Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Předškoláci se zítra zabydlí i v poslední z nově budovaných školek

22.9.2010 | Pardubické mateřinky pojedou od zítřka naplno. Provoz zahájily poslední dvě „zpožděné“ modulární buňky ve školkách Raisova a Popkovice.

„Zkolaudovali jsme a následně plně vybavili poslední ze sedmi montovaných přístaveb,“ uvedla náměstkyně Štěpánka Fraňková. „Už v pondělí se děti zabydlely ve školce v Popovicích, zítra ráno přivítají nejmenší předškoláky také v mateřské škole v Raisově ulici,“ dodala náměstkyně.

 

Město rozhodlo vybudovat celkem sedm montovaných staveb. Přístavby v mateřských školách ale začaly bez stavebního povolení a magistrát jejich stavbu pozastavil do nabití všech potřebných povolení. Pět školek bylo zkoulaudováno koncem prázdnin, dvě školky plně fungují s třítýdenním zpožděním.

 

Pardubický magistrát na základě demografické studie dopředu počítal s navýšením počtu míst ve školkách o 150, nakonec byl potřeba dvojnásobek – město se proto rozhodlo pro stavbu modulů. Celkem vzniklo přestavbou jeslí a úpravami stávajících školek cca 110 míst, díky montovaným stavbám město disponuje dalšími 175 místy pro děti.

 

 „Ohlasy na prostory v nových přístavbách máme zatím pouze pozitivní - od dětí, rodičů i učitelů. Je sice pravdou, že jsme se kvůli přístavkům k mateřským školám natrápili asi více, než je zdrávo, ale doufejme, že se nic podobného nebude v dalších letech opakovat,“ řekl pardubický primátor Jaroslav Deml v narážce na kritiku radnice za to, že stavěla bez povolení.

 

 

 

Alexandra Tušlová

tiskový úsek