Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Uzavírka křižovatek

26.8.2014

V sobotu 30. a v neděli 31. srpna budou silničáři pokládat živičný povrch na křižovatce ulic Teplého a Jana Palacha, v podjezdu na třídě 17. listopadu a na křižovatce ulic 17. listopadu, Palackého a třída Míru. V tomto úseku proto bude zcela vyloučena veškerá doprava, včetně městské hromadné. Informaci o změnách v MHD na www.dpmp.cz.

Stěhování odboru majetku a investic

5.8.2014

Ve dnech 7. a 8. srpna 2014 se přestěhuje odbor majetku a investic (tj. oddělení investic a technické správy a ekonomické oddělení z budovy radnice a oddělení pozemků a převodu nemovitostí z budovy Štrossova) do prostor U Divadla 828. V uvedeném období omluvte, prosím, případnou ztíženou dosažitelnost našich pracovníků.

160 let pardubické legendy Artura Krause

31.7.2014

V sobotu 2. srpna od 10:00 hodin se uskuteční vzpomínkové setkání u hrobky barona Artura Krause. Bude tomu přesně na den 160 roků, co se v Pardubicích narodil jeden z nejzajímavějších rodáků tohoto města, zakladatel první lidové hvězdárny v Čechách a propagátor techniky a sportu - baron Artur Kraus. Na programu je návštěva hrobky Artura Krase, slavnostní vydání bibliografie v Krajské knihovně nebo mimořádné pozorování oblohy z pardubické hvězdárny. Více na www.rokarturakrause.cz.

Nový velitel

11.7.2014

Správa letiště Pardubice má nového velitele. Podplukovníka Janatku, který odchází na jinou funkci v rámci Armády ČR, vystřídal mjr. Ivo Šťastný. Na pardubickém letišti působil od roku 1990 do konce roku 2003, kdy přešel k 21. základně taktického letectva do Čáslavi. Před rokem nastoupil na post zástupce velitele Správy letiště Pardubice.

Fotbalisty-turnaj

30.6.2014

Fotbalistky ze základní školy v Ohrazenici zvítězily ve školském turnaji Coca Cola Cup 2014. V turnaji pro žákyně a žáky druhých stupňů základních škol a osmiletých gymnázií startovalo 828 českých a 640 slovenských školních týmů. Pardubické fotbalistky vyhrály nejen České finále, ale triumfovaly i v Česko-slovenském superfinále. Dívky získaly nejen vítězný pohár, ale také účast v tréninkovém kempu v Římě, který se uskuteční pod vedením brazilských trenérů.

Smlouva hokej

30.6.2014

Generálním partnerem pardubického hokeje bude i v nové sezoně ČSOB Pojišťovna. Smlouvu na další rok podepsali majoritní majitel klubu Roman Šmidberský a generální manažer Ondřej Šebek, za pojišťovnu předseda představenstva Jeroen van Leeuwen spolu s ředitelem divize financí a řízení rizik Markem Nezvedou. Peníze od pojišťovny nejsou určeny pouze na provoz extraligového týmu, ale i na mládežnický hokej.

Arnošt z Pardubic

20.6.2014

Pardubice si 30. června připomenou 650. výročí úmrtí Arnošta z Pardubic, patrona našeho města. Vzpomínkové akce se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje a u zvonice kostela, která se díky aktivitě pardubického divadla dočká schodů.

Otevření autokempu

20.6.2014

V pondělí 23. června bude po rekonstrukci slavnostně otevřen pardubický autokemp u koupaliště. Kvůli špatnému technickému stavu byl tři roky zavřený. Po rekonstrukci zde stanaři či majitelé karavanů najdou nové sociální zázemí, k dispozici je i 42 lůžek v chatičkách a dvou zcela nových mobilních bungalovech.

Pietní shromáždění Zámeček

20.6.2014

Památku obětí Heydrichiády si Pardubice připomenou 23. června v 15:00 v památníku Zámeček. Na někdejším popravišti gestapa, kde dnes památník stojí, bylo od 3. do 9. června 1942 popraveno 194 vlastenců z východních Čech. Mezi popravenými byli i obyvatelé obce Ležáky, kteří pomáhali paravýsadku Silver A. Jako připomínka osudu ležáckých přinesou i letos žáci Základní školy Včelákov a Základní školy ve Skuteč i z Ležáků na Zámeček Oheň bez naděje.

Pernštýnská noc

6.6.2014

V pořadí dvacátá Pernštýnská noc zahájí 6. Června folklorní festival Pardubice – Hradec Králové. Pernštýnské náměstí opět ožije vystoupením folklorních souborů a velkým staročeským jarmarkem spojeným s ukázkami a prodejem prací lidových výrobců. V sobotu se festival „přesune“ do Hradce Králové, a v neděli odpoledne bude zakončen na pardubickém zámku.

1 8 12 13 14 15 16 17 18 23 30