Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2018

V pondělí 28.1.2019 mohli diváci v kulturním domě Hronovická shlédnout další ročník vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka, tentokrát za rok 2018. Ohodnoceny byly výsledky 10 sportovců v kategorii mládeže, 10 dospělých, 3 handicapovaní sportovci, 5 trenérů, 3 družstva mládeže, 3 družstva dospělých a 1 sportovec kategorie masters. Mezi osobnosti síně slávy Pardubického sportu byly zařazeny 2 významné osobnosti, a to o bývalého vynikajícího hokejistu, dvojnásobného olympijského medailistu a trojnásobného mistra světa Bohuslava Šťastného. Jako druhý byl uveden do síně slávy Pardubického sportu kanoista Václav Horyna, zakladatel oddílu kanoistiky v Pardubicích a poté dlouholetý hlavní trenér závodního mužstva dospělých a mládeže.

Jednotlivci - dorost (junioři):

Čejka Jan (2001), plavání, Sport club Plavecký areál Pardubice
ME juniorů: 8. místo 50m a 200 m znak
letní M ČR dorostu: 6x 1. místo 50 m, 100 m a 200 m znak, 200 m a 400 m volný způsob a 100 motýlek
zimní M ČR dorostu: 4x 1. místo 50 m, 100 m a 200 m znak, 4*50 polohový závod mix
Mezinárodní mistrovství Slovenska: 4x 1. místo 50 m, 100 m a 200 m znak, 400 m volný způsob

Kaut Martin (1999), lední hokej, HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE
reprezentant ČR v ledním hokeji U20 na MS U20 2018 Buffalo (USA)
extraliga ledního hokeje 2017/18: 6. místo
v roce 2018 draftován v prvním kole týmem Colorado Avalanche jako 16. hráč celkově

Krpatová Lucie (2002), badminton, TJ Sokol Polabiny Pardubice
MS juniorů: 17. místo ve čtyřhře, 20. místo v družstvech
ME juniorů: 9. místo ve čtyřhře, 5. místo v družstvech
MČR dospělých: 3. místo v mix
koncem roku 2018 je na 1 místě v republikovém žebříčku do 17 let ve čtyřhře a na 2. místě do 19 let

Kuthan Lukáš (1999), atletika, AC Pardubice
M ČR juniorů v hale: 1. místo sedmiboj, 3. místo štafeta 4x 200m
M ČR juniorů na dráze: 1. místo desetiboj
mezistátní utkání: 3. místo (disk a koule), 9. místo sedmiboj

Moravec Adam (2003), bikros, TJ BMX Pardubice
M ČR kadeti: 1. místo
ME kadetů: 4. místo
MS kadetů: 5. místo

Peterová Jana (2000), orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
ME dorostu: 4. místo ve štafetách
M ČR: 3x 1. místo, 2x 2. místo
vítězka Českého poháru dorostenek

Rychtaříková Nikola (2001), krasobruslení, Krasobruslařský klub Pardubice
M ČR juniorek: 3. místo
3. místo v Českém poháru juniorek
medailová umístění na mezinárodních turnajích v jednotlivcích, čtyřhře i týmech

Štěpánková Zuzana (2001), veslování, Český veslařský klub Pardubice
MS juniorek: 1. místo (osmiveslice)
ME juniorek: 4. místo (dvojskif)
M ČR juniorek: 2x 1. místo (skif a čtyřka bez kormidelníka)

Trličík Pavel, (2001), karate, Karate Lions Pardubice
MS WSF: 2. místo (kata tým muži)
ME SKDUN: 3. místo (kumite junioři) 

Vondrová Lada (1999), atletika, Hvězda Pardubice
MS dospělých v hale: 13. místo na 400 m
ME dospělých na dráze: 36. místo na 400 m
M ČR dospělých na dráze: 3. místo (400 m)
M ČR do 22 let na dráze: 1 místo (400 m), 2. místo (200 m)

Jednotlivci - dospělí:

Bareš Jakub (1994), golf, Golf club Kunětická hora
M ČR: 1. místo ve hře na jamky

Fejl Dominik (1998), malý fotbal, TFT Pardubice
MS U 21: 1. místo

Flamíková Pavlína (1998), veslování, ČVK Pardubice
MS U 23: 8. místo (párová čtyřka)
ME U 23: 2. místo (osmivestlice)
M ČR žen: 3x 1. místo (sprint - skif, dvojskif, párová čtyřka)

M ČR do 23 let: 1. místo (skif)

Knapová Jana (1990), orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
MS: 2x 5. místo (sprint štafet, krátká trať), 9. místo (štafety), 17. místo (klasická trať)
ME: 4. místo (sprint štefet), 17. místo (klasická trať), 22. místo (krátká trať), 29. místo (sprint)
M ČR: 1. místo (krátká trať), 2x 2. místo
1. místo v Rankingu ČR 2018

Makrlík Petr (1993), crossminton, TK Východočeská sportovní
ME: 2x 1. místo (singl, debl)
vítěz světového masters (singl, debl)
M ČR: 5x 1. místo
člen vítězného družstva mistrů světa a české extraligy

