Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Sníh zaměstnává veškerou techniku i pracovní čety

29.11.2010 | Padající sníh trápí od nedělního večera pracovníky Služeb města Pardubic. Už v neděli kolem 21:00 začali s úklidem čerstvého sněhu na nejdůležitějších městských komunikacích. Od dnešního rána je na zimní údržbu městských silnic a chodníků nasazena technika a 70 lidí s lopatami a dalším nářadím.

„Začínali jsme ve 04:00, je nasazena veškerá posypová technika i pluhy. Ručně jsou čištěny zastávky a přechody,“ řekla mluvčí SmP Světlana Pozníková. Celodenní sněžení však práci techniky i úklidových čet komplikuje. Sklady služeb jsou podle mluvčí na počátku zimy plné soli i písku. „Soli máme letos o 50 procent více než loni, písku o 20 procent,“ řekla.

 

Podle aktualizovaného plánu mají letos služby zajišťovat zimní údržbu zhruba 460 kilometrů vozovek a chodníků, včetně zastávek městské hromadné dopravy a přechodů. V loňské zimně udržovaly o 17 kilometrů komunikací méně. Jeden zásah přijde podle hrubých propočtů  na 570.000 korun. Při průměrné zimě vyjíždějí služby  během zimy zhruba 20krát. Ovšem loni, kdy byla zima v Pardubicích na spad sněhu extrémní, vyjížděly 56krát.

 

Nataša Hradní

oddělení vnějších vztahů