Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci Tyršových sadů

Tyršovy sady

Tyršovy sady jsou oficiálně otevřeny

23.10.2015

Tyršovy sady byly ve čtvrtek 22. října slavnostně otevřeny! Park pod zámkem je opět místem odpočinku a relaxace pro obyvatele Pardubic - kdo jste ještě nebyli, přijďte se podívat! Nabízíme Vám sérii fotografií ze slavnostního otevření i o pár dnů starší snímky pořízené za slunného podzimního dne profesionálním fotografem.

Tyršovy sady_2015_biotop

Tyršovy sady se po rekonstrukci otevřou veřejnosti

12.10.2015

Tyršovy sady čeká tento týden kolaudace a 22. října slavnostní otevření. Již dnes park ale využívají pejskaři k venčení svých miláčků. Park pod zámkem byl přitom revitalizován s cílem učinit z něj opět místo odpočinku a relaxace pro obyvatele Pardubic. Volné pobíhání psů v něm bude zakázáno, pokutován může být i ten, kdo neuklidí po svém psovi, byť jej vede na vodítku.

T. sady - promenáda

Rekonstrukce Tyršových sadů je u konce

30.9.2015

S nástupem podzimu končí rekonstrukce Tyršových sadů. Po čtrnácti měsících, kdy v centrálním parku vládli stavbaři a zahradníci, město poslední zářiový den převzalo od zástupců stavební společnosti BAK centrální park zpět do své správy. Na procházku podzámeckým parkem si však musí veřejnost ještě chvíli počkat.

Tyršovy sady_2015

Žulový obklad na schody v Tyršových sadech dorazil, kavárna je hotová. Park se otevře v říjnu

5.8.2015

Revitalizace Tyršových sadů je skoro u konce, kavárna a biotop jsou hotové a čeká se už jen na dokončení necelých 1 400 metrů čtverečních obkladu na schodištích. První dodávka černé žuly, která pokryje obě schodiště ze Sukovy třídy, již dorazila a začíná se pracovat na jejím položení.

Rekonstrukce Tyršoých sadů musí skončit do konce září

24.6.2015

Výbor Regionální rady Severovýchod vyšel vstříc žádosti města Pardubice a posunul termín, do něhož musí být ukončena revitalizace Tyršových sadů a podána žádost o proplacení evropských dotací na konec září. Rozsáhlá rekonstrukce pardubického podzámčí, která měla skončit v červnu, nabírá zpoždění, neboť subdodavatel společnosti BaK, která rekonstrukci pro město provádí, neobjednal a nedodal včas žulu na obložení schodišť, po nichž se do parku vchází. Výbor regionální rady proto vyšel městu, které je žadatelem o dotace z evropských fondů, vstříc a termín konečného vyúčtování posunul na 30. září. Regenerace celého podzámčí přijde zhruba na 105 milionů korun, z toho revitalizace podzámeckého parku s příslibem dotace až 85 procent asi na 88 milionů korun. Dlažba, na níž stavbaři čekají, má stát šest milionů korun.

znak v dlažbě 2

Tyršovy sady: Město žádá o odklad termínu, nechce přijít o evropskou dotaci

16.6.2015

Vedení města jedná s Regionální radou Severovýchod o posunutí termínu, do něhož musí požádat o proplacení evropských dotací na rekonstrukci Tyršových sadů. Dodavatel stavbu nedokončí podle harmonogramu, neboť mu chybí materiál na obložení schodů, po nichž se do parku vchází. Předpokládá, že práce dokončí v září. Pokud město odklad nezíská a o dotace z evropských fondů přijde, bude uplatňovat náhradu škody na dodavateli stavby třeba i soudně.

vizualizace café

S Tyršovými sady se otevře i kavárna s výhledem na park

14.4.2015

V Tyršových sadech už devět měsíců „hospodaří“ stavební firma. Práce jdou podle plánu a do konce června by měla být hotova revitalizace parku, o měsíc později také kavárna, která by mohla být jeho korunou. Město v současné době hledá nájemce kavárny, nevylučuje však ani prodej objektu.

Zahájení kácení v Tyršových sadech

Ke stavbařům se v Tyršových sadech přidali i dřevorubci

5.11.2014

V Tyršových sadech začaly Služby města Pardubic kácet 69 nemocných či nebezpečných stromů. O zeleň však největší pardubický park nepřijde, v rámci rekonstrukce sadů vysadí stavební firma 204 vzrostlých stromů.

Kácení nebezpečných stromů v Tyršových sadech 12. - 13. května

Kraj rozhodl o budoucnosti stromů v Tyršových sadech

13.8.2014

Krajský úřad Pardubického kraje potvrdil minulý pátek rozhodnutí Městského úřadu Přelouč. Ten letos 10. dubna povolil pokácet 69 stromů v Tyršových sadech, proti tomu se však odvolala některá občanská sdružení.

Slavnostní zahájení revitalizace TS

Tyršovy sady se změní k lepšímu

6.8.2014

Symbolickým poklepáním na základní kámen zahájili dnes dopoledne představitelé města a zástupce stavební společnosti BAK revitalizaci Tyršových sadů a podzámeckého biotopu. Centrální pardubický park by měl dostat nový kabát do poloviny příštího roku.

1 2 3 4