Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Olympijský park Pardubice 2016

Olympijský park Pardubice 2016_leták

Olympijský park Pardubice 2016 pošle energii až do Ria

Bude to jeden z největších pardubických projektů novodobé historie. Od 5. do 21. srpna jím ve městě ožije plocha o rozloze 245 600 metrů čtverečních - Olympijský park Pardubice 2016 – jeden ze čtyř olympijských parků, které v době konání letních her v Česku najdete. Vítány v něm budou samozřejmě děti a jejich rodiče, ale zváni jsou všichni, pro které je sport nebo fandění českým sportovcům na letních hrách srdeční záležitostí.

Olympijský park Pardubice 2016_leták

Do Olympijského parku Pardubice budou zvát infocentra i další subjekty z několika regionů

Olympijský park Pardubice 2016 budou propagovat infocentra i organizace destinačního managementu z mnoha regionů. Vyplynulo to ze schůzky, kterou zorganizovalo Kulturní centrum Pardubice pro zástupce téměř dvou desítek subjektů podporujících cestovní ruch. Subjekt, který bude do parku aktivně zvát, se za to bude moci zdarma prezentovat na Veletrhu cestovního ruchu, který se uskuteční v době konání Olympijského parku Pardubice 2016.

Pardubický vinařský půlmaraton

Roadshow k Olympijskému parku Pardubice poprvé v terénu při Vinařském půlmaratonu

Olympijský park Pardubice 2016 zahajuje svou prezentaci v terénu! Roadshow s hosteskami potkáte poprvé v sobotu 16. dubna v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu. Promo tým nebude v následujících měsících chybět ani na dalších zajímavých akcích v regionu východních Čech.

Olympijský park Pardubice 2016_setkání s podnikateli, rezidenty a organizátory táborů

Radnice otevřela diskusi nejen s obyvateli na téma Olympijský park Pardubice 2016

Společenský sál radnice na Pernštýnském náměstí hostil v minulých dnech organizátory příměstských táborů, obyvatele žijící v bezprostřední blízkosti jádra plánovaného olympijského parku i podnikatele z centra města. Zástupci radnice a realizačního týmu jim ve třech hodinových blocích prezentovali projekt Olympijského parku Pardubice 2016 a diskutovali s nimi důležité záležitosti týkající se organizace parku.

Olympijský park Pardubice 2016_leták

Hledají se dobrovolníci do Olympijského parku Pardubice 2016! Odměna je nemine

Město hledá dobrovolníky starší 15 let, kteří by chtěli pomáhat během konání Olympijského parku Pardubice 2016. Bude jich potřeba více než sto. Olympijské oblečení i závěrečný speciální bonus čeká každého dobrovolníka, který stráví prací v parku minimálně 8 dní. Přihlášky jsou k dispozici na webu www.pardubice.eu.

olympiáda školy

Pardubickou radnici a školy zdobí celkem 55 olympijských vlajek. Vyvěsí se další

Mateřské i základní školy spolu s historickou radnicí na Pernštýnském náměstí zdobí celkem už 55 olympijských vlajek. Symbolizují blížící se letní hry a především Olympijský park Pardubice 2016, který se u této příležitosti ve městě chystá.

tábor kořenov 3

Město podpoří téměř milionem korun letní tábory. Myslí i na ty „olympijské“

Pardubice podpoří letní dětské tábory dotacemi v celkové výši 550 tisíc korun. O peníze mohou žádat také příměstské tábory pořádané v rámci Olympijského parku Pardubice 2016. Pro ně je v rámci speciálního grantu připraveno k rozdělení 400 tisíc korun. Žádosti je možné podávat od května.

Olympijský park Pardubice 2016_TK_08_03_16

Olympijský park Pardubice 2016 – posvěcený podpisem smlouvy s ČOV i novým logem!

Pardubický primátor Martin Charvát a předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval v úterý 8. března v loděnici v parku Na Špici slavnostně podepsali smlouvu pro pořádání Olympijského parku Pardubice 2016. Vedení ČOV, představitelé města Pardubice a Pardubického kraje i významní olympionici a sportovci z regionu zároveň představili oficiální logo tohoto olympijského parku, k vidění je teď i na lávce přes Chrudimku.

Dětský a Studentský parlament na téma Olympijský park Pardubice 2016

Žáci a studenti se na radnici seznámili s Olympijským parkem Pardubice 2016

Členové Dětského a Studentského parlamentu už vědí, jak bude vypadat Olympijský park Pardubice 2016. Ve Společenském sále radnice jim plány města prezentoval manažer projektu Pavel Stara. Odpověděl jim také na řadu všetečných dotazů.

Setkání se sportovními kluby

Olympiádu by mohly podpořit všechny sportovní oddíly ve městě. Smlouva je připravena k podpisu

S přípravou Olympijského parku Pardubice 2016 se seznámili zástupci takřka 80 sportovních klubů v Pardubicích a organizátoři významných sportovních akcí. Koncept projektu počítá s představením řady olympijských i neolympijských disciplín, proto radnice vyzvala místní sportovce, aby se do programu zapojili a představili se všem návštěvníkům v nejlepším světle. Vedle toho v pondělí rada schválila finální podobu smlouvy mezi městem, Český olympijským výborem a Českou olympijskou, a.s., o uspořádání parku.

1 2 3 4 5

Další informace můžete nalézt také na oficiálním webu olympijských parků www.olympijskeparky.cz.