Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pěšinu na nábřeží Chrudimky nahradila nová cesta

28.4.2015 | Přístupová cesta od zdymadla k parku Na Špici je hotova. Aby mohla plně sloužit pěším i cyklistům, čeká ji ve čtvrtek ještě kolaudace. Po dokončení rekonstrukce Tyršových sadů budou mít obyvatelé i návštěvníci Pardubic k dispozici novou rekreační trasu, na níž mohou spojit pobyt ve dvou revitalizovaných parcích třeba s návštěvou zámku.

Park Na Špici

„Výstavbou této komunikace, vedoucí po protipovodňovém valu, se nám podařilo přirozeně propojit oba parky a vytvořit tak velmi příjemnou procházkovou trasu v zeleni a přitom prakticky v centru Pardubic,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Nová levobřežní komunikace směřuje od Labské ulice, na níž se napojuje u zdymadla, podél Chrudimky k lávce, vedoucí do nově zrekonstruovaného parku Na Špici. Komfortní přístup do parku tak získali zejména návštěvníci směřující sem z centra Pardubic či z Polabin.  Cesta má mlatový povrch vhodný jak pro pěší, tak pro cyklisty.

Výstavba této komunikace přišla na zhruba 600 tisíc korun a hradilo ji ze svého rozpočtu město. Do celé lokality však v poslední době proudily a proudí miliony. V loňském roce byl s podporou Evropské unie nákladem téměř 36 milionů korun obnoven park na Špici, nová lávka přišla na zhruba šest milionů. V současné době panuje stavební ruch v Tyršových sadech. Revitalizace centrálního pardubického parku, která je rovněž prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města dotována z Evropských fondů, má stát více než 88 milionů korun.

                                                                                                                                      

Nataša Hradní                                                                                                                                       tiskový úsek