Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

ÚOHS rozhodl o Tyršových sadech, město se nevzdává

6.12.2013 | Město ve čtvrtek (5. prosince) obdrželo rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) týkající se výběrového řízení na revitalizaci Tyršových sadů a revitalizaci podzámeckého biotopu. „ÚOHS výběrové řízení ruší, neukládá městu žádnou pokutu, ale chce uhradit náklady řízení ve výši 30.000 korun,“ shrnula závěry rozhodnutí primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Tyršovy sady2

Výběrové řízení antimonopolní úřad ruší kvůli přísně nastaveným požadavkům na technickou kvalifikaci uchazečů o zakázku. Jsou podle ÚOHS v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. 

„Město s názorem ÚOHS rozhodně nesouhlasí. Při nastavování podmínek bylo naším cílem získat co největší jistotu, že firmy, které se budou o zakázku ucházet, jsou schopny ji také bezpečně a v požadované kvalitě realizovat. Vedla nás k tomu zkušenost z minulého výběrového řízení na revitalizaci sadů, kdy vítěz soutěže odmítl splnit již uzavřenou smlouvu, “ řekl náměstek primátorky František Brendl. Do nového výběrového řízení se letos přihlásilo deset uchazečů o zakázku. Kvalifikační kritéria kritizovaná ÚOHS splnilo devět z nich. 

Město podá proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářskou soutěž v zákonné lhůtě rozklad. „Jsme přesvědčeni, že máme pravdu a že jsme nepochybili. I proto jsme připraveni se v krajním případě obrátit na správní soud,“ uvedla primátorka. 

Tiskový úsek