Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Ředitel městské policie odchází ze své funkce

8.1.2013 | Ředitel pardubické městské policie Petr Kvaš odchází z funkce. V čele strážníků skončí 31. března. Na obsazení tohoto postu město vypíše výběrové řízení.

straznici-3.jpg

Ředitel Kvaš jako hlavní důvod pro svůj odchod uvedl dění kolem městské policie koncem loňského roku. Vyústěním byl dopis ze strany primátorky Pardubic Štěpánky Fraňkové adresované právě Petru Kvašovi. V tom dostal za úkol mimo jiné přešetřit stížnosti na městskou policii, zlepšit její činnost a vypracovat koncepci Městské policie Pardubice pro příští roky. „Jsem zvyklý úkoly plnit na sto procent. Po zvážení jsem uznal, že některé tyto úkoly splnit na sto procent neumím, některé nemůžu a některé nechci,“ uvedl Petr Kvaš. Proto se rozhodl ve své funkci skončit.

Zastupitelé na své schůzi 22. ledna proto budou jednat o vypsání výběrového řízení na nového ředitele městské policie. „V rámci výběrového řízení budeme chtít od kandidátů slyšet jejich vize, kudy by se měla městská policie dál ubírat,“ řekla primátorka s tím, že to bude jedno z hlavních kritérií pro výběr nového ředitele. „Město samo musí definovat úlohu a roli městské policie,“ dodala primátorka.

Šimon Hradní
tiskový úsek