Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2016

Oceněno bylo celkem 24 jednotlivců, 7 družstev a ceny si odneslo také 6 trenérů. V jednotlivých kategoriích není určováno konečné pořadí. Nových členů se dočkala i Síň slávy Pardubického sportu, do které přibyli vynikající hokejový hráč a trenér Zdeněk Uher a trenér Luboš Bulušek, který se podílel na jediném titulu pardubických basketbalistů v historii. Slavnostního vyhlášení se zúčastnili také náměstci primátora Jakub Rychtecký s Jiřím Rozinkem a dorazila i náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová.

Jednotlivci - dorost (junioři):

Flamíková Pavlína (1998), veslování, ČVK Pardubice
MS juniorů: 3. místo na  párové čtyřce
ME juniorů: 4. místo na párové čtyřce
M ČR: 7x 1. místo

Kopecký Ondřej (1998), atletika, AC Pardubice
MS juniorů: 19. místo desetiboj
M ČR hala: 2. místo sedmiboj
M ČR: 1. místo desetiboj, 3. místo dálka

Mužík Ladislav (1998), malá kopaná, Pardubická malá kopaná
ME U21: 1. místo

Peterová Jana (2000), orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
ME dorostu: 2. místo ve štafetách, 5. místo na klasické trati, 8. místo ve sprintu
M ČR: 2x 2. místo, 2x 3. místo

Prokop Jan (1998), plavání, Klub vodních sportů Pardubice
MČR staršího dorostu: 2x1. místo
MČR dospělých: 3. místo

Šimáček Martin (1997), radiový orientační běh, ROB Pardubice
MS juniorů: 2x 1. místo (jednotlivci i družstva), 2x 2. místo (jednotlivci i družstva)

Šotolová Karolína (1999), basketbal, BK Studánka Pardubice
MS kadetů U17: 5. místo

Uhlová Veronika (1999), veslování, ČVK Pardubice
MS juniorů: 3. místo na  párové čtyřce
ME juniorů: 4. místo na párové čtyřce
M ČR: 3x 1. místo

Vondrová Lada (1999), atletika, Hvězda Pardubice
ME dorostu: semifinále 400 m př.
MS juniorů: 7. místo 4x 400 m
M ČR: 2x 1. místo, 2x 2. místo, 2x 3. místo (400 m př., 400 m, 100 m př.)

Zadina Filip (1999), lední hokej, HC Dynamo Pardubice
Jako šestnáctiletý debutoval v Extralize ledního hokeje, stabilně nastupuje v zápasech A-týmu a kategoriích juniorů a staršího dorostu.
Na Memoriálu Ivana Hlinky reprezentace U18 byl vyhlášen jako nejlepší střelec.

Dospělí:

Březina Jakub (1993), kanoistika, SK Modrá Hvězda Pardubice
MS: 6. místo (C2 5000 m)
ME: 5. místo (C1 5000 m), 6. místo (C4 1000 m)
M ČR: 1. místo

Chalupa Michal (1983), silniční motocykly, Chalupa Motors
Evropský pohár FIM Europe Alpe Adria Road Racing Championship, třída Supersport: 3. místo
M ČR v silničních závodech, třída Supersport: 1. místo

Janů Jan (1993), atletika, Hvězda Pardubice
SP v běhu do vrchu: 3. místo
MS v běhu do vrchu: 33. místo
ME v běhu do vrchu: 6. místo
M ČR v běhu do vrchu: 1. místo
M ČR v přespolním běhu: 3. místo

Jílek Jaroslav (1989), atletika, Hvězda Pardubice
ME: 10. místo (oštěp)

Knapová Jana (1990), orientační běh, OK Lokomotiva Pardubice
MS: 6. místo ve štafetách
ME: 5. místo ve štafetách
Akademické MS: 2. místo ve štafetě
M ČR: 1. místo

Mäki Kristiina (1991), atletika, Hvězda Pardubice
MS v hale: 11. místo (1500 m)
ME: 9. místo (5000 m)
M ČR: 2x 2. místo

Milík Václav (1993), plochá dráha, AMK Zlatá přilba Pardubice
ME: 2. místo
M ČR: 1. místo

Rolenc Ondřej (1991), sjezdová kanoistika, TJ Synthesia Pardubice
ME: 3x 1. místo (C1 sprint, 3 x C1 sprint, 3 x C1 sjezd), 1x 3. místo (C1 sjezd)
M ČR: 2x 1. místo, 1x 2. místo

