Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Opatření statutárního města Pardubice spojená se šířením koronaviru

P-Pink

Pardubický podnikatelský inkubátor zajišťuje Podnikatelskou pohotovost

26.3.2020

S pomocí v době řádění koronaviru i poté, co se situace uklidní a bude nutné řešit následky, přichází i Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK). Aby podnikatelům co nejvíce pomohl, spustil inkubátor, zřizovaný městem Pardubice, takzvanou Podnikatelskou pohotovost.

Tamtam - natáčení spotu

Videospoty radí neslyšícím, jak se chránit před koronavirem

26.3.2020

Veřejnost má v současné době k dispozici řadu informací o tom, jak se chovat v nouzovém stavu daném epidemií koronaviru či jaká byla přijata opatření. O něco těžší to však mají neslyšící lidé, pro které není řada těchto zpráv k dispozici. Centrum pro dětský sluch Tamtam tak, ve spolupráci s psychology z Ministerstva vnitra ČR a Policie ČR, přišla s nápadem natočit několik krátkých instruktážních videí.

Bělehradská - zastávka směr centrum

Pardubice dezinfikují zastávky MHD

25.3.2020

V pátek začne v Pardubicích dezinfekce podchodů, zastávek MHD a městského mobiliáře. Je to další z opatření, které v rámci snížení rizika nákazy novým koronavirem přijal pardubický magistrát.

Ilustrační foto 3

Propadlé doklady při nouzovém stavu platí

24.3.2020

Neplatnost nebo ztráta dokladů nemusí být v době současného rizika nákazou koronavirem důvodem k cestě na úřad. Ministerstvo vnitra za stávajícího nouzového stavu doporučuje kvůli omezení pohybu osob, i činnosti řady institucí, odložit cestu pro nové doklady na pozdější dobu. Občanské průkazy, cestovní pasy i řidičské průkazy, jimž skončila platnost po 1. březnu 2020, lze totiž na území ČR po dobu platnost nouzového stavu používat i nadále.

MO III Cov

Ruší se březnové zastupitelstvo

19.3.2020

Zastupitelstvo města Pardubic, které se mělo konat 26. března 2020, je vzhledem k vládním opatřením, souvisejícím se zamezením šíření epidemie koronaviru, zrušeno. Nový termín zatím stanoven nebyl, ale veřejnost o něm bude včas informována.

logo Pardubic

Pardubice zajistí hlídání dětí pracovníků IZS

18.3.2020

Pardubičtí rodiče, bez jejichž práce se společnost v současné epidemiologické situaci neobejde, budou mít od čtvrtka 19. března o starost méně. Město podle opatření hejtmana Pardubického kraje zajistí v době, kdy jsou uzavřeny mateřské i základní školy, ve svých zařízeních nezbytnou péči o jejich děti ve věku od tří do deseti let.

Covid 2

Na veřejná místa jedině s ochranou dýchacích cest

18.3.2020

Vývoj situace vzniklé šířením koronaviru na území České republiky s sebou přinesl další opatření kraje i Vlády ČR. Na základě nařízení hejtmana Pardubického kraje veřejnost od dnešních 18:00 hodin nesmí bez roušky či jiné ochrany nosu a úst vstupovat do prodejen, prostředků veřejné dopravy, lékáren a zdravotnických zařízení, pošt, bank a dalších vládou povolených míst, přičemž k ochraně dýchacích cest mohou lidé využít nejen roušky a respirátory, ale třeba také šály či šátky, pokud možno bavlněné.

Reserve

V době karantény je parkování zdarma

17.3.2020

Během karantény nemusí motoristé v centru Pardubic platit parkovné. Podle usnesení Vlády České republiky ze dne 15. března 2020 jsou totiž parkovací zóny v obcích přechodně zrušeny.

Telefon

Radnice spouští novou informační linku

16.3.2020

Radnice od zítřejšího dne, ve vazbě na již přijatá opatření spojená s onemocněním COVID-19, spouští novou informační linku. Jejím cílem je poskytnout občanům města, zejména seniorům, osobám se zdravotním omezením a osobám odkázaným na pomoc druhých pomoc při řešení krizových situací a zajišťování základních potřeb.

covid

Magistrát přijal další opatření

16.3.2020

Magistrát města Pardubic s okamžitou platností upravuje, v návaznosti na nařízení vlády o omezení pohybu osob, souvisejícím s šířením koronaviru, úřední hodiny. Pro vyřízení neodkladných záležitostí budou agendy magistrátu až do 24. března otevřené v pondělí a ve středu, vždy od 8:00 do 11:00. Stejně jako magistrát upravují úřední hodiny i městské obvody.

1 2