Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Olympijský park Pardubice 2016

OPP vyhodnocení.jpg

Olympijský park Pardubice v číslech

97 sportovních oddílů, 65 prezentovaných sportů, přes 40 sportovních ukázek, prezentací, exhibic a autogramiád… Takový byl průběh Olympijského parku Pardubice 2016, který dokázal přilákat stovky tisíc návštěvníků z Pardubic i okolí.

fb-57-of-75-.jpg

Pardubice takovou akci potřebovaly, říká manažer Olympijského parku Pardubice

Včerejší den byl pro Olympijský park Pardubice posledním, tedy alespoň pro tento rok. Během 17 dní si zde návštěvníci mohli vyzkoušet přes šedesát sportovních disciplín, nechyběl však ani bohatý kulturní program například v podobě Latino festu, divadelního festivalu Pernštejn(l)ove, Festivalu chutí, vůní a řemesel, multižánrového festivalu Friends Fest či série koncertů na Happy Season stage. Závěrečný koncert odstartoval ve 20:20 hodin na Pernštýnském náměstí, a to v režii Komorní filharmonie Pardubice. Zvolený čas slavnostního zakončení se navíc stal symbolem další olympiády, která odstartuje právě v roce 2020 v Tokiu.

závodiště

Přijďte si na dostihové závodiště vyzkoušet moderní pětiboj

Sobotní den bude patřit modernímu pětiboji jak v Rio de Janeiru, tak i na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Tato soutěžní disciplína, která se zde uskuteční v rámci Olympijského parku Pardubice 2016, tak bude dokonalým doprovodným programem srpnového dostihového mítinku, jehož vrcholem se stane III. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

Jiří Prskavec.jpg

Do Olympijského parku Pardubice zavítal také bronzový medailista Jiří Prskavec

Olympijský park Pardubice 2016 se pomalu blíží do svého finále. Program návštěvníkům parku Na Špici však včera zpestřila další vzácná návštěva. Po předsedovi Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalovi a judistovi Pavlu Petřikovovi do parku zavítal také český olympionik a bronzový medailista z letošních olympijských her v Rio de Janeiru Jiří Prskavec. Po jeho příjezdu na loděnici následovalo společné focení s organizátory týmu, představení na podiu a autogramiáda.

koncept-tri-zon.png

Olympijský park Pardubice vyvrcholí nedělním závěrečným ceremoniálem

Sedmnáct dnů plných zábavy, sportování a kulturních akcí vyvrcholí v neděli 21. srpna závěrečným ceremoniálem. Na programu ten večer bude speciální koncert pardubických filharmoniků, který symbolicky odstartuje ve 20:20 hodin, další olympiáda se totiž uskuteční v roce 2020. S repertoárem Komorní filharmonie Pardubice můžete přijít společně oslavit úspěchy našich sportovců a zároveň si připomenout historické události tohoto dne.

kejval-petrikov.jpg

Do Olympijského parku Pardubice dnes dorazil předseda Českého olympijského výboru

Olympijský park Pardubice dnes navštívili také předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a český olympionik, judista Pavel Petřikov. Oba hosté spolu s pořadateli a návštěvníky OPP 2016 nejprve ve fanzóně zhlédli videa ze zahajovacího ceremoniálu či z dění v parku a zatímco Pavel Petřikov rozdával autogramy, předseda ČOV se nechal manažerem OPP 2016 Pavlem Starou provést po parku Na Špici.

zdobeni-perniku.jpg

Zájem o Olympijský park Pardubice trvá, stále láká desetitisíce lidí

Olympijský park Pardubice 2016 překvapuje svou návštěvností, kterou si drží nejen o víkendech, ale i v pracovních dnech. První víkend pořadatelé zaznamenali na padesát tisíc návštěvníků. Rozjetý týden sice narušil středeční déšť, druhý den však počet návštěvníků opět stoupl a vyšplhal se na krásných dvaadvacet tisíc. Tuto sobotu do parku zavítalo 35 tisíc lidí a davy parkem proudily i po celý dnešní den.

denní program

Denní program Olympijského parku Pardubice začíná už v osm hodin cvičením

Už jste navštívili Olympijský park Pardubice 2016? Program startuje každý den v 8:00 hodin, kdy je pro vás v prostoru fanzóny v parku Na Špici připravena ranní rozcvička. Od 9:00 do 16:00 hodin si pak můžete na jednotlivých stanovištích vyzkoušet různé olympijské i neolympijské sporty. Jejich kompletní přehled a denní harmonogram naleznete v průvodci OPP 2016, který je k dispozici na webech www.pardubice.eu nebo www.olympijskeparky.cz v sekci Olympijský park Pardubice 2016.

gdula1.jpg

Chodec Lukáš Gdula míří dnes do Ria, s Olympijským parkem Pardubice však zůstane ve spojení

Minulý týden navštívil náš Olympijský park Pardubice 2016, dnes už míří do Ria. Chodec Lukáš Gdula bude Českou republiku reprezentovat na letošních letních olympijských hrách v Rio de Janeiru, kam míří celkem 106 českých sportovců. V Riu na našeho chodce čeká závod v chůzi na 50 kilometrů, naposledy Lukáš Gdula ušel tuto vzdálenost za 3 hodiny 54 minut 29 sekund.

OPP 2016 má úspěch.jpg

Pardubický park táhne, atakuje hranici 50 tisíc návštěvníků

Pořadatelé Olympijského parku Pardubice 2016 potvrzují, že zájem lidí o sport a doprovodné akce překonal jejich představy. První víkend přilákal do parků a ulic města 49 tisíc návštěvníků.

1 2 3 4 5

Další informace můžete nalézt také na oficiálním webu olympijských parků www.olympijskeparky.cz.