Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Přestavba křižovatky Poděbradská - Kosmonautů

V týdnu od 24. června začnou stavební práce na křižovatce ulic Poděbradská a Kosmonautů. Do 23. srpna zde má vzniknout nový kruhový objezd. Po dobu stavby bude uzavřen výjezd z ulice Kosmonautů na ulici Poděbradskou a od 22. července do konce stavby nebude možné ani odbočení z Poděbradské do Kosmonautů. Objízdná trasa povede ulicemi Jiřího Potůčka, Bohdanečská zpět na Poděbradskou. Poděbradská ulice bude po celou dobu stavby průjezdná, ale vždy jen jeden jízdní pruh, kde se budou pomocí semaforu střídat oba směry jízdy.

Fáblovka - jihovýchod

Po celou dobu trvání stavby nebude trolejbusová linka č. 11 zajíždět do Polabin. Spoje linky č. 11 nebudou tedy obsluhovat zastávky Polabiny - točna, Polabiny - Kosmonautů a Polabiny - hotel. Nově budou zastavovat na zastávce Hradecká.

Přestavba křižovatky je součástí výstavby nového nákupního parku, který vyplní prostor mezi budovami středních škol a stávajícím obchodním centrem. Investorem je společnost Fáblovka reality s.r.o. Předmětem projektu je výstavba tří objektů - restaurace KFC s Drive-Thru včetně venkovního posezení, objektu Decathlon s prodejní plochou 2000 m2, což je obchod se sportovním vybavením a oblečením, a dále objektu s pěti maloobchody.

Zároveň se staví související technická infrastruktury i pro budoucí rozvoj zástavbového území. Součástí akce je i zmíněná přestavba křižovatky Poděbradská - Kosmonautů na kruhový objezd včetně přeložek veřejného osvětlení a trolejového vedení, systému přechodů a cyklostezek.