Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Sokolovna se po dvouleté rekonstrukci otevřela veřejnosti

4.9.2015 | Slavnostní přestřižení pásky dnes symbolicky ukončilo dvouletou rekonstrukci pardubické sokolovny. Devadesát let stará budova Na Olšinkách se tak konečně otevřela a příští týden přivítá malé i velké pardubické sportovce. Široké veřejnosti se ale představí už zítra od 9 do 12 hodin na Dnu otevřených dveří. Do nově opravených prostor se dnes přišlo podívat celé vedení města Pardubic.

otevření sokolovny

„Jsem rád, že jsem dnes mohl být u slavnostního otevření zrekonstruované sokolovny. Těší mě to o to víc, že průběh oprav nebyl ani náhodou bezproblémový. Chtěl bych opravené sokolovně popřát, aby dlouho a bez problémů sloužila nejen sportovcům, ale všem obyvatelům Pardubic třeba při kulturních akcích. Sokolovna se mi moc líbí, rekonstrukce se opravdu podařila. Jsem proto přesvědčen, že nová sokolovna má potenciál stát se vyhledávaným a žádaným stánkem pro pořádání sportovních i společenských akcí ve městě,“ uvedl pardubický primátor Martin Charvát.

Modernizace proměnila stárnoucí sokolovnu v jeden z nejmodernějších sportovních areálů ve městě. Architektům se navíc podařilo skloubit historického ducha objektu se současnými moderními trendy sportovišť. „Velkou proměnou prošly šatny v suterénu, z nichž zmizely původní příčky a vznikl otevřený prostor s turniketem, stovkami uzamykatelných šatních skříněk a převlékacími kabinkami. Sportovní stánek má nyní také potřebný bezbariérový přístup s výtahem, maminky se dočkaly kočárkárny a zbrusu nová jsou také všechna sociální zařízení včetně sprch. Nově naleznete v budově například velkou lezeckou a boulderingovou stěnu nebo občerstvení přímo ve vestibulu, kde budou moci rodiče posedět při čekání na své cvičící potomky,“ jmenovala starostka pardubického Sokola Lenka Pařízková.

Rekonstrukce sokolovny Na Olšinkách byla již třetí etapou, která během posledních pěti let změnila areál v centru města k nepoznání. V roce 2010 se sportovci za více než 37 milionů korun dočkali nafukovací haly, tartanového oválu, osvětleného multifunkčního hřiště s umělou trávou, beach volejbalu, antukových kurtů a zázemí s šatnami a sociálními zařízeními. O rok později byla venkovní část dokončena za 6,5 milionů, včetně modernizace volejbalové tribuny, technického zázemí a dalších sportovišť. Nejnákladnější a nejnáročnější byla třetí etapa, která se týkala především hlavní budovy. Celkové náklady se vyšplhaly na více než 128 milionů korun. Všechny etapy čerpaly finanční prostředky z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod a byly součástí Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM).

„Příprava a realizace projektů probíhala v úzké koordinaci s městem Pardubice. Bez jeho pomoci bychom se do takto náročných projektů nemohli pustit. Chtěla bych tímto ještě jednou poděkovat všem politickým zástupcům, kteří se na těchto projektech podíleli, a to především na právě dokončené třetí etapě,“ říká starostka Lenka Pařízková.

„Financování, respektive více než čtyřicetimilionovou půjčku města sokolům s nimi budeme ještě řešit. Nebude to lehké, ale řešení nalézt musíme. Nicméně jsem rád, že se projekt povedlo dotáhnout do konce. Na novou Sokolovnu můžeme být opravdu právem pyšní!“ uzavřel primátor Martin Charvát.


Alexandra Tušlová

tiskový úsek