Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Daniel Cimburek z Pardubic na Světovém poháru v maďarském Egeru

logo klub potápěčů

TISKOVÁ ZPRÁVA

PARDUBICKÝ TÝM ZAZÁŘIL PO DVACETI MĚSÍCÍCH NA SVĚTOVÉM POHÁRU

Dlouhých dvacet měsíců trvalo, než čeští plavci znovu okusili atmosféru světového poháru. Toto dlouhé čekání bylo přerušeno až v maďarském Egeru o víkendu 8.-9. října 2021. Spolu s nimi se zde sešli plavci z 39 klubů a 11 zemí.

Z důvodu nemocí se závodů zúčastnili pouze dva závodníci hájící barvy pardubického KP Pardubice – letošní dvojnásobný juniorský vicemistr světa Daniel Cimburek a dvojnásobná mistryně Evropy v orientačním potápění Kristýna Janoušková.

Dan Cimburek předvedl, že neztratil nic ze své formy na Mistrovství světa a získal hned čtyři medaile. Ač junior, získal nejcennější kov na trati 400 m pod vodou v kategorii mužů, kde nejvíce bojoval se svým juniorským rekordem ČR, který mu v závěru těsně unikl. V disciplíně 100 metrů pod vodou se skvěle popasoval s rolí favorita a vyhrál ji s náskokem více než 2 sekund. Zbylé dvě medaile vybojoval trochu překvapivě na nejkratších sprintech v osobních rekordech – na padesátku na hladině byl druhý, na stejné trati pod vodou třetí.

Plán Kristýny Janouškové na zužitkování formy z orinetačního potápění i na bazéně dostal trhliny v podobě nemoci, která jí připravila o více než týden tréninku těsně před závody. I přes slabší časy si svou bojovností Kristýna vyplavala solidní 6. místo na trati 100RP a 7. místo na 400RP.

Celkově Česká republika získala i díky zásluze Daniela Cimburka 7 cenných kovů. KP Pardubice se dále chystají na Mistrovství ČR jednotlivců, které proběhne první víkend v listopadu ve Zlíně.

Pro další informace kontaktujte:

Anna Cimburková, PR asistentka KP Pardubice (anna.cimburkova@gmail