Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pozor na změny vyvolané rekonstrukcí přednádraží

18.11.2016 | Od pondělí se výrazně změní dopravní situace u nádraží. Stavbaři v souvislosti s přestavbou této lokality uzavřou celý prostor před nádražní budovu až po Palackého třídu. Mění se tak režim městské hromadné dopravy, ale také příchodu cestujících k nádražní hale.

přednádraží 1

Počátkem příštího týdne stavební firma rekonstruující přednádraží promění ve staveniště prakticky celý prostor, jehož se přestavba týká. Vymezí dva koridory, které cestujícím umožní vstup do haly jak ze směru od centra města, tak od nadjezdu či Polabin. Jiný přístup do nádraží možný nebude.

Kvůli přestavbě přednádraží již bylo uzavřeno parkoviště na Pernerově náměstí, část stojanů na kola byla přestěhována k čelní zdi bytového domu, který navazuje na nádražní budovu (přes silnici od McDonalds), další část do areálu lihovaru proti nádraží. V příštím týdnu budou instalovány další stojany na kola u hlavní pošty. Po dobu rekonstrukce přednádraží se také mění místo, kde najdou cestující vozy taxi služby. Ty se od nádražní haly stěhují naproti k lihovaru, do sousedství zámečnictví Fikejz.

Změny od pondělí čekají  také cestující městské hromadné dopravy. Vozy MHD nebudou zajíždět před nádražní halu. Obě stanice přímo před nádražní budovou budou proto zrušeny. Pro linky jedoucí od nadjezdu do centra města bude nově zřízena zastávka u Hypermarketu Albert, linky od Polabin budou stavět ve stanici Albert Hypermarket a pak až u autobusového nádraží. V opačném směru od centra zůstane zachována zastávka u lihovaru. Autobusové linky, které na nádraží končí, budou mít po dobu rekonstrukce přednádraží konečnou na autobusovém nádraží, odkud budou na své trasy také vyjíždět. Trasu dočasně mění linka číslo 3 do Lázní Bohdaneč, která nebude po dobu rekonstrukce vyjíždět od nádraží, ale až z Masarykova náměstí a v opačném směru bude mít konečnou na třídě Míru. Cestující z nebo na nádraží mohou využít ke spojení bezplatné linky číslo 30, která bude jezdit kyvadlově od autobusového nádraží na Masarykovo náměstí a v opačném směru ze třídy Míru do zastávky hlavní nádraží Albert HM.

Přestavba přednádraží v moderní multimodální uzel, na níž získalo příslib dotace z tzv. Švýcarských fondů, začala v listopadu. Přijde zhruba na 176 milionů korun a hotova by měla být v červnu příštího roku.

Nataša Hradní
tiskový úsek