Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2019

Tradiční ocenění nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za předchozí kalendářní rok proběhlo i letos, a to 20. února od 18 hodin v kulturním domě Hronovická. Jako každý rok byla vyhlášena desítka nejúspěšnějších jednotlivců v kategorii mládeže i dospělých, nejúspěšnější týmy opět v kategorii mládeže i dospělých. Dále si cenu přišli převzít handicapovaní sportovci a trenéři. Netradičně byla udělena cena náměstka primátora pro sport Janu Faltejskovi a oceněny byly i dva mimořádné výkony. Síň slávy Pardubického sportu se rozšířila o další dvě významné osobnosti. První z nich je hokejový útočník a vyhlášený bavič Otakar Janecký a tou druhou vyhlášený trenér vrhačů a dlouholetý předseda sportovního klubu Hvězda Pardubice a nyní místopředseda spolku Atletika Bez Bariér Pardubice.

Jednotlivci - dorost (junioři):

Jan Čejka (2001), plavání, Sport club Plavecký areál Pardubice
MS juniorů – 1. místo na 50m znak
ME juniorů – 1. místo na 200m znak, 3. místo na 100m znak

Jan Doležálek (2002), atletika, Hvězda Pardubice 
Halové MČR dorostu – vrh koulí 1. místo
MČR dorostu – 2x 1. místo (kladivo a disk), 3. místo (koule)
Mezistátní utkání dorostu – 2. místo (kladivo), 3. místo (disk)
Reprezentoval na Evropském festivalu olympijských nadějí

Matyáš Franěk, (2000), atletika, Atletický klub AC Pardubice
MČR – 1. místo (sedmiboj, 5099 bodů), 3.místo (dálka, 692 cm)
Mezistátní utkání – 5. místo (sedmiboj, 4863 bodů)

Martin Haleš (2001), atletika, Sokol Pardubice
MS juniorů ve florbale – 1. místo, nejlepší brankář, člen All Star týmu

Lucie Krpatová (2002), badminton, TJ Sokol Polabiny Pardubice
MČR U19 – 2x 1. místo (čtyřhra a mix)
Mezinárodní Mistrovství Maďarska dorostu – 1. místo (čtyřhra)
Mistrovství světa juniorů Kanada – 17. místo (družstva)
MČR družstev dorostu – 2. místo
Mezinárodní Mistrovství Slovinska, Slovenska juniorů - 1. místo (čtyřhra)

David Kubeš (2002), alpské lyžování, TJ Tesla Pardubice
MČR U18 - 3x 1. místo (obří slalom, Super-G, Alpská kombinace), 2. místo (sjezd)
MČR U21 – 2x 3. místo (obří slalom a Super-G)
MČR dospělí – 5. místo (Super-G)
EYOF - 16. místo - obří slalom (první z ročníku 2002)

Adam Moravec (2003), bikros, TJ BMX Pardubice
MS BMX 2019 v Belgii – 13. místo
ME BMX 2019 v Lotyšsku – 13. místo
EP BMX 2019 ve Francii – 9. místo

Beáta Ročková (2003), plážový volejbal, Beach Services club
MČR do 17 let v plážovém volejbalu – 1. místo

Nikola Rychtaříková (2001), krasobruslení, Krasobruslařský klub Pardubice
MČR 2019 (juniorky) – 1. místo
ČP 2018/19 (juniorky) – 1. místo
MS 2019 (juniorky) – 33. místo

Zuzana Štěpánková (2001), veslování, Český veslařský klub Pardubice
MSJ 2019 Tokio – 7. místo (párová čtyřka)
MEJ 2019 – 7. místo (dvojskif)
MČR juniorek – 2x 1.místo (dvojskifu a párová čtyřka)

Jednotlivci - dospělí:

Jonáš Friedrich (1999), veslování, Český veslařský klub Pardubice
ME U23 – 3. místo (párová čtyřka lehkých vah)
MČR a MČR U 23 – 2x 1. místo (skif lehkých vah na dlouhé trati), 2. místo (skifu na klas. trati 2000 m)

Petra Hančová (1996), lyžařský orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
Zimní univerziáda: 3. (krátká trať), 4. (sprint) a 8. místo (stíhačka) – lyžařský orientační běh
MS v lyžařském OB ve štafetách (Švédsko) - 5. místo
ME v lyžařském OB – 5. a 7. místo ve štafetách. 10. místo
MČR v lyžařském OB – 2x 1. místo

Jan Janů (1993), atletika, Hvězda Pardubice
MS v běhu do vrchu – 4. místo (jednotlivci), 1. místo (družstva)
ME v běhu do vrchu – 21. místo
MČR v běhu do vrchu – 1. místo
MČR mužů a žen – 3000 m př. – 5. místo

Jan Jeřábek (1984), fotbal, FK Pardubice
dlouholetý kapitán FK Pardubice 
7. místo sezóna 2018/2019 F:NL

Petr Makrlík (1993), crossminton, TK-Východočeská sportovní
MS jednotlivců – 2. místo (čtyřhra – muži), 3. místo (dvouhra - muži)

Václav Milík (1993), plochá dráha, AMK Zlatá přilba Pardubice
MČR jednotlivci - 1. místo
ME dvojic - 2. místo
ME semifinále

