Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

S koncem nouzového stavu přestane fungovat také informační linka magistrátu

13.5.2020 | Speciální informační linka, kterou pardubický magistrát spustil v souvislosti s koronavirem a která byla v provozu zhruba od poloviny března, bude fungovat již pouhé dva dny. Vzhledem k tomu, že telefonátů začalo postupně ubývat, rozhodla se radnice provoz linky ukončit v tom samém týdnu, kdy skončí také nouzový stav vyhlášený Vládou ČR.

Telefon

Linka, kterou obsluhovalo celkem osm pracovnic oddělení sociálních služeb a prevence Magistrátu města Pardubic, byla určena zejména seniorům, osobám odkázaným na pomoc druhých, případně lidem s handicapem, kteří potřebovali poradit, jak se s nastalou krizovou situací způsobenou koronavirem vypořádat. Za dobu, kdy byla tato služba v provozu, radnice přijala téměř 900 dotazů, přičemž mezi ty nejčastější patřily otázky týkající se roušek a dezinfekčních prostředků. Řada volajících sháněla kontakty na lékaře, jiní řešili problémy spojené s vyzvedáváním léků či zajišťováním obědů nebo běžných nákupů, často se jednalo o dotazy týkající se základních životních potřeb. Pracovnice oddělení však zodpovídaly také otázky spojené s možností čerpání sociálních dávek či provozem Senior taxi v době koronavirové krize.

Radnice spustila informační linku 17. března, přičemž v provozu byla každý všední den v době od 7:00 do 16:00 hodin. Pátek 15. května se přitom stane posledním dnem, kdy bude možné se na linku dovolat.

 

Tiskový úsek