Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Kulturní akce

Městský obvod Pardubice III zve občany na kulturní a společenské akce, které mají již svou několikaletou tradici  a konat se budou v průběhu celého roku.

Na tržnici u nákupního centra na Dubině se od ledna až do Vánoc budou každou sobotu sjíždět na „Farmářské trhy“ zemědělci, drobně hospodařící rolníci a prodejci se zeleninou, ovocem medem, sadbou a květinami, ale také s např. pekařskými a cukrářskými výrobky. Trhy se konají, stejně jako v letech předešlých, každou sobotu od 6 do 12 hod.

Ve spolupráci s Městskou policií Pardubice – oddělení prevence se 18. dubna uskuteční další ročník „Dopravní soutěže pro děti“. Myšlenkou pořádání akce je zaměřit se na osvětu a otestovat dopravní znalosti dětí. Děti si budou moci vyzkoušet své dovednosti při jízdě na kole, znalosti pravidel silničního provozu, dopravních značek a nechat si zkontrolovat své kolo, zda odpovídá pravidlům a bezpečnému provozu.

11. května se v Kulturním domě na Dubině uskuteční koncert ke Dni matek pana Josefa Sochora. Vstupenky jsou již v prodeji za 55,- Kč v kanceláři č. 4 Úřadu MO Pardubice III, v Informačním centru nebo přímo v KD Dubina hodinu před začátkem koncertu.

Dále se můžete těšit na 30. dubna, kdy bude přichystán tradiční „Slet čarodějnic“ s průvodem čarodějných masek, opékáním buřtíků a dalším bohatým doprovodným kulturním zábavným programem pro malé i velké. K poslechu a třeba i tanci bude hrát živá hudba.

Milovníci dechové hudby se mohou těšit v letních měsících na „Promenádní koncerty“, kde si společně se známými a oblíbenými dechovými orchestry mohou zanotovat krásné písničky a klidně si i zatančit.
7. června zahraje k poslechu Ivo Elvis Fišer, 28. června známé duo Kvíčala.

Pro malé, ale i větší děti a jejich rodiče se 1. června uskuteční „Dětský den“. Školáci mohou soutěžit o sladké ceny, využít atrakcí a další bohatý kulturní program.

„Opékání buřtů“ připravujeme na měsíc červen až září po 5 pátečních podvečerů střídavě a Drážce u restaurace Galanta a na Dubině, v doprovodu country kapel.
Na Dubině se sejdeme 22. června, 27. července a 28. srpna,
na Drážce pak 13. července a 10. srpna 2018.

Studánecké  posvícení“ na zakončení léta nás čeká poslední prázdninovou neděli - 2. září 2018. Připraveny budou atrakce a soutěže pro děti a posezení a občerstvení pro všechny. Tím především dětem chceme zpříjemnit konec prázdnin a začátek školního roku.

Velmi nás potěšil zájem seniorů našeho obvodu a jejich nadšení pro soutěžení. Proto jsme se i letos rozhodli v pořádání akcí pro starší občany pokračovat. Ve středu 12. září se uskuteční další ročník sportovní akce pro dříve narození „Hry pro seniory“. Sportovní klání se opět uskuteční na petanquovém hřišti v centru Dubiny, na ploše před základní školou Dubina a na jejím sportovním hřišti a v lesoparku Dubina.

V neděli 14. října se uskuteční další ročník akce spojení s pouštěním draků „Drakiáda“. V rámci programu proběhne řada doprovodných soutěží, mimo jiné soutěž o nejlepšího vlastnoručně vyrobeného draka. Nejen děti mohou soutěži, ale i jejich rodiče jsou zváni a mohou se zapojit a vrátit se do dětských let.

Na podzimní měsíce jsou plánované opět dvě akce pořádané ve spolupráci s místními základními školami. Se ZŠ dubina „Vítání podzimu“ (25. září 2018) zaměřené na oslavu sv. Václava, které se uskuteční v září. Se ZŠ Studánka „Strašidelná stezka“ (2. listopadu) s halloweenskou tématikou, která se bude konat začátkem měsíce listopad.

A jako již tradičně, tak i letos se těsně před Štědrým dnem 23. prosince sejdeme při společném „Vánočním zpívání“  U svátečně rozsvíceného vánočního stromu s novými světelnými ozdobami si zazpíváne vánoční koledy a písničky.

Pro starší občany našeho městského obvodu budou otevřeny ve spolupráci se základními školami Dubina a Studánka jarní a podzimní kurzy „Počítače pro seniory“. Kurzy opět povedou zkušení lektoři. Předmětem kurzů je naučit starší občany základům práce s PC a internetem, získání nových poznatků při používání výpočetní techniky a rozšíření si svých dovedností při práci s PC.

Z finančních prostředků městského obvodu byla vybudována dvě hřiště na petanque. Jedno za restaurací Galanta na Drážce a druhé u hospody U Maxe na Dubině. Nemáte-li vlastní vybavení pro hru, můžete si herní sadu zapůjčit u personálu restaurací.

Pro „Stolní tenis pro seniory“ jsou v pavilonu A základní školy Dubina (vstup přes hřiště) nainstalovány čtyři pingpongové stoly. Tato sportovní aktivita je určena pro dříve narození, coby lékaři doložená prevence Alzheimerovy choroby. Pálky a míčky je možné si zapůjčit u správce hřiště ZŠ Dubina (tel. kontakt 723 068 612).

O dalších kulturních akcích Vás budeme pravidelně informovat prostřednictvím Zpravodaje MO a na webových stránkách Městského obvodu Pardubice III.