Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Zasedání zastupitelstva v Ideonu

23.10.2017

Zastupitelé města Pardubic dnes budou z technických důvodů zasedat v Ideonu. Jednání, které bude zahájeno v 16:00 hodin, bude možné jako vždy sledovat na internetu, https://www.pardubice.eu/urad/radnice/zastupitelstvo/ - odkaz Zastupitelstvo živě.

3. vlna kotlíkových dotací

12.10.2017

Třetí vlna kotlíkových dotací v kraji již odstartovala. Zájemci se mohou postupně registrovat do systému a předvyplnit své žádosti, které budou moci odesílat od úterý 31. října od 6:30 hodin. Rozhodující tak nebude čas vyplnění žádosti, nýbrž čas jejího odeslání. Podrobnější informace včetně podmínek výzvy a návodu k vyplnění žádosti naleznete na adrese www.pardubickykraj.cz/kotlikove-dotace, kde jsou také uvedeny kontakty na pracovníky Krajského úřadu Pardubického kraje, kteří vám se žádostmi případně poradí.

Volby do Poslanecké sněmovny PČR

12.10.2017

Vzhledem ke zvyšujícímu se množství dotazů ohledně distribuce hlasovacích lístků pro volby do Poslanecké sněmovny PČR bychom obyvatele rádi informovali, že hlasovací lístky dodají voličům obce nebo příslušné městské obvody, a to nejpozději do úterý 17. října 2017. V případě, že volič hlasovací lístky neobdrží do stanoveného data, může se obrátit v případě obcí na starosty, v Pardubicích pak na příslušný městský obvod. Hlasovací lístky budou rovněž k dispozici ve volebních místnostech, přičemž za platný hlasovací lístek je považován pouze ten, který bude ve volební místnosti vložen do šedé obálky opatřené razítkem se státním znakem.

Výstava Ten druhý život

12.10.2017

Jaký je život vojáky v zahraničních misích a jak je tam vnímají místní lidé? Nejen to přiblíží výstava Ten druhý život, která zaplní od pondělí 23. října prostory Společenského sálu pardubické radnice. Mimo fotografií 601. skupiny speciálních si budete moci prohlédnout také fotografie rotného Radka Vengláře ze 71. mechanizovaného praporu v Hranicích, nadporučice Gabriely Horákové z Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově, rotmistra Josefa Spurného, nadpraporčíka Jiřího Švejdy a kapitána Jana Czvalingy z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Chybět nebudou fotografie profesionálních fotoreportérek Jarmily Štukové a Lenky Klicperové, které se o problematiku života ve válečných misích dlouhodobě zajímají.Více informací o výstavě zjistíte na webu Ministerstva obrany (http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/vystava-_ten-druhy-zivot_-2017-132147/).

Výstavba cyklostezky Svítkov-Srnojedy

27.9.2017

Upozorňujeme, že v termínu od 2. října do 6. listopadu bude každý den v době od 8:00 do 15:00 hodin z důvodu bezpečnosti při výstavbě Cyklostezky Svítkov-Srnojedy uzavřena přilehlá místní komunikace. Vozidlům IZS a vozidlům stavby bude vjezd povolen. Objízdné trasy povedou ulicí generála Svobody na ulici Nádražní po komunikaci I/37 k Paramu, dále po komunikaci I/36 až do ulice Pražská, kde lze pokračovat do ulice Žižkova nebo na komunikaci III/32221 kolem plochodrážního stadionu. V době, kdy se na stavbě nebude pracovat, budou dopravní značky zneplatněny. Pro více informací doporučujeme obrátit se na městský obvod Pardubice VI, který je realizátorem a investorem této výstavby.

Přílet Gripeny

27.9.2017

Dnes dopoledne přistály na pardubickém letišti čtyři letouny Jas -39 Gripen. Po dobu výluky leteckého provozu na 21. Základně v Čáslavi (do 3. října 2017) budou ze záložního letiště plnit úkoly ochrany vzdušného prostoru České republiky v rámci Integrovaného systému protivzdušné a protiraketové obrany NATO (NATO Integrated Air and Missile Defence System). Piloti budou ke cvičným letům v rámci ostré hotovosti startovat maximálně dvakrát denně. K ostrým vzletům však může dojít kdykoliv na základě pokynu z nadřízeného velitelství v německém Uedemu.

