Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Rekonstrukce třídy Míru je ve skluzu, termín dokončení platí

30.6.2014 | Rekonstrukce pardubické třídy Míru nabrala mírný skluz, práce jsou však v plném proudu a třída Míru by měla být dokončena ve stanoveném termínu, tedy, koncem února příštího roku. Rekonstrukci Sladkovského ulice včetně provádění kanalizačních a vodovodních přípojek zbrzdil archeologický výzkum. Město za něj zaplatí zhruba 1,6 milionu korun.

Vizualizace třídy Míru

„Je pravda, že stavba je mírně zpožděná, termín jejího dokončení ale stále platí. Firma Syner přidala na stavbu techniku i lidi, výměna kanalizačních přípojek k domům na třídě Míru je téměř dokončena, takže nic nebrání tomu, aby dodavatel skluz dohnal,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Rekonstrukce třídy Míru od náměstí Republiky, až po Masarykovo náměstí a severní části Sladkovského ulice, začala v březnu letošního roku. Během roku by se tato část centra města měla nákladem zhruba 120 milionů korun proměnit k nepoznání. Během stavebních prací budou kompletně rekonstruovány sítě, povrchy i mobiliář, tam kde je to třeba budou opraveny inženýrské sítě – kanalizace, vodovod a veřejné osvětlení. 

Společnost Vodovody a kanalizace předem prověřila stav domovních přípojek a již v listopadu loňského vlastníky informovala o tom, které je třeba v době rekonstrukce vyměnit,  kde je třeba doplnit kanalizační šachty a podobně.  Cílem je zajistit jejich bezporuchové užívání v následujících letech, tedy pokud možno předejít haváriím, kvůli kterým by nově zrekonstruované centrum muselo být opět rozkopáváno. „Jednání  VaK s majiteli domů byla zdlouhavá a složitá, nicméně ve spolupráci s techniky města se je podařilo dotáhnout do konce a přípojky na třídě Míru vyměnit. Jsem ráda, že se, v součinnosti s vlastníky nemovitostí, podařilo práce na výměně kanalizačních přípojek skloubit tak, aby skončily v daném termínu. Moc všem děkuji za dosavadní vstřícnost. Nyní už je míč na straně firmy provádějící rekonstrukci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Práce ve Sladkovského ulici poněkud komplikují nálezy odhalené během archeologického průzkumu. Památkáři zde dokumentují nálezy ze 16. a 17. století. Po dokončení se průzkum přesune na třídu Míru, kde památkáři očekávají další nálezy.

Nataša Hradní
tiskový úsek