Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Provoz Magistrátu města Pardubic a další opatření ve městě související s koronavirem

Uvádíme souhrn opatření, která byla přijata v souvislosti s aktuální situací související se šířením onemocnění COVID-19 a v návaznosti na nařízení vlády o omezení pohybu osob

 • Podatelna na Pernštýnském náměstí 1 je UZAVŘENA
  Až do odvolání bude uzavřena podatelna na Pernštýnském náměstí. Otevřená zůstává podatelna na nám. Republiky 12 (PO a ST 8:00 – 11:00)
 • Změna úředních hodin – pro vyřízení neodkladných záležitostí jsou agendy magistrátu až do odvolání otevřené v pondělí a ve středu, vždy od 8:00 do 11:00 hodin. Změna úředních hodin je platná i v jednotlivých městských obvodech.
 • Zrušení on-line objednávání návštěv na úřad - do odvolání mimo provoz (jedná se zejména o agendy občanských průkazů, pasů, řidičských průkazů a registru vozidel), mimo provoz je také on-line služba živnostenského úřadu. Pokud potřebuje někdo řešit neodkladnou záležitost, měl by se obrátit na příslušnou agendu telefonicky a s pracovníky se domluvit na dalším postupu.
 • Platby na registru vozidel - z důvodu maximální prevence prosíme občany, aby při platbách (a to nejen na registru vozidel) využívali možnost platby kartou.
 • Zrušení zkoušek autoškol a zkoušek místopisu pro taxikáře - do odvolání.
 • Zrušení prodeje parkovacích karet do zón placeného stání - do odvolání. Stávající karty mají sice platnost do konce března 2020, v této výjimečné situaci ale budou platit až do doby, kdy bude možno zakoupit karty nové.
 • Zrušení vítání občanků a konání svateb - od odvolání.
 • Zrušení parkovacích zón – platné do odvolání.
 • Prodloužení splatnosti poplatků za likvidaci odpadu, svoz bioodpadu a poplatků ze psů do konce června.
 • Prodloužení platnosti dokladů - obyvatelé v případě neplatnosti či ztráty dokladů v době současného rizika nakázy koronavirem nemusí na úřad. Dle rozhodnutí Ministerstva vnitra je možné občanské průkazy, cestovní pasy i řidičské průkazy, kterým po 1. březnu skončila či skončí platnost, i nadále na území ČR v době nouzového stavu používat. Nutné však je být držitelem alespoň jednoho platného dokladu (včetně řidičského průkazu. Podrobnosti jsou k dispozici v tiskové zprávě.
 • Pardubická městská policie až do odvolání uzavírá přestupkové oddělení a upravuje služby strážníků tak, aby se ve službě potkávali co nejméně.  
 • Zřízení nové informační linky 466 859 859 – celkem sedm pracovnic odboru sociálních věcí Magistrátu města Pardubic je občanům města, především seniorům, osobám se zdravotním omezením a osobám odkázaným na pomoc druhých k dispozici ve všední dny, vždy v době od 7:00 do 16:00 hodin. Tato speciální informační linka však neslouží ke konzultacím zdravotního stavu, jejím cílem je pomoci při řešení krizových situací a zajišťování základních potřeb.
 • Opatření v MHD - zavedení prázdninového jízdního řádu, zrušení prodeje jízdenek u řidiče, uzavření předních dveří pro výstup a nástup. Tato opatření jsou platná do odvolání.
 • Pohyb ve veřejném prostoru je možný pouze s rouškou a ne v počtu více jak dvou osob.
 • Čas vyhrazený seniorům pro nákup - na základě upraveného nařízení vlády je čas vyhrazený v obchodech (nad 500 metrů čtverečných) k nákupům seniorů upraven na dobu od 8:00 do 10:00 hodin, nařízení se týká jak prodejen potravin, tak drogerií a poboček České pošty. Do obchodů s potravinami či drogerií mohou nově ve vymezenou dobu také držitelé průkazů pro osoby zdravotně postižené a zaměstnanci pečovatelských služeb.
 • Omezení regionální dopravy - veřejná drážní a linková dopravy zajišťovaná Pardubickým krajem bude redukována. Od 28. března do odvolání bude bez náhrady zrušena veřejná linková doprava o sobotách, nedělích a státních svátcích, zároveň bude o sobotách, nedělích a svátcích redukován rozsah spojů ve veřejné drážní dopravě. Od 30. března do odvolání bude redukován rozsah spojů ve veřejné drážní a linkové dopravě i v pracovních dnech.
 • Opatření České pošty - všechny pobočky ČP jsou do odvolání otevřeny maximálně do 16:00 hodinOd 8:00 do 10:00 hodin, samozřejmě v návaznosti na otevírací dobu dané pobočky, bude čas vyhrazen seniorům. Co se důchodů týče, seniorům, kteří jsou zvyklí si důchod vyzvedávat na pobočce, budou důchody doručovány.
 • Do 30. dubna do 6 hodin, jsou uzavřeny všechny obchody kromě potravin, drogerií, lékáren a výdejen zdravotnických potřeb, prodejen paliv a pohonných hmot, brýlí a kontaktních čoček, výpočetní a telekomunikační techniky, spotřební elektroniky a výrobků pro domácnost, tabákových výrobků, novin a časopisů, malých domácích zvířat a zvířecího krmiva, služeb prádelen a čistíren a prodeje přes internet a dalšími vzdálenými prostředky. Spolu s těmito opatřeními byl omezen také provoz stravovacích provozen, které jsou do března pro veřejnost uzavřeny (s výjimkou provozoven poskytujících zaměstnanecké stravování a stravování poskytovatelům zdravotních a sociálních služeb či vězeňských zařízení).
 • Od 7. dubna mírné uvolnění optření v oblasti sportu - viz příloha níže Mimořádné opatření Vlády ČR ze dne 6. 4. 2020.
 • Uzavření mateřských, základních, středních a vyšších odborných škol.
 • Zákaz návštěv v domovech pro seniory na Dubině a U Kostelíčka, uzavření Denního stacionáře Slunečnice.

 

Důležité odkazy: