Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Kulturní akce

Kulturní akce městského obvodu připravované pro rok 2019

 

Městský obvod Pardubice III zve občany na kulturní a společenské akce, které mají již svou několikaletou tradici  a konat se budou  v průběhu celého roku.

Jako první se již 9. února uskuteční v Kulturním domě na Dubině „Masopustní tancovačka“, Pro všechny je připraveno tradiční staročeské pohoštění v podobě čerstvých voňavých klobásek, jelítek a jitrnic, či domácí tlačenky. K tanci a poslechu  bude po celý večer hrát skupina Pohoda. Připravena bude bohatá tombola a zajisté nikdo nepůjde domů s prázdnou.

Na tržnici u nákupního centra na Dubině se od ledna až do vánoc budou každou sobotu sjíždět na „Farmářské trhy“ zemědělci, drobně hospodařící rolníci a prodejci se zeleninou, ovocem medem, sadbou a květinami, ale také s např. pekařskými a cukrářskými výrobky. Trhy se konají, stejně jako v letech předešlých, každou sobotu od 6 do 12 hod.

 Ve spolupráci s Městskou policií Pardubice – oddělení prevence se 24. dubna uskuteční další ročník „Dopravní soutěže pro děti“. Myšlenkou pořádání akce je zaměřit se na osvětu a otestovat dopravní znalosti dětí. Děti si budou moci vyzkoušet své dovednosti při jízdě na kole, znalosti pravidel silničního provozu, dopravních značek a nechat si zkontrolovat své kolo, zda odpovídá pravidlům a bezpečnému provozu. Stanoviště soutěží bude v Studáneckém lese.

3. května se od 17:00 hodin v sále KD Dubina uskuteční „koncert ke Dni matek pana Josefa Sochora“.

Dále se můžete těšit na 30. dubna  kdy bude přichystán tradiční „Slet čarodějnic“ s průvodem čarodějných masek, opékáním buřtíků a dalším bohatým doprovodným kulturním zábavným programem pro malé i velké. K poslechu a třeba i tanci bude hrát živá hudba.

Pro malé, ale i větší děti a jejich rodiče bude 3. června přichystán „Dětský den“. Nachystány budou soutěže o sladké ceny, atrakce a další bohatý kulturní program.

 „Opékání buřtů“ připravujeme na měsíc červen až září po 6 pátečních podvečerů střídavě a Drážce u restaurace Galanta a na Dubině, v doprovodu country kapel.

 „Studánecké  posvícení“ na zakončení léta nás čeká v neděli 1. září. Připraveny budou atrakce a soutěže pro děti a posezení a občerstvení pro všechny. Tím především dětem chceme zpříjemnit konec prázdnin a začátek školního roku.

 Velmi nás potěšil zájem seniorů našeho obvodu a jejich nadšení pro soutěžení. Proto jsme se i letos rozhodli v pořádání akcí pro starší občany pokračovat. 11. září se uskuteční další ročník sportovní akce pro dříve narození „Odpoledne pro seniory“. Sportovní klání se opět uskuteční na petanquovém hřišti v centru Dubiny, na ploše před základní školou Dubina a na jejím sportovním hřišti a v lesoparku Dubina.

13. října se uskuteční další ročník akce spojení s pouštěním draků „Drakiáda“. V rámci programu proběhne řada doprovodných soutěží, mimo jiné soutěž o nejlepšího vlastnoručně vyrobeného draka. Nejen děti mohou soutěži, ale i jejich rodiče jsou zváni a mohou se zapojit a vrátit se do dětských let.

 Na podzimní měsíce jsou plánované opět dvě akce pořádané ve spolupráci s  místními základními školami. Se ZŠ dubina „Vítání podzimu“ zaměřené na oslavu sv. Václava, které se uskuteční v září. Se ZŠ Studánka „Strašidelná stezka“ s halloweenskou tématikou, která se bude konat začátkem měsíce listopadu.

 A jako již tradičně, tak i letos se těsně před Štědrým dnem 23. prosince sejdeme při společném „Vánočním zpívání“ u svátečně ozdobeného a rozsvíceného vánočního stromu a zazpíváme si vánoční koledy a písničky.

Pro starší občany našeho městského obvodu budou otevřeny ve spolupráci se základními školami Dubina a Studánka jarní a podzimní kurzy „Počítače pro seniory“. Kurzy opět povedou zkušení lektoři. Předmětem kurzů je naučit starší občany základům práce s PC a internetem, získání nových poznatků při používání výpočetní techniky a rozšíření si svých dovedností při práci s PC.

Z finančních prostředků městského obvodu byla vybudována dvě hřiště na petanque. Jedno za restaurací Galanta na Drážce a druhé u hospody U Maxe na Dubině. Nemáte-li vlastní vybavení pro hru, můžete si herní sadu zapůjčit u personálu restaurací.

Pro „Stolní tenis pro seniory“ jsou v pavilonu A základní školy Dubina (vstup přes hřiště) nainstalovány čtyři pingpongové stoly. Tato sportovní aktivita  je určena pro dříve narození, coby lékaři doložená prevence Alzheimerovy choroby. Pálky a míčky je možné si zapůjčit u správce hřiště ZŠ Dubina (tel. kontakt 723 068 612)

O dalších aktualitách budeme pravidelně informovat prostřednictvím Zpravodaje MO a na webových stránkách Městského obvodu Pardubice III.