Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Omezení dopravy u lihovaru

12.4.2017

Dopravní situaci u nádraží v úterý zkomplikovala kaverna, kterou silničáři při opravě silnice odhalili pod vozovkou v zastávkovém zálivu u lihovaru. Dutinu, způsobenou zřejmě vadnou kanalizací, v nejbližší době zaměstnanci společnosti Strabag vyplní betonem. V současné době je v tomto úseku automobilový provoz směrem z centra sveden do jednoho jízdního pruhu.

Frézování ulice Palackého

17.3.2017

Upozorňujeme, že tento víkend dojde k frézování vozovky na ulici Palackého. V sobotu a neděli bude provoz v místě zúžen do tří pruhů – omezení bude vždy při jedné straně ulice v šíři 3 metry. Vybudovány zde budou nové odvodnění a žulové obrubníky.

Kácení v areálu bývalých kasáren TGM

15.3.2017

V areálu bývalých kasáren TGM - Zborovského náměstí dojde na základě povolení ke kácení stromů napadených hnilobou a kácení proschlých stromů. Celkem se jedná o 22 stromů a pokáceny budou v době vegetačního klidu do 31. 3. 2017. Za pokácené stromy bude provedena náhradní výsadba na území pardubického Městského obvodu V.

Zákaz návštěv v nemocnici ukončen

10.2.2017

Vzhledem ke zlepšení epidemiologické situaci se ruší zákaz návštěv pacientů v Nemocnici Pardubického kraje. Návštěvy budou opět povoleny od zítřka, tzn. od soboty 10. 2. 2017.

HC Dynamo Pardubice

16.1.2017

Statutární město Pardubice dnes čekalo klíčové jednání o vedení HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s. Generálním manažerem klubu se stal bývalý hokejový brankář Dušan Salfický, který od dnešního dne zároveň zastává funkci předsedy představenstva klubu. Mezi nově zvolené členy představenstva dále patří Jaroslav Šuda a Tomáš Pelcman. Pavla Rohlíka na postu hlavního trenéra mužstva vystřídal Miloš Holaň. Novými asistenty jsou Pavel Marek, který bude nově též sportovním manažerem, a Otakar Janecký. Prioritou klubu je záchrana extraligové sezony a vyhnutí se baráži.

Změny u přednádraží

3.1.2017

Pěší provoz u přednádraží se v průběhu ledna změní. V pondělí 9. ledna v 9:00 hodin dojde k přestavbě oplocení a následovat bude demolice chodníku vedoucího od náhradní zastávky MHD u Hypermarketu Albert ke koridoru pro veřejnost. Z důvodů výstavby základů pro nové trolejbusové vedení a vzhledem k bezpečnosti veřejnosti tak budou ti, kteří na této provizorní zastávce MHD vystoupí, nuceni přejít na druhý chodník k občerstvení McDonald's a dojít tak až ke stávajícímu koridoru určenému veřejnosti. Více informací včetně mapy naleznete v sekci Rekonstrukce přednádraží.

Nová radní města

20.12.2016

Na posledním jednání pardubického zastupitelstva (15. 12. 2016) byla novou členkou rady zvolena Ivana Dolečková (ANO), ve funkci tak vystřídala svého kolegu z téhož sdružení Jaroslava Menšíka.

Poslední zastupitelstvo v roce 2016

14.12.2016

Ve čtvrtek 15. prosince v 15:00 se sejdou zastupitelé města Pardubic na posledním zasedání v tomto roce. Ve Společenském sále radnice budou jednat budou mimo jiné o rozpočtu města na rok 2017. Program jednání zastupitelstva je zveřejněn na webu města.

Od středy 5. října startuje bezplatná právní pomoc

3.10.2016

Služba je určena obyvatelům Pardubického kraje a zaměřena bude zejména na oblasti práva občanského, rodinného, trestního či insolvenčního. Poskytování takzvané drobné právní pomoci v Pardubicích bude zajišťovat Česká advokátní komora (ČAK), město jí pro tyto účely poskytne kanceláře ve třetím patře budovy magistrátu ve Štrossově ulici. Tato služba by však měla představovat jen základní orientační poučení o právech a povinnostech subjektu, nebude se tedy jednat o komplexní právní službu v podobě prostudování spisu, sepsání návrhu či smlouvy, zastupování před soudy a podobně. Právní pomoc by navíc neměla přesahovat 15 až 20 minut v rámci jedné návštěvy. Poradna bude otevřena každou středu v době od 13 do 15 hodin a vést ji budou vždy dva zástupci z řad advokacie Pardubického kraje.

Křižovatka u Parama bude otevřena v pondělí

31.8.2016

Dopravní informace týkající se rekonstrukce křižovatky u Parama: Z důvodu zpožděných stavebních prací bude křižovatka otevřena od pondělí 5. září. Dle informace ŘSD může být, v případě ideálních podmínek, provoz částečně obnoven již během neděle 4. září. Po dvou měsících tak bude opět možno z výpadovky na Chrudim odbočit směrem na Duklu a Přelouč.

1 7 8 9 10 11 12 13 17 24 32