Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Wonkův most

17.6.2016

Dopravní informace související s rekonstrukcí Wonkova mostu: O víkendu 17. až19. června 2016 bude provoz na Wonkově mostě v Pardubicích veden všemi jízdními pruhy. Stěžejní komunikace v krajském městě, po níž denně projede až dvacet tisíc aut, prochází rekonstrukcí chodníků i vozovky. Silničáři prosí řidiče o trpělivost a ohleduplnost. V týdnu od 20. června 2016 začnou stavbaři na Wonkově mostě v Pardubicích s obnovou vnitřních jízdních pruhů a mostního dilatačního závěru. Oprava vozovky bude bohužel znamenat zásah do plynulosti dopravy na Wonkově mostě. Silničáři se za vzniklé dopravní komplikace omlouvají a žádají řidiče o trpělivost a ohleduplnost.

Postřik v lesoparku

25.5.2016

Po loňské revitalizaci lesoparku na Dukle se s jarem začínají hlásit o své „místo na slunci“ plevelné podrosty černého bezu, ostružin a malin. Ty po odstranění nadzemních částí vyrážejí nové odnože a lesopark opět zarůstá. V rámci údržby lesa proto byl porost v jižní části lesoparku ošetřen herbicidem, který tyto vitální křoviny zlikviduje. Jedná se o schválený prostředek a postřik není pro návštěvníky lesoparku ani jejich čtyřnohé mazlíčky nebezpečný.

Pozor - v neděli 15. května končí přihlašování dobrovolníků do Olympijského parku Pardubice 2016!

13.5.2016

V neděli 15. května končí přihlašování dobrovolníků, kteří se chtějí zapojit do Olympijského parku Pardubice 2016. Elektronická přihláška bude dostupná do nedělní půlnoci. Případní vážní zájemci už poté mohou pouze psát na e-mailovou adresu: dobrovolnici@mmp.cz.

výbušné zařízení

10.5.2016

Z důvodu anonymní výhrůžky výbuchu bomby v budově magistrátu byl dnes, v úterý 10. 5. celý magistrát a všechny jeho agendy uzavřen. Policie budovy magistrátu prohledala, žádný výbušný systém nenalezla.

Cvičné lety F-3 AWACS

29.4.2016

V pondělí 2. května v době od 13 do 16 hodin bude nad letištěm Pardubice provádět výcvik přiblížení a okruhy letoun E-3 AWACS. Informaci poskytlo městu vojenské letiště Pardubice.

Vrtulníky na letišti

29.4.2016

Na základě obdržené informace od Centra leteckého výcviku bude probíhat ve dnech 30.4. a 1.5. 2016 v čase od 9.00 do 18.00 hodin provoz dvou vrtulníků Mi-2 a jednoho vrtulníku Mi-17. Lety na letišti Pardubice budou omezeny na starty a přistání, vlastní výcvik bude probíhat v jiných prostorech mimo letiště Pardubice.

Výcvik letounů

13.4.2016

Informace ze Správy letiště Pardubice: Na základě obdržené informace od Centra leteckého výcviku lze 16.4.2016 očekávat výcvik na vrtulových letounech. V době 9.00 - 18.00 hod. bude probíhat provoz dvou vrtulníků Mi-2 a jednoho vrtulníku MI-17. Lety na letišti Pardubice budou omezeny na starty a přistání, vlastní výcvik bude probíhat v jiných prostorech mimo letiště Pardubice.

Uzavírka Pardubičky

8.4.2016

Upozorňujeme na rekonstrukci veřejného osvětlení (ve třech etapách): Od 8. 4. do 15.7. 2016 dojde k částečné uzavírce vozovek a k částečné a úplné uzavírce chodníků v katastrálním území Pardubičky v ulicích Východní, Kyjevská, Zelená, MUDr. Ducháčkové, Bokova, Komenského, Národních hrdinů, V Zákoutí a Pod Hřbitovem, a to z důvodu provádění stavebních prací – opravy veřejného osvětlení. Zároveň bude přeložena zastávka Nemocnice (směr centrum města) před rodinný dům č.p. 54, v zastávce Kyjevská (směr Pardubičky točna) bude provoz částečně omezen.

V budově krajského úřadu vzniklo bezplatné poradenské středisko pro energetiku

5.4.2016

Úspora energie, dotace či legislativa v oblasti energetiky. S tím vším pomůže bezplatné poradenské středisko EKIS, které nově sídlí v budově Krajského úřadu Pardubického kraje na Komenského náměstí. Poradenské středisko slouží občanům, veřejné správě, podnikům a podnikatelům. Zájemci mohou vznést dotaz při osobní konzultaci, elektronicky napsáním dotazu do formuláře i-EKIS na www.mpo-efekt.cz nebo telefonicky. K dispozici v pardubickém středisku EKIS bude celkem šest odborných poradců s dlouholetou praxí v oblasti energetiky.

Varování před zneužitím euroklíče

5.4.2016

V souvislosti s upozorněním Václava Krásy, předsedy Národní rady pro zdravotně postižené, informujeme i pardubické občany o podvodném jednání firmy Groziskon s.r.o. Firma obchází byty, kde bydlí osoby se zdravotním postižením nebo senioři a nabízí jim výměnu zámkové vložky u vstupních dveří. Firma Groziskon s. r. o., jejímž jednatelem je Pan Martin Pšenička, zneužila letáků na euroklíč a snaží se vnutit lidem montáž nové zámkové vložky, která však není eurozámkem. Za prodej zámků a jeho montáž si účtuje 11 000,- korun. K těmto nabídkám využívají historky o vyloupených bytech ve vedlejších domech či vchodech a zaštiťují se právě našimi letáky euroklíče. Pokud by se Vám někdo snažil vnutit výměnu zámkové vložky s tím, že Vám bude ukazovat leták euroklíčů, prosím v každém případě ho odmítněte a případně na něj zavolejte Policii ČR. NRZP ČR v současné době připravuje trestní oznámení na tuto firmu pro zneužití našich materiálů a názvu euroklíč.

1 8 9 10 11 12 13 14 17 24 32