Milík Václav (1993), plochá dráha, AMK Zlatá přilba Pardubice
3. místo v závodě o Zlatou přilbu města Pardubic
M ČR: 2x 1. místo (dvojice, družstva)

Půlpán Viktor (1996), basketbal, BK JIP Pardubice
M ČR (Národní basketbalová liga): 3. místo
Český pohár: 2. místo
člen mužské basketbalové reprezentace ČR, která se probojovala na MS 2019 v Číně

Rolenc Ondřej (1991), sjezdová kanoistika, TJ Synthesia Pardubice
MS: 2x 1. místo (C1 sjezd a 3x C1 sjezd), 3x 2. místo (3x C2 sjezd, 3x C1 sprint, 3x C2 sprint) a 1x 3. místo (C1 sprint)
M ČR: 3x 1. místo (C1 sjezd, C1 sprint, C2 sjezd) a 2. místo (C2 sprint)

Vavřinová Adéla (1994), plavání, Sport club Plavecký areál Pardubice
M ČR 25 m bazén: 3x 1. místo (100 m, 200 m a 400 m polohový závod) a 2. místo (100 m motýlek)
M ČR 50 m bazén: 4. místo (200 m polohový závod) a 5. místo (400 m polohový závod)

Vondráček Jiří (1988), atletika, Hvězda Pardubice
M ČR na dráze: 1. místo ve trojskoku

Zdravotně handicapovaní:

Petrouš Jaroslav  (1977), atletika, Atletika bez bariér Pardubice
ME: 5. místo ve vrhu koulí
Světový pohár v Dubaji: 2. a 3. místo
Mezinárodní mítink v Sharjahu: 1. a 4. místo
Během sezóny 2018 překonal 4x český rekord ve vrhu koulí a 3x v hodu diskem.

Vitvar Ondřej (1998), stolní tenis, TJ Tesla Pardubice
M ČR: 3x 1. místo

Zach Martin (1985), atletika, Atletika bez bariér Pardubice
ME: 5. místo v hodu kuželkou
Světový pohár v Dubaji: 2. místo v hodu kuželkou
Mezinárodní mítink v Sharjahu: 2. místo v hodu kuželkou
M ČR: 2x 3. místo (hod kuželkou a hod diskem)

Kolektivy – mládež:

Družstvo juniorů TJ Sokol Polabiny Pardubice, badminton
juniorští mistři České republiky družstev
tým ve složení: Lucie Krpatová, Rozálie Bártová, Kateřina Valentová, Matěj Ehm, Adam Ehm, Michal Grund a Marek Aubus (hostování z Hradce Králové)
trenér: Tomáš Skála

Družstvo dorostu OK Lokomotiva Pardubice, orientační běh
mistr ČR klubů dorostu
vítěz České ligy klubů dorostu

Družstvo U19 FK PARDUBICE, fotbal
5. místo v 1. lize

Kolektivy – dospělí:

Družstvo mužů Automotoklubu Zlatá přilba Pardubice, plochá dráha
1. místo v české extralize ploché dráhy

Družstvo mužů BK JIP Pardubice, basketbal
2. místo Český pohár 2018
3. místo Kooperativa NBL 2017/18

Družstvo mužů Karate Lions Pardubice, karate
Kata tým ve složení: Charvát, Trličík, Tesař, Vobruba
MS WSF: 2. místo
ME WSF: 3. místo
M ČR ČSKe (olympijská organizace): 1. místo

Trenéři:

Avramovová Vladislava, všestrannost, T.J. Sokol Pardubice I
Přípravovala a organizovala XVI. Všesokolský slet.
Dlouholetá trenérská a cvičitelská činnost v oddíle sokolské všestrannosti.

Doležal Jiří, st., hokejbal, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice
Trenér staršího dorostu HBC Autosklo H.A.K. Pardubice. Jeho svěřenci v roce 2018 obsadili na M ČR 2. místo. 
Vychoval mnoho hráčů objevujících se v juniorských a seniorských reprezentacích, na jeho kontě je nejvíce "medailových" umístění týmu v rámci klubu HBC Autosklo H.A.K. Pardubice (několikanásobný mistr a vicemistr republiky s týmy mladšího i staršího dorostu).

Kaluža Miroslav, malý fotbal, výběr Pardubic
MS U21 v Praze: 1. místo
Super liga malého fotbalu: 2. místo 

Kiacová Martina, veslování, Český veslařský klub Pardubice
Trenérka žákyň a dorostenek Českého veslařského klubu Pardubice - se svými svěřenkyněmi získala celkem 4 tituly mistryň ČR, starší žákyně zvítězily v Poháru ČVS a obsadily 1. místo na M ČR družstev.

Krejčí Jiří, fotbal, Fotbalový klub Pardubice
Trenér „A" týmu Fotbalového klubu Pardubice, který v roce 2018 dosáhl na bronzovou medaili ve Fortuna národní lize.

Masters:

Čapoun Tomáš (1956), tenis, Tenisový klub Pernštýn 1897
MČ R: 2x 1. místo (dvouhra v hale, dvouhra venku) 
mezinárodní M ČR v hale: 2. místo

Síň slávy:

Horyna Václav (1928), kanoistika (více informací zde)

Šťastný Bohuslav (1949), lední hokej (více informací zde)