směrem na Holice. Uzavřena bude do konce září.

Omezení provozu na oddělení vodního hospodářství

25.2.2021

Z důvodu nemoci je uzavřen provoz oddělení vodního hospodářství odboru životního prostředí. Došlé žádosti (např. na stavební povolení studní, kanalizací, vodovodů či čistíren odpadních vod, k odběru vody, schvalování manipulačních či havarijních řádů, o vydání závazného stanoviska pro obecný stavební úřad) budou na podatelně odboru životního prostředí zaevidovány, vyřizovány budou postupně po návratu pracovníků oddělení do práce. Děkujeme za pochopení.

Obnovení provozu na registru vozidel

15.1.2021

Provoz na registru vozidel v Černé za Bory, který byl od 7. ledna 2021 omezen, bude od pondělí 18. ledna opět v plném provozu.

Omezení provozu na registru vozidel

7.1.2021

Od 7. ledna 2021 až do odvolání je omezen provoz na registru vozidel v Černé za Bory, kde je v současné době uzavřeno oddělení techniků registru vozidel. Vzhledem k tomu, že úkony na registru vozidel nejsou již vázány na adresu trvalého bydliště nebo sídla firmy, mohou klienti v akutních případech své záležitosti vyřídit na kterémkoli úřadě obce s rozšířenou působností.

Provoz úřadu na Silvestra

22.12.2020

Magistrát města Pardubic bude v závěru roku otevřen dle úředních hodin, které jsou v souladu s nařízením vlády spojeným s koronavirovou pandemií. K omezení dojde poslední den v roce, tedy ve čtvrtek 31. prosince, kdy bude úřad, včetně pokladen, otevřen do 12 hodin.

Výběrové řízení na revitalizaci letního stadionu

3.12.2020

Ve čtvrtek 3. prosince hodnotící komise otevřela obálky s nabídkami uchazečů o revitalizaci letního stadionu. „Město obdrželo celkem dvě nabídky, u kterých hodnotící komise bude nyní posuzovat, zda splňují všechny parametry uvedené v zadávací dokumentaci. Vzhledem k tomu, že z procesního hlediska bude výběrové řízení ukončeno až rozhodnutím Rady města Pardubice, respektive zastupitelstva, není možné sdělovat další podrobnosti,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za oblast rozvoje a strategie Jan Nadrchal.

Odpady Vánoce

27.11.2020

Služby města Pardubic budou v období Vánoc svážet komunální i separovaný odpad podle standardního harmonogramu, tedy i během vánočních svátků. V první den nového roku naopak svoz odpadu fungovat nebude, služby ale výsyp v plném rozsahu nahradí 2. ledna. Všechny separační dvory budou v době vánočních svátků i na Nový rok uzavřeny.

1 2 3 4 5 10 18 27 35