Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2020

Tradiční vyhlášení akce Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2020, které každoročně chystá statutární město Pardubice ve spolupráci s Pardubickou sportovní organizací, letos kvůli mimořádným opatřením v souvislosti s bojem proti nemoci COVID-19 proběhlo netradičně, bez divácké podpory a v online moderátorském studiu. Jako každý rok byla oceněna desítka sportovců napříč jednotlivými kategoriemi. Od jednotlivců mládeže, dospělých, přes trenéry, handicapované sportovce, až po týmy dospělých. Síň slávy pardubického sportu se znovu rozšířila o dva významné sportovce. Prvním je hokejista a člen legendárního útoku Martinec-Novák-Šťastný, pan Jiří Novák. Druhým je pak basketbalová trenérská legenda, pan Jan Procházka. Gratulujeme všem oceněným sportovcům a věříme, že v následujícím roce na své úspěchy navážou a budou znovu úspěšně reprezentovat naše město na národní i mezinárodní úrovni.

Mládež jednotlivci:

Jan Doležálek (2002), atletika, Hvězda Pardubice
1. místo mistrovství ČR juniorů – hod kladivem
2. místo mistrovství ČR juniorů – hod koulí 

 

Martin Roudný (2000), orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
3x mistr České republiky v orientačním běhu
Nominace na mistrovství světa juniorů v Turecku

 

David Kubeš (2002), alpské lyžování, TJ Tesla Pardubice
Youth Olympic Games 2020 (Lausanne, Švýcarsko) –  5. místo v „Super G“, 13. místo v obřím slalomu a 13. místo v Alpské kombinaci
Mistrovství světa juniorů 2020 (Narvik, Norsko) U18 – 2. místo „Super G“ a 3. místo ve sjezdu
MČR 2020 - 1. místo v „Super G“ kategorie do 18 let, 1. místo v „Super G“ do 21 let a 4. místo v kategorii dospělých v disciplíně „Super G“

 

Lydie Štěpánková (2003), plavání, Sport Club Plavecký areál Pardubice
Juniorský rekord ČR na 50 m a 100 m v plavecké disciplíně prsa
Na trojutkání juniorů ve Vídni (CZE-SVK-AUT) - 4x 1. místo (50 m, 100 m, 200 m, 50 m)
Na čtyřutkání dospělých v Budapešti (CZE-AUT-HUN-POL) 1. místo na 50 m prsa

 

Magdaléna Novotná (2002), veslování, Český veslařský klub Pardubice
3. místo na mistrovství Evropy na veslařském trenažéru v kategorii juniorek (Praha, leden 2020)
4. místo na ME juniorů na párové čtyřce (Bělehrad, září 2020)
Mistryně ČR na veslařském trenažéru v kategorii juniorek (Praha, leden 2020)

 

Veronika Činková (2002), veslování, Český veslařský klub Pardubice
Vítězka neoficiálního ME v přímořském veslování (Donoratico, říjen 2020)
4. místo na ME juniorů na párové čtyřce (Bělehrad, září 2020)
2. místo na Kontrolních závodech reprezentace na skifu

 

Simona Bundová (2004), kanoistika, TJ Synthesia Pardubice
1. místo MČR dlouhý závod C2 ženy
1. místo MČR sprint C2 ženy
2. místo MČR sprint C1 ženy

 

Petr Kurka (2002), fotbal, Fotbalový klub Pardubice
Hráč reprezentace ČR U19
Člen kádru ligového A-týmu

 

Jakub Klec (2004), radiový orientační běh, ROB Pardubice
1. místo v mistrovství ČR na klasické i krátké trati v pásmu 3,5 MHz a 144 MHz
3. místo v národním žebříčku 2020

 

Lucie Krpatová (2002), badminton, TJ Sokol Polabiny
5. místo ME Juniorů ve čtyřhře (Finsko)
1. místo na turnaji v Maďarsku (Hungarian Junior Interational)
3. místo MČR dospělých (Plzeň)

 

Dospělí jednotlivci:

Tomáš Vyoral (1992), basketbal, BK JIP Pardubice
Nejužitečnější hráč a druhý nejlepší střelec Kooperativa Národní basketbalové ligy
Člen basketbalového národního týmu České republiky

 

Nikola Rychtaříková (2001), krasobruslení, Krasobruslařský klub Pardubice
2. místo na mistrovství ČR 2020 v seniorské kategorii
3. místo na Four Nationals Figure Skating Championship (Cieszyn, Polsko, prosinec 2020)

 

Michal Hlavatý (1998), fotbal, Fotbalový klub Pardubice
Nejlepší střelec FK Pardubice ze sezony 2019/20, vstřelil 14 branek ve 30 ligových kolech

 

