Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2009

17.12.2008 | Zastupitelé na svém úterním jednání schválili rozpočet města Pardubic na rok 2009. Rozpočet je vyšší než v letošním roce. Předpokládá nárůst příjmů ze státního rozpočtu, počítá s příjmy z prodeje bytů a rovněž počítá s dotacemi z Evropské unie. Celkový rozpočet je ve výši 1,7 mld. korun.

 

„Pardubice již tradičně nezadlužují město, a proto ani tento rozpočet nepočítá s úvěrem. Je to správná cesta a navíc nad ekonomikou příštího roku visí otazník v podobě finanční krize,“ říká náměstek primátora Jan Kislinger.

 

Město bude pokračovat v opravách škol a školek, a v jejich zateplování. Na tyto akce je v rozpočtu vyčleněna částka téměř 200 mil. korun. Další významnou investiční akcí v příštím roce bude pokračování rekonstrukce kanalizace, tzv. projekt Labe – Loučná, na které se město bude finančně podílet částkou 20 mil. korun, do rekonstrukcí vozovek v souvislosti s tímto projektem bude investováno 50 mil. korun. Rovněž rozpočet počítá s přístavbou Domova pro seniory. V příštím roce bude provedena I. etapa za 20 mil. korun, v následujícím roce II. etapa za 30 mil. korun.

 

„Město i nadále bude vyvíjet maximální úsilí k získání dotací. Předpokládáme, že v následujícím roce získáme dotace ve výši okolo 200 mil. Kč. Největší podíl budou mít dotace na zateplování škol a školek, předpokládáme 130 mil. korun,“ dodává náměstek Kislinger.

 
 
Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů