Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Chodník slávy pardubického sportu

Chodník slávy pardubického sportu lze nalézt před pardubickou hokejovou arénou, kde jsou na žulových dlaždicích prezentovány osobnosti z řad sportovců, trenérů a sportovních funkcionářů, kteří byli v průběhu let uvedeni do Síně slávy pardubického sportu při tradičním vyhlášení nejúspěšnějších sportovců za daný rok. Každá dlaždice nese jméno, piktogram znároňující sportovní disciplínu dané osobnosti a rok narození. Každoročně jsou do Síně slávy pardubického sportu uváděny nové osobnosti, takže i chodník slávy se bude nadále rozšiřovat. Projekt vznikl za podpory Pardubického kraje a Rozvojového fondu Pardubice a. s.

Osobnosti Chodníku slávy

Mezi osobnostmi Chodníku slávy pardubického sportu jsou zařazeni sportovci, trenéři a funkcionáři, kteří byli v průběhu let uvedeni do Síně slávy pardubického sportu při tradičním vyhlášení nejúspěšnějších sportovců za daný rok. Zároveň je mezi osobnosti zařazeno i 10 nejvýznamnějších sportovních osobností 20. století města Pardubic.

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2020

Statutární město Pardubice ve spolupráci s Pardubickou sportovní organizací připravují tradiční vyhlášení „Nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za rok 2020“ v naději, že i přes veškerá současná omezení a nejistotu se bude tato akce moci uskutečnit a bude možné ocenit kvalitní výsledky a hodnotné sportovní úspěchy, kterých bylo ve velmi nestandartním roce 2020 dosaženo.

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2019

Tradiční ocenění nejúspěšnějších sportovců Pardubicka za předchozí kalendářní rok proběhlo i letos, a to 20. února od 18 hodin v kulturním domě Hronovická. Jako každý rok byla vyhlášena desítka nejúspěšnějších jednotlivců v kategorii mládeže i dospělých, nejúspěšnější týmy opět v kategorii mládeže i dospělých. Dále si cenu přišli převzít handicapovaní sportovci a trenéři. Netradičně byla udělena cena náměstka primátora pro sport Janu Faltejskovi a oceněny byly i dva mimořádné výkony. Síň slávy Pardubického sportu se rozšířila o další dvě významné osobnosti. První z nich je hokejový útočník a vyhlášený bavič Otakar Janecký a tou druhou vyhlášený trenér vrhačů a dlouholetý předseda sportovního klubu Hvězda Pardubice a nyní místopředseda spolku Atletika Bez Bariér Pardubice.

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2018

V pondělí 28.1.2019 mohli diváci v kulturním domě Hronovická shlédnout další ročník vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Pardubicka, tentokrát za rok 2018. Ohodnoceny byly výsledky 10 sportovců v kategorii mládeže, 10 dospělých, 3 handicapovaní sportovci, 5 trenérů, 3 družstva mládeže, 3 družstva dospělých a 1 sportovec kategorie masters. Mezi osobnosti síně slávy Pardubického sportu byly zařazeny 2 významné osobnosti, a to o bývalého vynikajícího hokejistu, dvojnásobného olympijského medailistu a trojnásobného mistra světa Bohuslava Šťastného. Jako druhý byl uveden do síně slávy Pardubického sportu kanoista Václav Horyna, zakladatel oddílu kanoistiky v Pardubicích a poté dlouholetý hlavní trenér závodního mužstva dospělých a mládeže.

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2017

Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců za rok 2017 proběhlo 25.1.2018 v KD Hronovická. Mezi vyhlášenými bylo 10 sportovců v kategorii mládeže, 10 dospělých, 2 handicapovaní sportovci, 6 trenérů, 4 družstva mládeže, 2 družstva dospělých a 2 sportovci kategorie masters. Oceněn byly i jeden mimořádný výkon. Společnost síně slávy Pardubického sportu byla rozšířena o 2 významné osobnosti, a to o bývalého vynikajícího atleta, nyní uznávaného atletického trenéra Jiřího Čecháka a úspěšného plochodrážního jezdce a vítěze Zlaté přilby pana Milana Špinku. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil primátor města Martin Charvát a také jeho náměstci Jakub Rychtecký s Jiřím Rozinkem.

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2016

Oceněno bylo celkem 24 jednotlivců, 7 družstev a ceny si odneslo také 6 trenérů. V jednotlivých kategoriích není určováno konečné pořadí. Nových členů se dočkala i Síň slávy Pardubického sportu, do které přibyli vynikající hokejový hráč a trenér Zdeněk Uher a trenér Luboš Bulušek, který se podílel na jediném titulu pardubických basketbalistů v historii. Slavnostního vyhlášení se zúčastnili také náměstci primátora Jakub Rychtecký s Jiřím Rozinkem a dorazila i náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová.