Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Vánoční trhy oživují Pernštýnské náměstí

10.12.2013 | Pernštýnské náměstí nabízí v předvánočním čase velký řemeslný jarmark i pestrý kulturní program – koncerty, pohádky, betlém, koledy a hlavně zábavu pro děti. Ve druhém adventním týdnu ožívá Pernštýnské náměstí čilým ruchem řemeslného trhu.

Vánoční trhy

Své výrobky zde představuje a nabízí na sedmdesát řemeslníků a prodejců z Čech i Moravy. Nouze není o spoustu krásné inspirace na dárky pod stromeček pro vaše nejbližší. Vybírat si můžete vánoční dekorace i ozdoby, tradiční výrobky z přírodních materiálů, chybět nemůže jmelí, vůně svařáku či lahvinka medoviny na zahřátí.

„Nedílnou součástí vánočních trhů je doprovodný kulturní program. Denně budou od 15 hodin znít náměstím hlásky dětí z pěveckých sborů Carmina, Čtyřlístek, Zpěváčci, Bonifantes nebo Pramínek. Vždy v 15.30 bude dětem přinášet pohádku Libor Štumpf z divadelního souboru Ahoj z Chrudimi. Od 16 hodin patří podium hudebním skupinám z Pardubicka. Za všechny jmenujme kapely Pouta, Eagles & Horses, Fíci, Elixír, Factorial! Orchestra, Marien, Beerberies či pěvecký sbor Poslední šance,“ nahlíží do programu produkční Radek Novák.

Vánoční trhy trvají až do neděle 15. 12., a to každý den od 10 do 18 hodin, ve středu pak až do 20 hodin. Ve středu 11. 12. v 18 hodin se navíc Pardubice zapojí do akce Česko zpívá koledy, zpívat se bude nejen na Pernštýnském náměstí, ale paralelně i v mnoha dalších českých městech.

Vánoční trhy jsou především příležitostí k setkávání a rozptýlení. Můžete si zazvonit na zvoničku splněných přání nebo odeslat dopis ozvučenou Ježíškovou poštou! Pro malé návštěvníky je k dispozici vánoční kolotoč i mašinka. Dřevěný vyřezávaný betlém a betlém s živými zvířátky pak připomene, jak to bylo s narozením Ježíška. Akci připravilo Kulturní centrum Pardubice za finanční podpory Statutárního města Pardubice.

Více informací a podrobný program na stránkách www.kcpardubice.cz nebo www.ipardubice.cz.

 

Miroslav Janovský
tiskový úsek