Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Silnice v centru získá tichý kryt

10.4.2013 | V Pardubicích se v letošním roce připravuje rozsáhlá oprava jedné z nejdůležitějších komunikací v našem městě. Nového povrchu se dočká silnice II/324 v úseku od mostu Pavla Wonky až po nadjezd u Globusu.

Doprava

Při pokládce krytových vrstev bude využit gumový granulát v asfaltových směsích, takzvaný tichý kryt. „Uvědomuji si, že stavební práce dočasně omezí provoz v ulicích města, ale výsledkem bude kvalitní povrch a téměř bezhlučný provoz,“ říká krajský náměstek Jaromír Dušek. Akce bude hrazena z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury v rámci projektu aplikace nových technologií. Finanční spoluúčast poskytne i Pardubický kraj.

Při rekonstrukce bude v daných úsecích omezena doprava pro ostatní uživatele vyjma MHD a vozů IZS. V určitých fázích výstavby bude ovšem autobusy a trolejbusy dopravního podniku využívat objízdné trasy. O úpravách tras a změnách jízdního řádu budou cestující informováni. „Jsme si vědomi, že připravovaná akce přinese řadu komplikací. Omlouváme se za ně a doufáme, že veřejnost tyto komplikace pochopí,“ dodává Dušek.

 Stavba bude probíhat ve čtyřech etapách v období od 21. dubna do 25. června:
1. etapa (křižovatka na Staré Hradiště – kruhový objezd u Intersparu) 21. 4. – 12. 4.
2. etapa (kruhový objezd u Intersparu – kruhový objezd u Globusu) 13. 5. – 2. 6.
3. a 4. etapa (most Pavla Wonky - křižovatka na Staré Hradiště a kruhový objezd u Globusu – napojení na I/36) 3. 6. – 23. 6.
5. etapa (kruhový objezd u Globusu) 14.  - 16. 6.