Ondřej Kopecký (1998), atletika, Atletický klub - AC Pardubice
1. místo v halovém MČR v sedmiboji, výkonem 5889 bodů
3. místo na halovém MČR (běh na 60 m)
5 x 4. místo na MČR dospělých (běh na 60 m, 100 m a 110 m překážek, desetiboj, skok o tyči)
2 x 5. místo na MČR dospělých (skok do dálky)

 

Jiří Vondráček (1998), atletika, Hvězda Pardubice
1. místo na halovém i klasickém MČR v trojskoku
4. místo na MČR dospělých (skok do dálky)

 

Lada Vondrová (1999), atletika, Hvězda Pardubice
1. místo na halovém MČR dospělých (běh na 200 m)
1. místo na halovém MČR dospělých (běh na 400 m)

 

Ondřej Rolenc (1991), kanoistika, TJ Synthesia Pardubice
1. místo na MČR dlouhý závod i sprint v kategorii C2
1. místo MČR sprint v kategorii C1 muži
1. místo MČR v mužské kategorii sprint 3xC2

 

Zuzana Štěpánková (2001), veslování, Český veslařský klub Pardubice
5. místo na ME do 23 let na osmičce (Duisburg)
1. místo MČR na párové čtyřce
2. místo na čtyřce bez kormidelníka

 

Pavlína Flamíková (1998), veslování, Český veslařský klub Pardubice
4. místo na dvojce bez kormidelnice na ME do 23 let
10. místo na čtyřce bez kormidelnice na ME dospělých
Nejlepší skifařka kategorie U23 v ČR

 

Petra Hančová (1996), lyžařský orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
9. místo na ME na klasické trati (Chanty-Mansijsk, Rusko, 2020)
4. místo na ME ve štafetách (Chanty-Mansijsk, Rusko, 2020)
1. místo na MČR
1. místo v Českém poháru

 

Handicapovaní sportovci:

Jaroslav Petrouš (1977), atletika, Atletika Bez Bariér Pardubice
Mezinárodní meeting v Maroku (únor 2020) - 1. místo v hodu diskem a 1. ve vrhu koulí
1. místo v hodu diskem - Velká cena města Pardubic
1. místo v hodu diskem na mezinárodním mistrovství ČR v Olomouci
1. místo v hodu diskem na HANDI Zlaté tretře Ostrava

 

Wheelchair Basketball Studánka Pardubice, basketbal
1. místo Český pohár 2019/2020 (mistrovský titul získali v roce, kdy klub slaví 10. výročí od svého založení)
 

Dospělí družstva:

Družstvo mužů Sport club plavecký areál Pardubice, plavání

2. místo Mistrovství ČR družstev muži

 

Družstvo mužů BK JIP Pardubice, basketbal
Vítěz Alpe Adria Cupu 2019/2020 (historicky první triumf klubu v evropském poháru)

 

Družstvo mužů Fotbalový klub Pardubice, fotbal
Mistr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2019/2020 (postup do nejvyšší soutěže po 51 letech)
 

Mimořádný výkon:

Jan Jeřábek (1984), fotbal, Fotbalový klub Pardubice
Dlouholetý hráč FK Pardubice a jeden ze základních stavebních kamenů týmu
Jako kapitán FK Pardubice dovedl pardubický klub k postupu po dlouhých 51 letech
  

Trenéři:

Iva Tlapáková (1970), atletika, Hvězda Pardubice
Trenérka mládežnických reprezentantů Jana Doležálka (překonal český rekord v hodu kladivem, získal titul mistra ČR a další tři druhá místa, patří mu 6. místo ve světových tabulkách) a Jiřího Šandy (v sezóně 2020 vybojoval dva mistrovské tituly v hodu koulí, ve světových tabulkách mu patří 16. místo)
Její tréninková skupina má celkem 11 členů, jmenovitě můžeme uvést, mimo již zmiňovaných svěřenců, medailisty z MČR kladivářku Adélu Korečkovou a diskaře Filipa Chodila

 

Tomáš Kletečka (1966), veslování, Český veslařský klub Pardubice
Trenér ČVK Pardubice a Sportovního gymnázia Pardubice
Jeho svěřenci získali v r. 2020 několik významných mezinárodních úspěchů, včetně titulu mistra, dvou stříbrných a bronzové medaile z mistrovství Evropy v kategoriích dorostenců a juniorů
 
Jiří Krejčí (1965), fotbal, Fotbalový klub Pardubice
Trenér FK Pardubice, mistrovského celku F:NL ze sezony 2019/20, který postoupil do české nejvyšší soutěže
Po skvělém výkonu z minulého roku zůstal trenérem A-týmu i pro sezonu 2020/21

Síň slávy pardubického sportu:

Jíří Novák (1950), lední hokej (více informací zde)

Jan Procházka (1959) basketbal (více informací zde)