Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Olympijský park Pardubice 2016

vláček turist

Návštěvníci Olympijského parku Pardubice 2016 budou moci využít kyvadlovou dopravu i speciální noční spoje

Olympijský park Pardubice 2016 startuje přesně za týden. V době konání této mimořádné akce budou zavedeny speciální linky městské hromadné dopravy, zvláštní spoj u Českých drah a do centra dění se budete moci svézt kyvadlovou dopravou nebo vláčkem. Pro ty, co se chystají do Pardubic autem, pak budou připravena dvě záchytná parkoviště.

opt-37-of-52-.jpg

Olympijský park Pardubice 2016 přiblíží dětem různé druhy sportů

V parku Na Špici se včera před zahájením Olympijského parku Pardubice 2016 uskutečnila poslední tisková konference. Cílem setkání bylo představit, v jaké fázi se projekt OPP 2016 nachází, jakým způsobem bude fungovat a co se všechno se pořadatelům pro návštěvníky parku podařilo připravit. Nechyběla ani procházka po jednotlivých stanovištích, která se budou v centru celého OPP 2016 nacházet.

kolostroj.jpg

Zahajovací ceremoniál Olympijského parku Pardubice 2016 roztančí třídu Míru i další části města

Zažijte v Pardubicích opravdové Rio nejen díky olympijským disciplínám. Tu pravou brazilskou atmosféru můžete okusit také díky zahajovacímu ceremoniálu, který odstartuje v pátek 5. srpna ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru. Hudba, exotika, barvy, tanec, ladné pohyby tanečnic, divoký rytmus samby, smích, hravost a podivné kolostroje… Pardubické Rio může začít.

karta1

Hrací karty nabídnou svým držitelům řadu výhod

Olympijský park Pardubice 2016 nabídne svým návštěvníkům jak kulturní, tak zejména sportovní vyžití. Díky hrací kartě se budou její držitelé moci aktivně zapojit do různých sportovních disciplín. Zakoupit si ji můžete jak v Turistickém informačním centru Pardubice, tak v prodejnách Intersport v Atriu Paláci Pardubice a ve Futuru Hradec Králové. Nebo je v prodejně můžete získat zcela zdarma při nákupu nad 1000 korun. K dostání budou karty i během konání OPP 2016, a to na záchytných parkovištích v areálu Masarykových kasáren a u Univerzity Pardubice, hlavním vlakovém nádraží a na Info pointech OPP 2016.

pruvod.jpg

Součástí Olympijského parku je také kulturní scéna

Olympijský park Pardubice 2016 není jen o sportu, ale také o kultuře. Do projektu se totiž zapojili také zástupci kulturní městské scény, kteří pomáhají propagaci parku a díky kterým vznikla řada zábavných videospotů. Navíc pro vás v době konání OPP 2016 chystají lákavý program.

op-karta.jpg

Hrací karty do Olympijského parku jsou již v prodeji

Prodej hracích karet do Olympijského parku Pardubice 2016 byl zahájen právě dnes. Zakoupit si je můžete za 80 korun v Turistickém informačním centru Pardubice a další prodejní místa budou přibývat. Od poloviny července si je mimo jiné budete pořídit také v prodejně Intersportu v Atriu Paláci Pardubice, v době konání OPP 2016 na záchytných parkovištích v areálu Masarykových kasáren a u Univerzity Pardubice, na Pointech OPP 2016 a hlavním vlakovém nádraží.

Doktor3

Olympijský park Pardubice navštívil šéf české výpravy v Rio de Janeiru Martin Doktor

Dvojnásobný olympijský vítěz, rychlostní kanoista a zároveň šéf české výpravy na letních hrách Martin Doktor minulý týden v Pardubicích převzal poselství pro sportovce, kteří budou v srpnu bojovat na letních hrách v Rio de Janeiru. Zároveň si prohlédl park Na Špici, jenž bude od 5. do 21. srpna srdcem Olympijského parku Pardubice 2016. Spolu s projektovým týmem parku pak diskutoval při jeho pravidelném setkání.

Olympijský park Pardubice 2016_TK_08_06

Olympijský park Pardubice 2016 nabídne sportovní i kulturní vyžití pro celou rodinu

Klasické i netradiční sporty, slavnostní ceremoniály, festivaly, koncerty či výstavy – to vše a mnohem víc nabídne od 5. do 21. srpna Olympijský park Pardubice 2016. Účast přislíbila i řada olympioniků a známých osobností. Během několika málo dní bude ke koupi hrací karta, díky které si vyzkoušíte více než šest desítek sportovních disciplín na vlastní kůži. Za zdolání 10 stanovišť dostanete diplom, za dvacet dokonce medaili. Na tiskové konferenci, kde byly představeny novinky Olypijského parku Pardubice byla také podepsána smlouva o spolupráci mezi městem Pardubice a Elektrárnami Opatovice, které se tak staly oficiálním partnerem parku.

Pozor - v neděli 15. května končí přihlašování dobrovolníků do Olympijského parku Pardubice 2016!

V neděli 15. května končí přihlašování dobrovolníků, kteří se chtějí zapojit do Olympijského parku Pardubice 2016. Elektronická přihláška bude dostupná do nedělní půlnoci. Případní vážní zájemci už poté mohou pouze psát na e-mailovou adresu: dobrovolnici@mmp.cz.

1 2 3 4 5

Další informace můžete nalézt také na oficiálním webu olympijských parků www.olympijskeparky.cz.