Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy z evropského projektu CreArt

Car Art festival v holandském Delftu

Open call na car art festival v holandském delftu

27.3.2014

Statutární město Pardubice a organizace id11 z holandského Delftu, kteří jsou partnery v mezinárodním projektu CreArt, ve spolupráci s organizacemi Car Art Festival a Lijm & Cultuur, vyhlašují otevřenou výzvu na dvouměsíční rezidenční pobyt pro vizuální umělce, zaměřený na projekt CAR ART.

Gampa

Rozviňte svou kreativitu v městské galerii

19.3.2014

Pardubice se 22. března již podruhé zapojí do Evropského dne kreativity. Letošní oslavy budou v režii uznávaného výtvarníka Mariána Karla, který v Galerii města Pardubic povede celodenní výtvarný workshop s výukou figurální kresby.

Evropský den kreativity 2014

Pardubice podruhé slaví Evropský den kreativity

6.3.2014

Pardubice se spolu s dalšími dvanácti evropskými městy letos podruhé zapojí do oslav Evropského dne kreativity, který připadá na pátek 21. března 2014. Den je součástí mezinárodního programu CreArt, jehož cílem je podporovat tvůrčí potenciál obyvatel v menších městech, zdánlivě žijících mimo centra uměleckého a intelektuálního dění. Program se zaměřuje na profesionální i amatérské činnosti v umělecké a veřejně aktivistické oblasti a Pardubice patří mezi zakladatelská města CreArtu.

CreArt logo

Projekt CreArt pokračuje i v roce 2014

2.1.2014

Mezinárodnímu projektu CreArt nedochází dech ani v roce 2014. Všichni umělci, kteří chtějí poznat umění a podmínky v této oblasti i v jiných evropských městech, se mohou těšit na další workshopy a otevřené výzvy.

CreArt logo

Dlouhodobý rezidenční pobyt pro umělce v Kaunasu

27.12.2013

Milí umělci, milé umělkyně, v rámci mezinárodního projektu CreArt si Vás statutární město Pardubice společně s Galerií města Pardubic a městem Kaunas, Litva opět dovolují oslovit s otevřenou výzvou k účasti na dlouhodobém rezidenčním pobytu v litevském Kaunasu pro 4 umělce:

open call na workshop s luca vitone v janově

Open call na workshop s Luca Vitone v Janově

7.12.2013

Milí umělci, milé umělkyně, v rámci mezinárodního projektu CreArt si Vás statutární město Pardubice společně s Galerií města Pardubic a městem Janov, Itálie opět dovolují oslovit s otevřenou výzvou k účasti na uměleckém workshopu v italském Janově:

CreArt .

Umělce čekají díky CreArtu workshopy v Janově a Linzi

5.12.2013

Pardubičtí umělci mají díky zapojení města do mezinárodního projektu CreArt možnost zúčastnit se dvou zahraničních workshopů - v italském Janově a rakouském Linzi.

Evropská výstava CreArtu v rumunském Aradu

V rumunském Aradu pokračuje evropská výstava CreArtu

2.11.2013

První evropská výstava projektu CreArt, jehož jsou Pardubice aktivním účastníkem, byla 21. června otevřena ve Valladolidu v Museu La Pasión, pokračovala v italském Lecce a nyní se představuje v rumunském Aradu.

CreArt logo

Open call pro umělce na mezinárodní výstavu CreArt 2014

27.10.2013

Milí umělci, milé umělkyně, po letošním roce plném aktivit v rámci mezinárodního projektu CreArt si Vás statutární město Pardubice společně s Galerií města Pardubic opět dovolují oslovit s otevřenou výzvou k účasti na mezinárodní výstavě CreArtu 2014:

Gampa

Atraktivní příležitost pro pardubické umělce

24.5.2013

Pardubičtí umělci mají díky zapojení města do evropského projektu CreArtu další zajímavou příležitost. Holandská sdružení id11 vyhlásilo výběrové řízení na projekt Delft OP ZICHT, kterého se mohou zúčastnit umělci z měst, která jsou do CreArtu zapojená, tedy včetně Pardubic. Osm vybraných pak bude mít příležitost zúčastnit se rezidenčního pobytu v holandském Delftu.

1 2