Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Informace ze škol

Gymnázium Mozartova

Den otevřených dveří na Gymnáziu Mozartova ul.

11.1.2017

Den otevřených dveří na Gymnáziu Pardubice Mozartova se koná v úterý 17. 1. 2017 od 14:00 do 18:00 hodin

Zvoneček

Děti si nechaly zkontrolovat zrak

26.5.2015

Všechny třídy z naší školky prošly v úterý dopoledne zrakovým screeningem, neboli jakousi orientační zkouškou pro zachycení případné dioptrické vady.

Zvoneček

Šéfredaktorkou Zvonečkových zpráviček je paní učitelka Monika Schejbalová

26.5.2015

Šéfredaktorkou, hlavní editorkou, fotografkou i vydavatelkou interního časopisu naší školky „Zvonečkové zprávičky“ je Monika Schejbalová. Byla to právě paní učitelka ze třídy Berušek, která v roce 2011 vydala první číslo.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Klasika, May s Foglarem, ale i bible. To je školní knihovna

26.5.2015

Je libo k přečtení či prohlédnutí cestopisy, klasiku, pohádky, přírodu, básničky či nějaké to dobrodrůžo? Pak stačí zavítat do naší školní knihovny. Žáci zde mají na výběr z více než tisícovky titulů nejrůznějších žánrů. O knihy a potažmo o celou naši knihovnu se starají paní učitelky Světlana Morávková a Zuzana Doležálková, které mezi knihami najdete vždy v pondělí a ve čtvrtek od 13 do 14 hodin.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Angličtinu na naší škole učí Londýňanka Kerrie Anne Sullivan!

26.5.2015

Praxi v učitelství získává v těchto měsících na naší škole 28letá Angličanka Kerrie Anne Sullivan. Sympatická paní učitelka je zde v rámci projektu NIDV a po návratu domů chce učit historii, jelikož na prestižní univerzitě v Cambridge vystudovala archeologii a antropologii. Na naší základní škole učí Kerrie anglický jazyk šestnáct hodin týdně první, druhé, ale i sedmé, osmé a deváté třídy. Hodiny jsou koncipovány podle požadavků a potřeby jednotlivých učitelů. Kerrie buď ve výuce asistuje, tzn., že vede jen určité aktivity nebo si naopak celou hodinu připraví a vede sama a učitel angličtiny asistuje jí.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Obě naše fiktivní firmy se zúčastnily workshopu v Krkonoších

22.5.2015

Do prosluněných Krkonoš na workshop fiktivních firem vyrazily v pátek oba naše školní podniky – Korálkování s.r.o. a RedDot Agency. Kromě učitelů Julie Miletínové a Pavla Dostála doprovázela děti do Jánských Lázní tentokrát také paní ředitelka Jana Smetanová.

Zvoneček

Ježci a Sluníčka reprezentovali Zvoneček na sportovních hrách

19.5.2015

Sportovní areál Základní školy Benešovo náměstí na Višňovce se v úterý dopoledne proměnil ve slovutnou sportovní arénu. Sešlo se zde totiţ 11 „reprezentačních“ výběrů hájících barvy svých mateřských škol, aby se zúčastnily jiţ 8. semifinále sportovních her MŠ Pardubického kraje. Malí sportovci se utkali v pěti disciplínách – štafetový běh na 50 metrů, hod do dálky tenisovým míčkem, překáţková chůze zručnosti, skok v pytli a pětiskok.

Zvoneček

Sluníčka a Ježci si vyjeli do přírody

10.5.2015

„…Tam, kde se Čechy setkávají s Moravou, táhne se po celé délce hranice mírně zvlněné pásmo Českomoravské vysočiny. A zde, v nejzazším jihovýchodním výběžku Čech, bývalého okresu Polička, následného okresu Svitavy, kraje Východočeského, nyní kraje Pardubického, najdeme půvabnou a zajímavou obec Hartmanice...“

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Naši budoucí prvňáčci vyrazili do školy. Nanečisto

7.5.2015

Vyzkoušet si „opravdickou“ školu a zjistit, jak to vypadá ve školních lavicích, přišli ve čtvrtek odpoledne budoucí žáčci našich prvních tříd. Při akci „Kouzelná předškola“ zde měli rodiče s předškoláky výběr hned z pěti možností, přesně tolik prvních tříd totiž naše škola od příštího školního roku otevře. Rodiče s budoucími prvňáčky ve vestibulu osobně vítala paní ředitelka Jana Smetanová, která návštěvníkům pomáhala s orientací, aby všichni zamířili do třídy, kterou si vybrali.

Zvoneček

Na výletě za zvířátky aneb Žabky v Apolence

6.5.2015

Na výlet za zvířátky do Apolenky vyrazily ve středu děti ze třídy Žabiček. Na místo děti s paními učitelkami Hanou Kupcovou, Evou Skaleckou a Terezou Brandejsovou dorazily krátce před devátou hodinou a hned zde byly vřele přivítány. Po krátkém občerstvení čekala na děti jízda na koních. Ještě před tím však stačily zaregistrovat nějaká ta zvířátka. „Jé, já vidím krávu,“ volaly. „A támhle je koník,“ nadšeně křičely další. „A támhle je velbloud,“ jásaly děti nad množstvím zvířátek. Ta je zaujala natolik, že téměř žádnou pozornost nevěnovaly zelenému vodníkovi, který v tichosti seděl na vrbě u malého jezírka…

1 2 3 4