Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Rozsvícení vánočního stromu 2021

ZRUŠENÍ VYSTOUPENÍ DĚTÍ PŘI ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V POLABINÁCH

Rozsviceni_zruseno.jpg

Dobrý den,

po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl zrušit páteční vystoupení dětí z polabinských základních škol a DDM ALFA při rozsvícení vánočního stromu v Polabinách.

Velký počet vystupujících děti (celkem mělo vystupovat přibližně 150 dětí) by byl zcela jistě důvodem ke shromáždění velkého počtu osob v jednom čase na jednom místě. Současně platná hygienická opatření sice akce podobného charakteru nezakazují, ale po zralé úvaze jsem se rozhodl výrazně omezit doprovodný kulturní program. Při rozsvícení krátce zahraje pouze žesťový soubor Zaviband ze ZUŠ Polabiny. Celá akce se výrazně zkrátí a předpokládám, že se sníží i počet přítomných diváků. Tím se zmírní i případné nebezpečí přenosu nákazy v davu.

Zrušení vystoupení dětí mě mrzí, ale obdobně postupují i další města a obce (včetně rozsvícení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí). Při současné situaci ve zdravotnictví, kdy jsou nemocnice na hranici svých kapacit, u mě převládl pocit zodpovědnosti nad chutí udělat něco pro kulturní vyžití v našem obvodě. V klidnějších dobách budeme obdobné akce opět rádi organizovat.

Děkuji všem, kteří se do přípravy vystoupení zapojili, děkuji dětem, které měly vystupovat, a omlouvám se, že se akce neuskuteční v plánovaném rozsahu. Budu se těšit na setkání při jiné příležitosti.

Děkuji za pochopení a přeji klidný advent.

Radek Hejný - starosta MO Pardubice II