Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Doprava a handicapovaní

Pardubice jsou velmi dobře dopravní dostupné, jsou železničním dopravním uzlem. Vzdálenost od Prahy je pouhých 104 km. Výhodou je i přítomnost letiště se smíšeným provozem.

Bližší informace o leteckém spojení najdete na www.airport-pardubice.cz 
Informace o vlakovém spojení na www.cd.cz 
Autobusové spojení najdete na www.busportal.cz 
Městská hromadná doprava v Pardubicích je zajištěna trolejbusy a autobusy Dopravního podniku města Pardubic - www.dpmp.cz 

Letecká doprava:
Provozována společností East Bohemian Airport, a.s., která je 100% vlastněna Magistrátem města Pardubice. Další informace naleznete na www.airport-pardubice.cz.  

Železniční doprava:
přibližně každou hodinu odjíždí vlak z Hlavního či Masarykova nádraží v Praze směrem do Pardubic. Cesta trvá přibližně od 1 hodiny až po hodinu a půl, podle druhu vlaku. Pardubické hlavní nádraží je první stanicí v České republice, která poskytuje plný přístup handicapovaným lidem do všech části nádraží a nástupních ostrůvků.

Automobilová doprava:

Jeďte po dálnici D11 směrem na Hradec Králové a odbočte na výjezdu č. 84 - směr Pardubice. Pro tuto dálnici je třeba dálniční známku, kterou můžete zakoupit na kterékoli čerpací stanici či České poště. Základní roční dálniční známka pro osobní vozidla stojí 1500,-Kč, měsíční 440,-Kč a týdenní 310,-Kč.


 

Městská hromadná doprava
Městská hromadná doprava je provozována Dopravním podnikem města Pardubic po více než 67 let. Současný systém zahrnuje 30 pravidelných linek. Ve vozovém parku naleznete stále více nízkopodlažních autobusů a trolejbusů, které umožňují poměrně komfortní nástup a výstup cestujících na invalidním vozíku. Další informace týkající se městské hromadné dopravy naleznete na internetových stránkách www.dpmp.cz