Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubická 5

A JE TO TU !!! během příštího týdne se ve schránkách na MO Pardubice V objeví nový zpravodaj ... PARDUBICKÁ 5

petka.jpg

Změna v informačních kanálech

Proč Pardubická Pětka?

Jak jste si jistě všimli, zpravodaj našeho obvodu prošel velkou změnou, a to nejen vzhledem, ale také názvem. Vzhledem ke skončení smlouvy s předchozím vydavatelstvím, nastaly otázky: „Co bude dále se zpravodajem obvodu, půjdeme stejnou cestou novinového papíru a vysokých nákladů?“ Odpovědi na tyto otázky se znaly hned. Zpravodaj chceme, ale levnější a kvalitnější. A jelikož názvy zpravodajů ve většině obvodů vycházejí z jejich číslování, proč by to takto nemělo být i v našem obvodě?  Už jen proto, že tento název měl zpravodaj našeho obvodu již v minulosti, kdy vyšel vůbec poprvé.

Nejen název, ale další změnou je kvalita papíru a samozřejmě vzhled. Snažili jsme se o pestřejší formu zpravodaje, který by měl být přehledný a co nejvíce informovat občany o dění v obvodě. Dokonce se nám podařilo i přes zvýšení kvality snížit náklady.

 Obvod spustil stránky na Facebooku                                       

V průběhu ledna spustil Městský obvod Pardubice V v rámci zkvalitňování a zpřístupňování služeb své oficiální facebookové stránky.

Facebookové stránky se stávají důležitým komunikačním kanálem s občany obvodu, kteří zde najdou aktuální zprávy, události, nejnovější i historické fotografie z obvodu a akcí, popř. i jiné informace týkající se našeho obvodu. Pracovníci úřadu městského obvodu věří, že tento kanál přispěje k větší informovanosti a tím i ke zvýšení zájmu o dění v obvodě. Tuto stránku naleznete na www.facebook.com/MOPardubiceV.

Facebooková varianta prezentace dění v obvodě nahradila dřívější webové stránky www.pardubice5.cz jen z části.  

„Vzhledem k šetření a zkvalitňování komunikace s občany jsme se rozhodli webové stránky pardubice5.cz přesměrovat na webový portál města Pardubice, kde má každý obvod své místo pro prezentaci a sdělování informací. Na těchto stránkách naleznete nejen informace o úřadě, ale také informace o radě, zastupitelstvu a komisích. Z důvodu zvýšení transparentnosti nyní budeme zveřejňovat i vypsané zakázky vč. hodnotících protokolů a také jsme opět zprovoznili sekce „diskuse“ a „smlouvy“ obvodu, které byly v minulém období zrušeny.

Na facebookových stránkách je prostor pro zveřejňování akcí a fotek či videí z nich. Rádi bychom zde doplňovali i ostatní informace z našeho obvodu, jako například fotogalerii ZŠ a MŠ, která rovnou funguje i jako rozcestník na stránky škol a školek. Tímto způsobem plánujeme přidávat i další kategorie, např. sportovní kluby, sportoviště, restaurace, opravny apod.,“ uvedl starosta Jiří Rejda.