Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Registr vozidel má opět potíže, úřady odbavují klienty jen pomalu

13.12.2012 | Centrální registr vozidel, který byl v noci na čtvrtek propojen s databází obyvatel a adres nemovitostí, začal dopoledne kolabovat. Komplikace se nevyhnuly ani pardubickému odboru dopravy.

mag-cedule.jpg

Už od čtvrtečního rána byl registr značně zpomalený, kolem deváté pak zkolaboval úplně. Opětovné navázání spojení s centrální databází bylo možné až zhruba po hodině. Následně systém sice fungoval, ale velmi pomalu. Z toho důvodu byli úředníci registru vozidel schopni odbavovat klienty jen s obtížemi. „Tuto situaci přijímají poměrně klidně, vědí, že vina není na naší straně. Řada z nich nám říkala, že s komplikacemi po připojení nových databází počítala,“ řekl Václav Jamberk z registru vozidel. Jak se bude situace dále vyvíjet nelze předpovědět.

Ministerstvo dopravy připojilo k ostrému provozu Centrální registr vozidel, s kterým jsou spojené všechny místní registry, už v červenci letošního roku. Ve čtvrtek byl centrální registr propojen s databází obyvatel a adres nemovitostí. Celý systém, který Česká republika musela kvůli směrnicím EU zprovoznit, je pod záštitou Ministerstva vnitra ČR.


Šimon Hradní
tiskový úsek