Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Veřejná prezentace záměru revitalizace Letního stadionu

11.3.2016

Zveme vás ve čtvrtek 17. března na veřejnou prezentaci záměru revitalizace Letního stadionu v Pardubicích, která se uskuteční od 15 hodin ve Společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí.

Uzavření MO II

29.2.2016

V úterý 1. března bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen Úřad městského obvodu Pardubice II v ulici Chemiků v Polabinách. Ve středu 2. března již bude radnice opět fungovat podle úředních hodin.

Statistici začnou sbírat data k šetření Životní podmínky 2016

4.2.2016

Český statistický úřad zahajuje pravidelné šetření životních podmínek a příjmů domácností. Terénní zjišťování bude jako každoročně probíhat na území všech krajů, a to od 6. února do 5. června. Odborně proškolení zaměstnanci ČSÚ navštíví celkem 11 tisíc domácností, z nichž se více než polovina zúčastnila šetření i v loňském roce. Statistici se budou prokazovat průkazem tazatele a příslušným pověřením, které je ve spojení s občanským průkazem opravňují k provedení šetření Životní podmínky 2016. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a data jsou chráněna dle zákona. Více na: https://www.czso.cz/csu/czso/zacina-setreni-zivotnich-podminek-ceskych-domacnosti

Topoly u arény musí ustoupit plynu

27.1.2016

V nejbližších dnech budou pokáceny čtyři vzrostlé topoly na Sukově třídě, u parkoviště Tipsport arény. Musí ustoupit rekonstrukci nízkotlakého plynovodu. Rekonstrukci plynovodu, který je v havarijním stavu, provádí RWE. „Stromy jsou v těsné blízkosti plynovodu a při výkopových pracích bude zasaženo do jejich kořenového systému. Tím by byla narušena provozní bezpečnost těchto dřevin, proto musí být odstraněny,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča. „V případě odstraňování dřevin v ochranném pásmu plynárenské soustavy není třeba ke kácení povolení podle zákona o ochraně přírody a správce plynárenské soustavy je oprávněn podat pouze oznámení o kácení,“ dodal.

Odstraňování nebezpečných dřevin mezi Popkovicemi a Starými Čívicemi se kvůli mrazům odkládá

19.1.2016

Odstraňování nebezpečných stromů nebo větví u hlavní silnice mezi Popkovicemi a Starými Čívicemi, k němuž mělo dojít následující víkend 23. a 24. ledna, se kvůli ohlášeným mrazům odkládá. Město akci zrealizuje v náhradním termínu, až budou příznivější klimatické podmínky.

Revitalizace Pospíšilova náměstí

8.1.2016

Město získalo od Státního fondu životního prostředí příslib dotace na revitalizaci Pospíšilova náměstí. Projekt městského obvodu I může získat podporu až 400.000 korun, realizován musí být do konce letošního roku.

Odstávka dokladů

25.11.2015

Koncem roku bude kvůli odstávce systému uzavřena agenda občanských průkazů a cestovních dokladů pardubického magistrátu. Posledním dnem tohoto roku, kdy si občané mohou vyzvednout hotové doklady, nebo požádat o nové je 23. prosinec. V pondělí 4. ledna, které je prvním pracovním dnem roku 2016 by měla být agenda opět v plném provozu.

Dočasné parkování na Pernštýnském náměstí kvůli rekonstrukci Krajského soudu

25.11.2015

Pardubice se rozhodly vyjít vstříc svým občanům, kteří bydlí v ulici Na Třísle a nemohou zde přes noc nechávat svá auta na parkovišti kvůli rekonstrukci budovy Krajského soudu. Po dobu stavby, která právě parkovací místa za soudem zabírá, město umožní těmto lidem parkování na Pernštýnském náměstí, a to v době mezi 18. až 8. hodinou. Na této úpravě se v současné době pracuje – vyrábějí se dodatkové tabule.

Odborný seminář ke kotlíkovým dotacím a programu Nová zelená úsporám

23.11.2015

Chcete získat kotlíkovou dotaci a zajímá vás, jak podat žádost nebo jaký je sytém proplácení? Pak je právě pro vás připravený odborný seminář, který se uskuteční 24. listopadu od 16 hodin v sále Jana Kašpara v pardubické reálce na Komenského náměstí 120. V letech 2016 až 2018 může Pardubický kraj rozdělit mezi své obyvatele až 170 milionů korun na výměny stávajících ručně plněných kotlů na pevná paliva v rodinných domech za nové nízkoemisní zdroje. Bližší informace naleznete na www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace. V rámci semináře se zájemci dozvědí také novinky o programu Nová zelená úsporám, díky němuž mohou domácnosti ušetřit peníze při zateplování svých domů, při úspoře energií nebo změně způsobu vytápění. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR nabídnou také individuální konzultace a poradenství.

Plánovaný průlet letounů JAS-39 Gripen

12.11.2015

V pondělí 16. listopadu ve 14.30 hod. proletí letouny AČR Jas 39 Gripen nad lokalitou pardubického krematoria z důvodu konání rozloučení s bývalým příslušníkem, pilotem letectva AČR.

1 10 12 13 14 15 16 17 18 27 35