Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2017

Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců za rok 2017 proběhlo 25.1.2018 v KD Hronovická. Mezi vyhlášenými bylo 10 sportovců v kategorii mládeže, 10 dospělých, 2 handicapovaní sportovci, 6 trenérů, 4 družstva mládeže, 2 družstva dospělých a 2 sportovci kategorie masters. Oceněn byly i jeden mimořádný výkon. Společnost síně slávy Pardubického sportu byla rozšířena o 2 významné osobnosti, a to o bývalého vynikajícího atleta, nyní uznávaného atletického trenéra Jiřího Čecháka a úspěšného plochodrážního jezdce a vítěze Zlaté přilby pana Milana Špinku. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil primátor města Martin Charvát a také jeho náměstci Jakub Rychtecký s Jiřím Rozinkem.

Jednotlivci - dorost (junioři):

Andrlová Eliška (2000), crossminton, Crossminton Pardubice
MS do 18 let: 1. místo ve dvouhře (obhajoba), 3. místo ve čtyřhře
M ČR: 1. místo ve dvouhře
Nations cup: 2. místo s českým reprezentačním týmem

Čejka Jan (2001), plavání, Sport club Plavecký areál Pardubice
EYOF (Olympijské hry mládeže): 3. místo 100 m znak, 5. místo 200 m znak
letní M ČR dorostu: 5x 1. místo 50 m, 100 m a 200 m znak, 200 m volný způsob a 400 plohovka
zimní M ČR dorostu: 7x 1. místo 50 m, 100 m a 200 m znak, 400 m volný způsob, 100 m, 200 m a 400 m polohovka

Kábrtová Aneta (2001), hokejbal, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice
MS: 1. místo
hráčka týmu žen, dorosteneckého týmu chlapců klubu HBC H.A.K. Pardubice a reprezentačního týmu žen na MS v Pardubicích

Kiacová Veronika (1999), veslování, ČVK Pardubice
MS juniorů: 1. místo (osmiveslice)
ME juniorů: 2. místo (osmiveslice)
M ČR: 1. místo (osmiveslice) a další medailová umístění

Klouček Milan (1998), lední hokej, HC Dynamo Pardubice
účastník MS do 20 let v USA
brankář „A" týmu HC Dynamo Pardubice

Kopecký Ondřej (1998), atletika, AC Pardubice
Mezistátní utkání: 1. místo (sedmiboj)
ME juniorů: 10 místo (desetiboj)
M ČR: 3 x 1. místo (sedmiboj – 5862 bodů, 60 m překážek, desetiboj – 7791 bodů), 2. místo (dálka) a 3. místo (110 m překážek)

Krpatová Lucie (2002), badminton, TJ SOKOL Polabiny Pardubice
účastnice MS juniorů a na ME týmů 5. místo
M ČR: 1. místo (čtyřhra), 2. místo (mix)
medailová umístění na mezinárodních turnajích v jednotlivcích, čtyřhře i týmech

Pakosta Přemek (1998), florbal, TJ SOKOL Pardubice I
MS juniorů: 3. místo

Šotolová Karolína, (1999), basketbal, BK Studánka Pardubice
ME U18: 4. místo

Vondrová Lada (1999), atletika, Hvězda Pardubice
ME juniorů: 7. místo (400 m překážek)
Mezistátní utkání juniorů: 1. místo na 400 m
M ČR: 4 x 1 místo (400 m juniorky na dráze, 400 m juniorky v hale, 400 m překážek do 22 let na dráze, 400 m do 22 let na dráze)
M ČR dospělých: 3. místo 400 m překážek na dráze a 4. místo 400 m v hale

Dospělí:

Flamíková Pavlína (1998), veslování, ČVK Pardubice
MS U 23: 11. místo (čtyřka bez kormidelnice)
M ČR žen: 2 x 1. místo (čtyřka bez kormidelnice a skif ve sprintu), 2. místo (na trenažéru) a 3. místo (skif)
M ČR do 23 let: 2 x 1. místo (na trenažéru a skif)

