Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Sběr bioodpadu

18.2.2014

Vzhledem ke zvýšenému zájmu občanů o sběr bioodpadů, který je pravděpodobně daný příznivým počasím a možnosti práce na zahradách, si Odbor životního prostředí pardubického magistrátu dovoluje připomenout občanů, že jeho pravidelný svoz je v únoru a březnu vždy poslední pátek v měsíci, tedy 28.2. a 28. 3. Více informací k organizaci sběru bioodpadu v letošním roce naleznete zde http://1url.cz/Llkw.

Kurzy počítačové gramotnosti pro seniory

16.2.2014

Městský obvod Pardubice I a Základní škola Pardubice, Štefánikova 448 pořádají Kurz počítačové gramotnosti pro seniory. V 10 hodinových lekcích se naučíte základům práce s počítačem – psaní textů, tvorbě základních tabulek, práci s e-mailem a internetem. První lekce se koná v prostorách Základní školy Štefánikova dne 18. 2. 2014 a poté každý týden v úterý, vždy od 14.30 do 15.30 hodin. Kurzy jsou zcela zdarma. Základní škola Štefánikova laskavě zapůjčila prostory, techniku a lektory. K úspěšnému absolvování kurzu Vám tedy stačí jen tužka, papír a chuť naučit se něčemu novému. Přihlásit se můžete do pondělí 10. 2. 2013 do 17 hodin na Úřadě MO Pardubice I, U Divadla 828, Martina Tomanová, přízemí vpravo, dveře č. 3.

Soutěž o nejlepší projekt

14.2.2014

Společnost Foxconn vyhlašuje i v roce 2014 další kola sponzoringové soutěže o nejlepší projekt. Abyste se mohli zapojit, musíte splňovat jednoduchá kritéria, která jsou uvedena na našich stránkách. Jsme velmi rádi, že zájem o naši soutěž byl vloni velký a mohli jsme tak pomoci smysluplným a prospěšným projektům. Tématem 1. kola roku 2014 je „Péče o děti, mládež a handicapované“. Své projekty posílejte do 31. března na email sponzoring@foxconn.cz. Více na www.foxconn.cz v sekci Sponzoring.

Malba v Sýpce

13.2.2014

Do 2. března máte v prostoru Sýpky příležitost navštívit výstavu strukturální černobílé malby kunštátského umělce Víta Ondráčka. Volné výtvarné fantazie vytvářené experimentální technikou Vám tentokrát představujeme společně s galerií FONS. Galerie vystavuje barevná díla z cyklu Daktylogramy, v Galerii města Pardubic na Příhrádku se ponoříte do autorovy monochromní Černé duhy. K výstavě jsme vydali katalog s doprovodnými texty filozofa Petra Pazdery Payna a básníka Jaromíra Typlta, který umělcovu tvorbu před dvaceti lety objevil.

Dotace pro zdravotní oblasti

12.2.2014

Do 14. 2. 2014 mohou subjekty provozující veřejně prospěšnou činnost pro osoby se zdravotním postižením na území města Pardubic podávat žádosti o dotace z Programu podpory ve zdravotní oblasti. Formuláře a podmínky jsou k dispozici na stránkách www.pardubice.eu. Vyplněné žádosti včetně příloh je možné dodat na podatelnu úřadu nebo zaslat poštou na adresu: Statutární město Pardubice, Pernštýnské nám. 1, Pardubice. Informace podá Iva Kamenická, tel. č. 466 859 512, e-mailová adresa iva.kamenicka@mmp.cz.

Hlasujte pro hřiště!

11.2.2014

Pardubice mají šanci získat zdarma nové hřiště pro děti. Hlasování o tom, která města získají Rákosníčkova hřiště, začalo už 3. února. „V Polabinách bydlí velké množství rodin s malými dětmi. Kde jinde než právě zde, na největším pardubickém sídlišti, by bylo nejvíc využíváno,“ řekl náměstek primátorky František Brendl. Hlasovat pro hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun může kdokoliv na internetových stránkách projektu Rákosníčkova hřiště www.lidl-rakosnickova-hriste.cz.

ocenění města

Nominujte osobnosti našeho města na ocenění

10.2.2014

Do 31. března mohou obyvatelé města Pardubic i organizace působící na území města podávat návrhy na ocenění významných osobností města Pardubic.

O prázdninách do knihovny

10.2.2014

Jarní prázdniny si mohou děti zpříjemnit v Krajské knihovně na Pernštýnském náměstí. Od pondělí 10. do pátku 14. února na ně v klubovně čekají deskové hry např. Scrabble, Carcassonne, Harry Potter a různé typy hlavolamů. Milovníci záhad si přijdou na své při luštění šifrovací hry, ve které si budou moci podrobně prohlédnout modely lodí z oblíbené ságy Hvězdné války. Ve čtvrtek od 16 hodin si mohou přijít poslechnout četbu dobrodružných příběhů. Otevřeno je vždy 9 do 18 hodin.

Pokladna ve Štrosově ulici končí

30.1.2014

Od pondělí 3. února bude zrušena pokladna v budově magistrátu ve Štrossově ulici. Její uzavření navazuje na stěhování správy bytových a nebytových prostor ze Štrossovy ulice do budovy v ulici U divadla. Ve Štrossově ulici nyní budou moci klienti na odboru životního prostředí či na Stavebním úřadě uradit pouze správní poplatky, nezaplatí zde však již například poplatek za likvidaci odpadu a podobně.

Zápisy do škol

20.1.2014

Zápisy do prvních tříd se letos v Pardubicích uskuteční ve všech 17 základních školách zřizovaných městem ve dnech 5. a 6. února, vždy od 13:00 do 18:00. Rodiče (zákonní zástupci) doprovázející dítě k zápisu předloží platný občanský průkaz, pokud obsahuje data dítěte, jinak rodný list dítěte a doklad o bydlišti. Pro dítě si mohou vybrat školu bez jakéhokoliv omezení, o zařazení dítěte do školy rozhoduje ředitel.

1 9 16 17 18 19 20 21 22 24 32