Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Zálivka dřevin na veřejných plochách

zalévání

Zálivka dřevin na veřejných plochách

Jedním z kroků jak zlepšit klima v našem obvodu je vysazování nových dřevin. Dřeviny snižují prašnost, zlepšují mikroklima a celkově přispívají ke zlepšení životního prostředí uprostřed průmyslového města. Z tohoto důvodu jsme v minulých letech vysázeli mnoho dřevin, keřů a stromů.

Suché podnebí posledních let způsobuje, že zeleň uvadá a dřeviny usychají.  Aby nově vysazené dřeviny ustály stávající horké a suché léto, potřebují naši pomoc. První pomocí je dostatečná zálivka.

Zavlažování se tak stává nedílnou součástí péče o veřejnou zeleň. Snažíme se zalévat důkladně, aby se voda dostala až ke kořenům dřevin.

Pro rostliny i půdu je nejprospěšnější zálivka prováděná v ranních hodinách. Během této doby je totiž ve vzduchu nejvíce vzdušné vlhkosti a díky tomu se voda nejlépe vsakuje do země. A i rostliny jsou v tu dobu nejlépe nastartované do nového dne.

Z těchto důvodů začínáme zalévat v brzkých ranních hodinách a pokračujeme s jejím prováděním během dne. V parných dnech zaléváme třikrát týdně. Vzhledem k množství výsadeb je zálivka několikahodinová. 

Za komplikace, zejména za hluk, který doprovází provádění zálivky, se omlouváme, ale situaci je nutné řešit.