Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Vánoční trhy přilákaly do centra tisíce lidí

18.12.2012 | Drobné dárky, nabídka českých výrobců, voňavé pečivo, svařené víno a kulturní program, na to vše lákaly na Pernštýnské náměstí v minulém týdnu v pořadí třetí vánoční trhy. „Kolik lidí na vánoční trhy přišlo, se velmi těžko odhaduje. Stánky otvíraly již dopoledne, odpoledne a vpodvečer běžel kulturní program. Za ten týden podle našeho odhadu přišlo za sváteční atmosférou na Pernštýnské náměstí 10 až 15 tisíc malých i velkých návštěvníků,“ řekla ředitelka pořádajícího Kulturního centra Pardubice Romana Vojířová.

trhy3.jpg

Vánoční trhy se na Pernštýnském náměstí konají od roku 2010, kdy začínaly třetím adventním týdnem a trvaly do Vánoc. „Druhý týden, tedy ten ryze předvánoční se nám ale neosvědčil. Malý byl zájem nejen ze strany veřejnosti, ale i stánkařů. Proto jsme se rozhodli pořádat trhy ve třetím adventním týdnu a ukazuje se, že to bylo dobré rozhodnutí,“ konstatovala ředitelka.

 

Spokojeni podle její zkušenosti byli nejen návštěvníci, ale i trhovci a podnikatelé sídlící na náměstí. Na 50 řemeslníků a prodejců nabízelo od pondělí do pátku vánoční dekorace, jmelí, tradiční výrobky i praktické dárky pod vánoční stromeček a málokdo z těch, kteří si do historických kulis města přišli vychutnat vánoční atmosféru, odešel z náměstí s prázdnou. Pernštýnské náměstí se na týden proměnilo v klidný ostrov s neopakovatelnou vánoční atmosférou, která byla naprostým protikladem k ruchu nákupních domů.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek