Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Zítra začnou dvoudenní zápisy do pardubických mateřinek

7.4.2015 | Mateřské školy v Pardubicích jsou připraveny na první kolo zápisů. Konat se budou ve středu 8. dubna od 8:00 do 16:30 hodin a ve čtvrtek 9. dubna od 8:00 do 11:00 hodin a jsou určeny dětem, které do 31. srpna tohoto roku oslaví třetí narozeniny, a dětem starším. Stejně jako loni se i letos očekává, že k zápisům do školek přijde kolem jednoho tisíce dětí.

školka-babička 2

Pardubické školky chtějí zajistit místo pro děti starší tří let. „Není možné, aby se některé dvouleté děti do školek dostaly a některé tříleté nikoliv, jak tomu bylo v minulosti. Předškolní vzdělávání je podle zákona zpravidla určeno dětem od tří let věku a to chceme díky novému způsobu přijímání garantovat právě v blížícím se prvním kole. Chci ujistit rodiče, že pamatujeme i na mladší děti ve druhém kole, které se bude konat 27. května,“ uvedl náměstek pardubického primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký.

Nový dvoukolový systém vítají i ředitelky mateřských škol, neboť více reflektuje provozní a personální podmínky v mateřinkách. „Třídy v našich školkách bývají obvykle sestaveny podle dětí podobného věku tak, aby si rozuměly, resp. aby byly na podobné úrovni zralosti,“ zmínila ředitelka jedné ze školek Alena Stehnová. Podmínky přijetí jsou k dispozici na stránkách města www.pardubice.eu a spolu s přihláškou pak také na stránkách jednotlivých školek.

Druhé kolo se bude koncem května konat v těch mateřských školách, v nichž zůstanou po prvním kole volná místa. Jejich seznam bude upřesněn a zveřejněn koncem dubna. Nebude však určeno dětem, které školky přijmou v kole prvním. 

Město je zřizovatelem 32 mateřských škol s kapacitou 3250 míst. Pro letošní zápis bude připraveno v mateřských školách téměř 1000 míst tak jako v loňském roce. V Pardubicích kromě veřejných školek funguje ještě dalších třináct soukromých předškolních zařízení. Konečné výsledky zápisů v rámci prvního kola budou známy za měsíc po ukončení správního řízení na MŠ.

  

Alexandra Tušlová

tiskový úsek