Jílek Jaroslav (1989), atletika, Hvězda Pardubice
MS: 16. místo (oštěp)

Knapová Jana (1990), orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
MS: 4. místo (sprint štafet), 8. místo (štafety), 17. místo (sprint)
M ČR: 1. místo (sprint), 1 x 2. místo a 2x 3. místo
vítězka Českého poháru
1. místo v Rankingu ČR 2017

Kubeš Pavel (1984), hokejbal, HBC Autosklo H.A.K. Pardubice
MS: 3. místo (kapitán týmu)
M ČR (extraliga hokejbalu): 3. místo

Milík Václav (1993), plochá dráha, AMK Zlatá přilba Pardubice
vítěz závodu o Zlatou přilbu města Pardubic
ME jednotlivců: 3. místo
kapitán národního týmu mužů na ploché dráze

Půlpán Viktor (1996), basketbal, BK JIP Pardubice
M ČR (Národní basketbalová liga): 3. místo
Český pohár: 3. místo

Rolenc Ondřej (1991), sjezdová kanoistika, TJ Synthesia Pardubice
nejúspěšnější kanoista historie české kanoistiky, se ziskem 14 medailí (6 zlatých, 4 stříbrné, 4 bronzové)
MS: 1. místo C1 sprint (celkově 3. zlatá v řadě za sebou), 2. místo 3 x C1 sprint
ME: 4 x 1. místo (C1 sjezd, C2 sjezd, 3 x C1 sjezd, 3x C2 sjezd)
M ČR: 2 x 1. místo (C1 sjezd, C1 sprint) a 3. místo (C2 sprint)

Rosůlek Jan (1993), malá fotbal, FC Laguna
MS: 1. místo

Štěrbová Lenka (1994), dálkové plavání, Sport club Plavecký areál Pardubice
MS: 11. místo (25 km)
M ČR: 4 x 1. místo (5 km v 50 m bazénu, 5 km, 10 km, 20 km venku)

Topičová Martina (1981), hokejbal, HBC Svítkov Stars Pardubice
MS: 1. místo

Zdravotně handicapovaní:

Nevěčný Tomáš (1987), basketbal, Wheelchair Basketball Studánka Pardubice
1. místo v základním kole euroligy basketbalistů na vozíku a postup do finále
1. místo ve Středoevropském poháru basketbalistů na vozíku – česká ligová soutěž otevřená zahraničním klubům z Polska a Maďarska
2. místo v rakouské lize basketbalistů na vozíku
2. místo na ME sk.C basketbalistů na vozíku a postup do sk.B
nejlepší hráč turnaje Wisnik Cup (mezinárodní turnaj Polsko)
handbike: 2. místo na M ČR, 1. a 3. místo Para-cycling European Cup Praha, 4. místo Český pohár handbiků – půlmaratón Ústní nad Labem
medailová umístění a účasti v triatlonech

Zach Martin (1985), atletika - hod kuželkou
6. místo ve světovém žebříčku
8. místo na MS v Londýně
2. místo Grand Prix Dubaj
2. místo CZECH OPEN MČR Olomouc
4. místo v Českém poháru

Kolektivy – mládež:

Družstvo juniorů TJ Sokol Polabiny Pardubice, badminton
juniorští mistři České republiky družstev juniorů
tým ve složení: Pavlína Krpatová, Lucie Krpatová, Michaela Fuchsová, Rozálie Bártová, Matěj Ehm, Adam Ehm, Michal Grund a Marek Aubus (hostování z Hradce Králové)

Družstvo dorostu OK Lokomotiva Pardubice, orientační běh
mistr ČR klubů dorostu
vítěz České ligy klubů dorostu
trenér: Jan Kaplan

Družstvo starčích dorostenců HBC Autosklo H.A.K. Pardubice, hokejbal
extraligový titulu 2016-2017

Posádka Petr Košťál, Jaroslav Čermák Yachtclub Pardubice, jachting
M ČR: 1. místo lodní třída 29er
Český pohár: 3. místo lodní třída 29er
MS: 62. místo lodní třída RS Feva
Olympiáda dětí a mládeže: 5. místo lodní třída RS Feva

Kolektivy – dospělí:

Družstvo mužů FC LAGUNA, malý fotbal
vítěz 1.MAXI-TIP ligy PAMAKO 2017 (počtvrté v řadě)
výhra v Českém národním poháru 2017 (oficiální Mistrovství ČR v malém fotbalu)
účast v Lize mistrů v malém fotbalu 2017 (postup ze skupiny)

Družstvo mužů BK JIP Pardubice, basketbal
bronzová medaile Český pohár 2017
bronzová medaile Kooperativa NBL 2016/17

Trenéři:

Charvát Ondřej, karate, Karate Lions Pardubice
hlavní trenér Karate Lions Pardubice
Klub získal téměř 100 bodovaných umístění (1. – 8. místa) na MS a ME za posledních 5 let
činnosti.
Ředitel turnaje – Mistrovství Evropy a světového poháru v karate v Pardubicích.

Kaplan Jan, orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
Dlouholetý trenér dorostu OK Lokomotiva Pardubice. Jeho svěřenci byli v roce 2017 absolutně nejlepší v ČR – kluci i holky vyhráli mistrovské tituly ve štafetách, spolu pak byli nejlepší v šapionátu družstev, vyhráli i Českou ligu klubů. Čtyři jeho svěřenci reprezentovali na MS juniorů či ME dorostu.

Kroulík Karel, veslování, ČVK Pardubice
Trenér mladšího a staršího žactva ČVK Pardubice jeho svěřenci získali v roce 2017 řadu mistrovských titulů a medailových umístění na Mistrovství České republiky. Karel Kroulík je také předsedou klubu.

Menc Jaroslav, basketbal, Wheelchair Basketball Studánka Pardubice 
1.místo ve Středoevropském poháru - domácí ligové soutěži, která je otevřená i zahraničním klubům
2.místo v Rakouské lize
1.místo v základním kole EUROLIGY a postup na finále do španělského Viga, což je největší úspěch českého vozíčkářského basketbalu na klubové scéně za posledních 25let
je trenérem národního týmu, který se pod jeho vedením umístil na ME sk. C na 2. místě

Nosek Miroslav, atletika, AC Pardubice
Jeho svěřenci se v roce 2017 účastnili ME dorostu, ME juniorů, ME U23, EYOF (Olympijské hry mládeže)
Na M ČR trenér nejvíce účastníků, získali cca 10 medailí.

Sanders Levell, basketbal, BK JIP Pardubice
Trenér „A" týmu BK JIP Pardubice, který v roce 2017 dosáhl na bronzovou medaili v Kooperativa NBL a na bronzovou medaili v Českém poháru.

Masters:

Slavíková Naďa (1958), veslování, ČVK Pardubice
MS: 1. místo skif v kategorii 55 - 60 let

Šťastný Jan (1970), sjezdová kanoistika, TJ Synthesia Pardubice        
MS v raftingu masters – 4x 2. místo a 1x 3. místo
M ČR v raftingu: dospělí –3x 1. místo; masters: 7x 1. místo

Mimořádný sportovní výkon:

ZŠ Pardubice - Benešovo náměstí, atletika
Závod týmů dětí do 13 let, které štafetovým způsobem běží maratonskou vzdálenost 42.195 m. Týmy jsou ve složení 15 dívek, 15 chlapců a 1 kapitán (pravidla umožňují mít v týmu 26 – 35 závodníků). Závodníci si předávají štafetový kolík po 200metrových úsecích. Tým žáků ZŠ Pardubice - Benešovo náměsti absolvoval celou trať v nejlepším čase v historii Dětských maratonů na území ČR - 1 hodina 53 minut a 13 sekund.

Síň slávy:

Čechák Jiří (1938), atletika (více informací zde)

Špinka Milan (1951), plochá dráha (více informací zde)