Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Olympijský park Pardubice 2016

fanzona1.jpg

Bohatý program nabízí také fanzóna Olympijského parku Pardubice

Rozhovory, medailonky, online přenosy z dějiště olympijských her v Rio de Janeiru. To je jen část toho, co můžete v naší hlavní fanzóně v parku Na Špici vidět. Od 8:00 hodin se zde můžete zapojit do akce Vstáváme s parkem a během dne se o váš program postarají naši moderátoři, sportovní kluby a další doprovodné akce Olympijského parku Pardubice 2016.

selfie sportovci opp

Na zahajovací průvod městem dorazily desetitisíce lidí

Desítky tisíc lidí ukázaly, že Pardubice žijí olympiádou. Na třídě Míru čekal na zahajovací průvod ohromný dav lidí, další přicházeli od Zelené brány, jiní čekali v Tyršových sadech. K parku Na Špici mířili všichni, kteří přišli zahájit nejen Olympijský park Pardubice 2016, ale i letní hry v Rio de Janeiru. Olympijské kruhy byly symbolicky rozsvíceny, a to díky obrovskému množství svíticích tyčinek. Pořadatelé upřímně děkují všem, kteří dorazili!

lezecká stěna ilustrační foto.jpg

První víkend Olympijského parku Pardubice nabídne festivaly, koncerty i pestrý sportovní program

První víkend Olympijského parku Pardubice 2016 bude opravdu nabitý, ať už se jedná o kulturní nebo sportovní akce. Třída Míru ožije latinsko-americkou kulturou, na zámku až do neděle potrvá divadelní open air festival Pernštějn(l)ove. Zábavný víkend pro rodiny připravily také Služby města Pardubic, které pro návštěvníky Olympijského parku chystají dvoudenní akci Zažij město. Zajímavá však bude i sportovní nabídka.

přípravy zahajovací ceremoniál.jpg

Zahájení Olympijského parku Pardubice nepokazí ani déšť a vítr

Za každého počasí! Takové je heslo Olympijského parku Pardubice 2016, který začíná právě dnes. Zahajovací ceremoniál nepokazí ani déšť, ani mraky nebo vítr. Průvod vyjde za každého počasí, a to ve 20:16 hodin od fontánky na třídě Míru. Nemusíte se navíc bát, že by vám něco uniklo. Nečekejte u Zelené brány, v Tyršových sadech nebo v parku Na Špici, připojte se k nám hned na třídě Míru a buďte v centru dění. Masky totiž budou součástí celého průvodu a tanečnice budou tančit mezi lidmi. Díky režii Jany Burkiewiczové nebo scénografa Juraje Kuchárka, pardubických tanečních a pohybových skupin vás čeká jedinečný začátek celého Olympijského parku Pardubice 2016.

kruhy.jpg

Olympijský park Pardubice vypukne již zítra, a to zahajovacím ceremoniálem

Přijďte si s námi do Olympijského parku Pardubice užít pravou brazilskou atmosféru. Tento mimořádný projekt odstartuje již zítra, 5. srpna, zahajovacím ceremoniálem, který začíná ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru. Hudba, exotika, barvy, ladné pohyby tanečnic, divoký rytmus samby, smích, hravost a podivné kolostroje… Pardubické Rio může začít.

dvoukola Tyflocentrum

Nenechte si v rámci Olympijského parku Pardubice ujít Veletrh sociálních služeb

Součástí Olympijského parku Pardubice 2016, který vypukne již tento pátek 5. srpna, budou nejen různé sportovní disciplíny, exhibice či turnaje a kulturní akce. Ve středu 10. srpna byste si neměli nechat ujít ani Veletrh sociálních služeb aneb Žijeme v pestrém světě, který se bude konat od 11 do 17 hodin v areálu bývalých jatek vedle Tyršových sadů.

erno-kostala-2.jpg

Do Olympijského parku Pardubice se zapojily také mateřské školy

Ještě před koncem školního roku si mohly svou malou olympiádu vyzkoušet i děti pardubických mateřských škol. Tato akce měla jasný cíl – ukázat dětem, že i sport může být zábavný a že volný čas se dá trávit i jinak, než vysedáváním u televizí, počítačů a chytrých telefonů. Děti navíc mají díky podobným akcím možnost zjistit, že sportování je přirozená součást života a že možností, jak sportovat, je celá řada!

Průvodce Olympijským parkem Pardubice 2016

formát k prohlížení - pdf

opp souhrn

Olympijský park Pardubice 2016 už se blíží. Do zahajovacího ceremoniálu zbývá pouhý týden, tak si to celé shrňme.

Zahajovací ceremoniál odstartuje ve 20:16 hodin u fontánky na třídě Míru, odkud se průvod za doprovodu tanečnic a kolostrojů vydá k Zelené bráně, Tyršovým sadům a svou cestu zakončí v parku Na Špici. Kromě průvodu se však můžete těšit také na známá jména. Svou účast na zahajovacím ceremoniálu již potvrdila řada významných sportovních osobností.

1 2 3 4 5

Další informace můžete nalézt také na oficiálním webu olympijských parků www.olympijskeparky.cz.