Štěrbová Lenka (1994), plavání, SC Plavecký areál Pardubice
ME v dálkové plavání: 10. místo
M ČR: 3x 1. místo

Švrdlík Kamil (1986), basketbal, BK JIP Pardubice
člen týmu, který vyhrál Český pohár (MVP Final four Českého poháru)
člen týmu, který obsadil 3. místo v Kooperativa NBL 2015/16 (zvolen do nejlepší pětky celé soutěže)

Zdravotně handicapovaní:

Vaněk Jan (1979), atletika, Hvězda Pardubice

Letní paralympijské hry: 8. místo v hodu kuželkou
ME: 4. místo v hodu kuželkou

Wheelchair Basketball Studánka Pardubice, basketbal
Rakouská liga: 3. místo
Středoevropský pohár: 2. místo

Kolektivy – mládež:

Družstvo juniorů Pardubice Stallions, americký fotbal
juniorští mistři České republiky pro rok 2016
trenér: Petr Košťál

Družstvo U17 BK Synthesia Pardubice, basketbal
třetí místo na M ČR 2016
trenér: Tomáš Bartošek

Družstvo mladších dorostenců HBC Autosklo H.A.K. Pardubice, hokejbal
extraligový titulu 2015-2016
trenér: Jiří Doležal

Kolektivy – dospělí:

Družstvo mužů AMK ZP Pardubice, plochá dráha
mistr ČR 2016
trenér: Lubomír Vozár

Družstvo mužů Autosklo HAK Pardubice, hokejbal
mistr ČR, vítězí Českého poháru i vítězství v Superpoháru
trenér: Jiří Mašík

Družstvo mužů BK JIP Pardubice, basketbal
vítěz Českého poháru 2016
bronzová medaile Kooperativa NBL 2015/16
trenéři: Tomáš Bartošek a Levell Sanders

Trenéři:

Bartošek Tomáš, basketbal, BK Pardubice
trenér kadetů U17 (3. místo), trenér prvoligového týmu dospělých (vítěz Českého poháru, 3. místo v lize)

Jón Jaroslav, etika, Hvězda Pardubice
trenér mládežnické reprezentantky Lada Vondrové a dorostence Jana Volejníka, jeho tréninková skupina má 18 členů. Vedoucí „A“ družstva žen (extraliga) a družstva dorostenek.

Mašík Jiří, hokejbal, HBC Autosklo HAK Pardubice
trenér extraligového hokejbalového A-týmu mužů (jako první v historii českého hokejbalu dosáhl triple – v jednom roce vítězství v Českém poháru, v nejvyšší extraligové soutěži i v Superpoháru (v souboji mistrů české a slovenské nejvyšší soutěže).

Paleta Jiří, veslování, ČVK Pardubice  
dlouholetý trenér mládeže  v ČVK Pardubice, v současnosti trenér mladšího žactva, organizátor „Školního poháru“, kterým prošlo kolem 450 dětí z téměř všech ZŠ  z Pardubic.

Skřivánková Jana, krasobruslení, Krasobruslařský klub Pardubice
aktivní trenérka krasobruslení od 1972 (téměř 45 let) – trenérka skupiny ORION (8x Mistr ČR v SSB, 8x účast na MS – 2 x 10. místo)

Veverková Eva, sportovní gymnastika, TJ Lokomotiva Pardubice
30 let trenérka v oddíle TJ Lokomotiva Pardubice sportovní gymnastiku, posledních 5 let vede přípravný oddíl a trénuje nejmladší žákyně (životní jubileum 70 let)

Masters:

Čapoun Tomáš (1956), tenis, TK Pernštýn 1897 Pardubice
mistr ČR ve dvouhře v hale, mezinárodní mistr ČR ve dvouhře v hale, mistr ČR na otevřených dvorcích.

Šťastný Jan (1970), sjezdová kanoistika, TJ Synthesia Pardubice        
MS v raftingu: dospělí – 2x 1. místo, 2x 2. místo; masters – 4x 1. místo
M ČR v raftingu: dospělí –3x 1. místo; masters: 8x 1. místo

Klusáčková Jana (1977), plavání, SC Plavecký areál Pardubice
ME masters: 2x 1. místo

Síň slávy:

Uher Zdeněk (1936), lední hokej (více informací zde)

Bulušek Luboš (1933), basketbal (více informací zde)