Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Studnička Pavel

 

Pavel Studnička se narodil 16. 9. 1953 v Praze, vyučil se leteckým mechanikem v AERO Vodochody. Vystudoval Trenérskou školu na FTVS UK Praha. Od roku 1978 pracoval jako reprezentační trenér mládeže Českého atletického svazu a později i jako vedoucí Sportovního centra mládeže Pardubického kraje. Téměř 30 let byl předsedou Sportovního klubu Hvězda Pardubice i stejnojmenného atletického oddílu. Byl také místopředsedou pardubické České unie sportu. Již jako důchodce aktivně vede atletické skupiny mládeže a je místopředsedou spolku handicapovaných sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice. 

S atletikou začal v roce 1967 v pražské Rudé Hvězdě. Jeho největším sportovním úspěchem bylo vítězství na MČR dorostu v hodu diskem. Díky svým výsledkům byl zařazen do střediska atletiky RH Pardubice, kde absolvoval i základní vojenskou službu. V té době již připravoval několik talentovaných sportovců a více než vlastní přípravě se věnoval mladým vrhačským nadějím. Během více než 50 let dlouhé aktivní trenérské činnosti připravoval téměř 4 desítky českých reprezentantů - vrhačů, kteří startovali i na vrcholných akcích, a také překonali více než 40 českých rekordů v mládežnických kategoriích. Mezi jeho nejúspěšnější svěřence patřili účastníci vrcholných soutěží mládeže, jmenovitě např. Petr Vejs, Jana Kovárníková, Iva Klucká (Toušová), Jindřich Blažek, Šárka Šmirausová, Tomáš Jirásek, Tereza Králová, Kristýna Kroužková, Jaroslav Jílek, Jan Syrovátko, Jan Veselý, Petr Koucký, Dalibor Menšík, Eva Studničková (Hrdinová), Jana Kárníková, Adéla Korečková, Jaroslav Lauterkranc a další. V roce 1978 se zapojil do vrhačské sekce komise mládeže a v ní aktivně působil po celou dobu. V 90. letech působil jako reprezentační trenér české reprezentace tělesně postižených atletů. Má kvalifikaci rozhodčího atletiky II. třídy.

Od roku 1983 byl 7 x vyhodnocen mezi Nejlepšími trenéry Pardubic.

Do Síně slávy pardubického sportu byl uveden v roce 2020 při vyhlášení nejúspěšnějších sportovců za rok 2019.

v Praze, vyučil se leteckým mechanikem v AERO Vodochody. Vystudoval Trenérskou školu na FTVS UK Praha. Od roku 1978 pracoval jako reprezentační trenér mládeže ČAS a později i vedoucí Sportovního centra mládeže Pardubického kraje. Téměř 30 let byl předsedou Sportovního klubu Hvězda Pardubice i stejnojmenného atletického oddílu. Byl také místopředsedou pardubické České unie sportu a nyní je stále členem předsednictva. Již jako důchodce aktivně vede atletické skupiny mládeže a je místopředsedou spolku handicapovaných sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice. Již 2. rokem se aktivně zapojuje do přípravy nejmladších talentů při sportovních třídách ZŠ Benešovo náměstí.