Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k rekonstrukci třídy Míru a části ulice Sladkovského

otevření třídy Míru

Slavnostní otevření dává návod na oživení třídy Míru

10.4.2015

V Pardubicích dnes byla po roční rekonstrukci slavnostně otevřena třída Míru. Odpoledne plné zábavy pro všechny ukázalo, že ulice nemusí být pouze průchozí komunikací, ale může být veřejným prostorem, srdcem města, místem, kde pulsuje život, kde se lidé rádi scházejí a společně se baví.

třída Míru noční

Zveme Vás na slavnostní otevření opravené třídy Míru!

9.4.2015

V pátek 10. dubna od 13 hodin bude slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná třída Míru v prostoru u fontány před Českou pojišťovnou. Jako poděkování občanům města za trpělivost a toleranci při rekonstrukci této ulice bude na páteční odpoledne připraven tříhodinový program.

třída Míru noční

Třída Míru je hotova, čeká na své oživení

30.3.2015

Na třídu Míru se ve středu 1. dubna opět vrátí normální život. Rekonstrukce, která začala před třinácti měsíci, je hotova. Život ulici vdechnou už sami obyvatelé Pardubic. Dnes byla zkolaudována a uvedena do zkušebního provozu poslední část trakčního vedení a rekonstrukce tak definitivně skončila. Konečná cena v tuto chvíli není známa, již dnes je ale jasné, že město oproti původnímu rozpočtu ušetří.

třída Míru, únor

Polovina třídy Míru přechází do režimu pěší zóny

16.3.2015

Rekonstrukce třídy Míru spěje k závěru. Změní nejen tvář, ale také režim hlavní pardubické ulice. Zatímco od Masarykova náměstí po křižovatku se Sladkovského ulicí zůstává obytnou zónou s omezeným vjezdem, od Sladkovského po náměstí Republiky se po otevření stane pěší zónou. Na ní by pěší, až na výjimky, měli potkávat pouze cyklisty a vozy městské hromadné dopravy.

Město převzalo třídu Míru

Město Pardubice převzalo opravenou třídu Míru

4.3.2015

Město v úterý převzalo opravenou třídu Míru. Na hlavním pardubickém bulváru zůstalo už pouze několik drobných vad, které zhotovitelská firma opraví do kolaudace, tedy během necelých dvou týdnů. Městská hromadná doprava se na třídu Míru vrátí 1. dubna.

podzemní kontejner

Kontejnery pod zemí jsou v Pardubicích novinkou

29.1.2015

Pardubická třída Míru se může chlubit novinkou – pod novou dlažbou jsou umístěny tři nové velkoobjemové podzemní kontejnery na tříděný odpad. Tuto pardubickou novinku nechalo město umístit na hlavní třídu při její právě probíhající rekonstrukci. Kontejnery budou obyvatelům města k dispozici současně s otevřením bulváru letos na jaře.

tř.Míru srpen 14

Třídu Míru čeká už „jen“ zkrášlování

15.9.2014

Výměna vodovodních a kanalizačních přípojek na třídě Míru v minulém týdnu skončila. Majitelé nemovitostí mají už jen 16 dní na podání žádosti o dotaci na tuto výměnu. Třídu Míru nyní čekají již pouze povrchové práce.

tř.Míru rekonstrukce

Podzemí třídy Míru se pomalu uzavírá

14.8.2014

Výměna kanalizačních a vodovodních přípojek na třídě Míru je téměř ukončena. Jejich majitelé mohou do konce září žádat o dotaci města. Firma provádějící rekonstrukci hlavní pardubické ulice dokončuje práce na kanalizačním řadu a pokládá kolektory pro slaboproudé kabely, k závěru spěje i archeologický průzkum. Září by již mělo být na třídě Míru ve znamení povrchových prací.

mag-cedule.jpg

Primátorka Fraňková: Z rozjetého vlaku nelze vystoupit

25.7.2014

Přiznám se, že nechápu racionalitu současné diskuse o sloupech a trakčním vedení na třídě Míru. Rekonstrukce hlavní pardubické ulice pokračuje v souladu s projektem, který počítá se zachováním trolejbusového vedení na třídě Míru. Projekt byl projednáván s veřejností, schválilo jej městské zastupitelstvo, na něj jsme žádali o dotace EU a také jej nyní realizujeme. Volat po tom, aby se, tak říkajíc za pochodu, měnil je podobné, jako se snažit bez úhony vystoupit z rozjetého vlaku.

Vizualizace třídy Míru

Rekonstrukce třídy Míru je ve skluzu, termín dokončení platí

30.6.2014

Rekonstrukce pardubické třídy Míru nabrala mírný skluz, práce jsou však v plném proudu a třída Míru by měla být dokončena ve stanoveném termínu, tedy, koncem února příštího roku. Rekonstrukci Sladkovského ulice včetně provádění kanalizačních a vodovodních přípojek zbrzdil archeologický výzkum. Město za něj zaplatí zhruba 1,6 milionu korun.

1 2 3