Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

U přednádraží se stěhují stojany na kola i zastávky MHD

4.11.2016 | Rekonstrukce pardubického přednádraží se stává skutečností. Firma Strabag již oplotila prostor, kde se nacházela fontána. Uzavírá se i parkoviště v sousedství bytového domu u nádraží, kde jsou také umístěny stojany na kola. Ty budou přesunuty.

stojany - předn.

„Část stojanů cyklisté najdou na Palackého třídě, v čele bytového domu na Pernerově náměstí, který navazuje na nádražní budovu. Další část stojanů bude přesunuta do areálu parkoviště u lihovaru,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková. „Zatímco k bytovému domu jsou stojany v podstatě přesunuty a dodělává se jejich ukotvení, v lihovaru je třeba nejprve pro jejich instalaci upravit podklad. Do konce příštího týdne by ale měly být na místě,“ dodala náměstkyně.

 

Změny čekají od pondělí 21. listopadu také cestující využívající pardubické MHD. Ta nebude zajíždět k nádraží, ale bude vedena po Palackého třídě. Obě stanice přímo před nádražní budovou proto zrušeny. Pro linky jedoucí od nadjezdu do centra města bude nově zřízena zastávka u Hypermarketu Albert, linky od Polabin budou stavět ve stanici Albert Hypermarket a pak až u autobusového nádraží. V opačném směru od centra zůstane zachována zastávka u lihovaru. Autobusové linky, které na nádraží končí, budou mít po dobu rekonstrukce přednádraží konečnou na autobusovém nádraží, odkud budou na své trasy také vyjíždět.

„Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Pardubic se snažíme minimalizovat nepříjemnosti, které změny spojené s rekonstrukcí přednádraží cestujícím v MHD přinesou. Proto vítám krok dopravního podniku, který od 21.11. zavádí bezplatnou linky číslo 30, která bude jezdit kyvadlově od autobusového nádraží na Masarykovo náměstí a v opačném směru ze třídy Míru do zastávky hlavní nádraží Albert HM. “ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. Mimořádná linka ulehčí cestování zejména lidem, kteří jedou z nádraží směrem na Bohdaneč.  Trolejbus číslo 3, který spojuje Pardubice s lázeňským městem, totiž nebude po dobu rekonstrukce vyjíždět od nádraží, ale až z Masarykova náměstí a v opačném směru bude mít konečnou na třídě Míru. Linka 30 je určena prioritně právě pro přestup z a na linku 3.

Podrobné informace o rekonstrukci přednádraží včetně dopravních omezení a změn v MHD jsou k dispozici na webových stránkách města www.pardubice.eu v odkazu „Rekonstrukce přednádraží“ nebo na stránkách dopravního podniku www.dpmp.cz.

 

 

Nataša Hradní
Tiskový úsek