Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Poslanecké platy pro děti a zaplavené

27.9.2010 | Pardubice darovaly více než 123 000 korun opuštěným dětem a městu Slatiňany, které v srpnu postihly záplavy. Tyto peníze představují dva poslanecké platy, které do rozpočtu města „poslala“ náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková poté, co byla v červnu zvolena do dolní komory Parlamentu ČR.

„Při svém zvolení jsem jasně deklarovala, že nepovažuji za morální brát současně mzdu za výkon funkce poslance a náměstkyně primátora, kterou budu do konce volebního období zastávat. Proto jsem poslanecké platy poukázala na účet města. Teď jsem projevila přání, jak má město s těmito penězi naložit,“ řekla Fraňková.

 

Začátkem září byly na účtu města dva poslanecké platy, tedy zhruba 123.000 korun. Štěpánka Fraňková navrhla věnovat po 50.000 korunách zařízením, které na Pardubicku pečují o znevýhodněné děti -  Dětskému domovu Pardubice a Dětskému centru Veská. Zbývající 23.300 korun pomohou městečku Slatiňany na Chrudimsku při likvidaci následků srpnových povodní.

 

„Volba věnovat peníze dětem, které jsou už na startu do života handicapovány absencí rodiny, byla jasná. Co se týká podpory lidem postiženým povodní, ta je spíš symbolická. Pomoc, kterou jim poskytl Pardubický kraj, ale i Pardubice totiž zdaleka nesplňovala mé představy o solidaritě. Vím, že rozpočty nejsou v dobré kondici, ale domnívám se, že na takovéto věci by se peníze najít měly,“ dodala.  Pardubický kraj věnoval Slatiňanům 100.000 korun, Pardubice 20.000 korun.

 

Nataša Hradní

oddělení vnějších vztahů