Viktor Půlpán (1996), basketbal, BK JIP Pardubice
Základní rozehrávač A-týmu BK JIP Pardubice, nejlepší obránce Kooperativa NBL. Člen mužské basketbalové reprezentace ČR, která se probojovala na MS 2019 v Číně

Ondřej Rolenc (1991), kanoistika, TJ Synthesia Pardubice
MS – 2x 2. místo (C1 sprint a 3x C1 sprint), 3. místo (3x C2 sprint), 5.místo (C2 sprint)
ME – 2x 1. místo (C2 dlouhý závod a 3x C1 dlouhý závod), 2x 2. místo (C1 dlouhý závod a 3x C1 sprint), 3. místo (C2 sprint)

Lada Vondrová (1999), atletika, Hvězda Pardubice
MS 400 m – semifinále
Reprezentovala na Halovém ME – 400 m
ME do 22 let – 2. místo (400 m), 6. místo (400 m př.)
ME družstev – 5. místo (400 m)
Halové MČR mužů a žen – 1. místo (400 m)
MČR mužů a žen –1. místo (400 m)
MČR do 22 let – 2x 1. místo (400 m, 400 m př.)

Matyáš Zapletal (2000), golf, Golf club Kunětická hora
MČR 2x 1. místo (hra na jamky, družstva)

Zdravotně handicapovaní:

Michal Enge (1985), atletika, Atletika bez bariér Pardubice
MS – 6. místo
Světové hry IWAS v Sharjahu – 3. místo
Světový pohár v Bydhošti – 5. místo
Vítěz Českého poháru ČATHS v atletice vozíčkářů

Miroslav Šperk (1984), basketbal, Wheelchair Basketball Studánka Pardubice
základní kolo Euroligy – člen ALL STARS
ME Sofie - člen ALL STARS

Kolektivy – mládež:

Družstvo juniorů TJ Sokol Polabiny Pardubice, badminton
juniorští vícemistři České republiky družstev
tým ve složení: Grund. M., Ehm A., Janoušek P., Krpatová L., Valentová K.

Kolektivy – dospělí:

Družstvo GOLF CLUB KUNĚTICKÁ HORA, golf
1. místo Extraliga 2019

Družstvo mužů SOKOLI PARDUBICE, florbal
1. místo pohár Českého florbalu 2019

Skupina synchronizovaného bruslení AVALANCHE - Krasobruslařský klub Pardubice, krasobruslení
Český pohár 2018/19 – 1. místo
Přebor ČR 2019 (Adult) – 1. místo
ISU Adult Figure Skating Competition 2019 v Oberstdorfu (neoficiální MS dospělých v krasobruslení) – 1. místo

Družstvo mužů FK PARDUBICE, fotbal
7. příčka sezóna 2018/2019 FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
V současné době vedoucí celek F:NL

Trenéři:

Pavel Baar (1984),atletika – víceboje, Atletický klub AC Pardubice
Tomáš Flekač – 1. a 2. místo na MČR, 3. místo Olympic Hopes
Matyáš Franěk – 1. a 3. místo na MČR, 5. místo MU Cardiff
Kateřina Tamchynová 3. místo na MČR pětiboj
Další 3 svěřenci na MČR do 8.místa (Raba, Ryba, Korec)

Martin Hlavsa (1992), hokejbal, HBC Svítkov Stars Pardubice
Liga starších žáků sk. východ – 1. místo
MČR starších žáků – 1. místo

Jaroslav Jón (1950)atletika, Hvězda Pardubice
Je šéftrenérem sportovního gymnázia v Pardubicích.
Trenér reprezentantky Lady Vondrové

Tomáš Kletečka (1966), veslování, Český veslařský klub Pardubice
Trenér mládežnických reprezentantů ČR Štěpánkové, Činkové i Oppitze.

Krejčí Jiří, fotbal, Fotbalový klub Pardubice
Trenér týmu, který se dlouhodobě pohybuje v horní polovině tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY
7. příčka sezóna 2018/2019 FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Masters:

Jana Kárníková (1981), atletika, Hvězda Pardubice
MS veteránů – 2x 2. místo (koule, disk)
Evropské veteránské hry – 1. místo (koule, disk)
Halové MČR mužů a žen – 3. místo (koule)
MČR veteránů – 1. místo (koule, disk)
Halové MČR veteránů – 1. místo (koule, disk)

Cena náměstka primátora pro sport Jakuba Rychteckého:

Jan Faltejsek (1983), dostihy
Oceněn k příležitosti, že Pardubice jsou v roce 2020 Evropským městem koní. Je pětinásobným vítězem Velké pardubické (s koněm Orphee des Blins v letech 2012, 2013 a 2014, Charme Look v roce 2016 a Tzigane du Berlais v roce 2018).

Mimořádný výkon:

Jiří Bouška (2011), šachy, 2222 ŠK Polabiny 
MS v rapid šachu v kategorii do 8 let – 1. místo

Richard Hynek (1998), obstacle course race (OCR) 
MS ve Spartan Trifecta – 1. místo
MČR v OCR – 1. místo
1. místo na závodech Spartan Trifecta, Jebel Sifah (Omán), Spartan Race Beast, Orte (Itálie), Spartan Race Beast, Poiana Brasov (Rumunsko), Bear Foot Polana Skyrace, Polana (Slovensko) – nový traťový rekord

Síň slávy:

Otakar Janecký (1960), lední hokej (více informací zde)

Pavel Studnička (1953), atletika (více informací zde)