Gripeny na letišti Pardubice

20.9.2017

V nadcházejícím období bude na letišti Čáslav prováděna údržba letištních ploch, která si vyžádá odstavení letiště z provozu. Z toho důvodu budou na letiště Pardubice ve dnech 27.9. - 3.10. přesunuty letouny JAS 39 Gripen působící v rámci integrovaného protivzdušného systému NATINAMDS. Jejich nasazení ochraně vzdušného prostoru nad územím České republiky může být provedeno v kteroukoli denní i noční dobu. Žádáme občany o shovívavost k případné dočasně zvýšené hlukové zátěži z uvedených důvodů a děkujeme za pochopení.

V září bude město dražit nebytové prostory a dům v Nerudově ulici

12.9.2017

V září bude město dražit nebytové prostory a dům v Nerudově ulici - tentokrát však dražba proběhne v budově magistrátu ve Štrossově ulici. Dražit se budou nemovitosti v majetku města, konkrétně tři nebytové prostory v ul. Artura Krause č.p. 2316-2317 na sídlišti Dukla, které jsou užívány jako kadeřnictví, cukrárna a dětská herna a bytový dům č.p. 824 v Nerudově ulici poblíž náměstí Čs. legií. Dům je podsklepený, třípodlažní, s nevyužitým podkrovím. Na každém nadzemním podlaží je jeden byt s příslušenstvím. Dražby se uskuteční ve čtvrtek 21. září 2017 v zasedací místnosti č. 011 v přízemí budovy magistrátu v ul. Štrossova, č.p. 44. Zápis do všech dražeb bude probíhat od 12 hodin. Dražit se bude postupně. Začátek první dražby bude ve 13 hodin. Bližší informace jsou zveřejněny na úřední desce magistrátu nebo na webových stránkách města www.pardubice.eu v sekci Důležité informace.

Pardubice na bruslích

8.9.2017

Neděle 10. září bude patřit letos poslední bruslařské vyjížďce městem. Pardubice na bruslích vyjedou v 16 hodin z parkoviště u Tipsport arény. Přes deset kilometrů dlouhá trasa povede přes Sukovu třídu, ulicemi Hradecká, Bělehradská, dále přes kruhový objezd ulicí kpt. Bartoše a kolem nádraží přes Palackého třídu na Masarykovo náměstí. Stejnou trasu přes Polabiny, tedy ulicemi Hradecká, Bělehradská, kpt. Bartoše, Palackého a Masarykovo náměstí pojede peloton ještě jednou a přes Sukovu třídu skončí opět u Tipsport arény. Akce se v případě nepříznivého počasí konat nebude. Děkujeme všem řidičům za pochopení a trpělivost.

Most v ulici Kyjevská

6.9.2017

Most v ulici Kyjevská, který zde stojí již od roku 1964, čeká v nejbližších dnech oprava, a to z důvodu odpadnutí kapotážní římsy, ke kterému došlo v pátek 1. září. Odbor dopravy MmP se ještě tentýž den spojil s projektantem, jenž tuto stavbu a její rekonstrukci prezentoval zastupitelům v měsíci červnu, a také s ČVUT Praha. Oba tyto subjekty se během víkendu dostavily na místo, kde si prohlédly ulomený prefabrikát, včetně jeho ukotvení, a začaly hledat postup, jak situaci co nejdříve a nejefektivněji vyřešit. Odbor dopravy obdržel v pondělí 4. září návrh řešení, podle kterého je nutné aplikovat ochranu proti odpadnutí jednotlivých říms pomocí ocelových lan a sítí. Uvedené řešení bude po domluvě se Službami města Pardubic a.s. realizováno v co nejkratší době, v návaznosti na domluvě s Českými drahami, Správou železniční dopravní cesty a Ředitelstvím silnic a dálnic. Statika mostu však ohrožena není a doprava po mostě omezena nebude.

1 7 8 9 10 11 12 13 18 27 35