Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci parku Na Špici

Park Na Špici

Park Na Špici je hvězdou evropských projektů

12.10.2015

Pardubický park Na Špici má na kontě další úspěch. S přehledem zvítězil v hlasování veřejnosti o nejzdařilejší projekt podpořený Evropskou unií v regionu Severovýchod, tedy v Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Stavba roku 2015 Pardubického kraje se tak může pyšnit i titulem Hvězda Severovýchodu.

Park Na Špici

Stane se park Na Špici hvězdou?

6.10.2015

Nově revitalizovaný pardubický park Na Špici má na svém kontě titul Stavba roku 2015 Pardubického kraje a ambice stát se v příštím roce jedním z regionálních olympijských parků. Nyní může tento krásný kout Pardubic podpořit i veřejnost a pomoci mu v internetovém hlasování k titulu Hvězda Severovýchodu.

Olypijský paark Špice

Špice by mohla být olympijským parkem

23.9.2015

Pardubický park Na Špici, který v minulém týdnu získal ocenění Stavba roku Pardubického kraje, by si mohl přičíst další triumf a stát se olympijským parkem při XXXI. letních olympijských hrách, které se budou konat od 5. do 21. srpna 2016 v brazilském Rio de Janeiru. Záměr zapojit se do projektu Českého olympijského výboru na zřízení regionálních olympijských parků schválila rada města.

Park Na Špici

Park Na Špici je stavbou roku 2015

18.9.2015

Park Na Špici se těší nejen přízni a obdivu návštěvníků, ale také odborníků z řad stavitelů a architektů. Získal ocenění Stavba roku Pardubického kraje za rok 2015. Obstál v konkurenci 23 přihlášených staveb, v kategorii Stavby inženýrské a dopravní, veřejná prostranství, v níž se o titul udělovaný odbornou porotou jednou za dva roky ucházelo osm staveb. Investorem projektu Pavla Joby a Jakuba Havlase z Ateliéru M 1 bylo město Pardubice, které pro něj získalo finanční podporu z evropských fondů.

Park Na Špici

K parku Na Špici povede další nová přístupová cesta

25.5.2015

Město vybuduje ještě jednu přístupovou cestu k parku Na Špici. Radnice dokoupila pozemek o rozloze cca 150 metrů čtverečních a k tomu využije další městské pozemky vedoucí mezi řekou Chrudimkou a ulicí Labská. Díky stávajícímu průchodu z této ulice do Tyršových sadů zároveň vznikne i zkratka mezi dvěma revitalizovanými parky.

Park Na Špici

Pěšinu na nábřeží Chrudimky nahradila nová cesta

28.4.2015

Přístupová cesta od zdymadla k parku Na Špici je hotova. Aby mohla plně sloužit pěším i cyklistům, čeká ji ve čtvrtek ještě kolaudace. Po dokončení rekonstrukce Tyršových sadů budou mít obyvatelé i návštěvníci Pardubic k dispozici novou rekreační trasu, na níž mohou spojit pobyt ve dvou revitalizovaných parcích třeba s návštěvou zámku.

Pavilon Špice

Park Na Špici – cíl sportovců i gurmánů

19.3.2015

I obyvatelé pardubických paneláků si letos v létě budou moci dopřát „grilovačku“ v přírodě, aniž by vyjeli z města. Tuto možnost jim nabídne park Na Špici, který po loňské rekonstrukci zahájí v dubnu plný provoz. Od 08:00 do 22:00 tu bude otevřen pavilon se sociálním zázemím, terasou, klubovnou a grilem.

Nová cesta k parku Na Špici

Park Na Špici bude mít novou přístupovou cestu

4.2.2015

Kolem čerstvě revitalizovaného parku Na Špici se opět pracuje. Upravuje se přístupová cesta k parku, a to v úseku od zdymadla k dřevěné lávce. Práce budou hotové nejpozději do konce března. Cesta pak bude vybízet k příjemným procházkám kolem řeky.

Špice otevírání

Park Na Špici se znovu otevřel veřejnosti

9.12.2014

Park Na Špici se dnes, po zhruba osmiměsíční rekonstrukci, vrátil do správy města. Jeho revitalizace stála necelých 36 milionů korun. Přes zimu bude park zřejmě lidmi nejvíce využíván k procházkám, na jaře pak děti i dospělí ocení i zrekonstruované sportoviště a velké dětské hřiště, stejně jako zázemí, které najdou v nově postaveném pavilonu. Veřejnosti bude park přístupný od středy 10. prosince.

Usazení lávky přes Chrudimku 25. 8. 2014

Lávka přes Chrudimku už je na svém místě

25.8.2014

Od časných ranních hodin usazovali dělníci za pomoci dvou velkých jeřábů lávku, která spojí park Na Špici se zámkem a Tyršovými sady. Při montáži dvoudílné mostní konstrukce záleželo kolikrát i na milimetrech, i proto celá akce trvala několik hodin. Po čtvrté hodině se obě části konečně potkaly.

1 2 3